کشف اشیای هزاره سوم پیش از میلاد در دشتستان - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کشف اشیای هزاره سوم پیش از میلاد در دشتستان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

کشف اشیای هزاره سوم پیش از میلاد در دشتستان
,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دشتستان استان بوشهر گفت: تعدای ازاشیای مربوط به هزاره سوم پیش از میلاد دراین شهرستان کشف شد.

مهدی بسارده دوشنبه افزود:این اشیا شامل کاسه، کوزه و جوش کوزه است که دربررسی میدانی چند روزاخیر کارشناسان باستانشناسی سازمان میراث فرهنگی استان بوشهر در زمین‌های کشاورزی یکی از ساکنان روستای بشیرآباد کشف شده است.

وی اظهارداشت:همچنین علاوه‌بر اشیای یادشده، پیش ازاین تعدادی ظروف سفالی مربوط به دوران‌اسلامی وسلجوقیان نیز درحین انجام کار توسط یکی از کشاورزان دراین زمین کشف شد.

بسارده بیان کرد:اشیای مکشوفه برای نگهداری ابتدایی و بررسی بیشتر به میراث فرهنگی دشتستان منتقل شده‌است و درخواست بررسی منطقه برای پژوهش‌های باستان شناسی به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ارایه شده است.

رییس میراث فرهنگی اضافه کرد: روستای بشیرآباد در حوالی منطقه تاریخی زیراه و بردک سیاه واقع است.

وی گفت: باتوجه به قدمت تاریخی شهرستان دشتستان و وجود آثار باستانی فراوان می‌طلبد که مردم با احساس مسوولیت بیشتر میراث فرهنگی را در حفظ و حراست از این سرمایه ملی یاری کنند.

دشتستان به مرکزیت شهر برازجان در ‪ ۶۵‬کیلومتری شرق بوشهرقرار دارد.

 

منبع : tebyan.net

کشف اشیای هزاره سوم پیش از میلاد در دشتستان گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات