تاکید رهبری بر حفظ وحدت کلمه و حسن ظن - آکا

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دوشنبه در جمع پرشور ده ها هزار نفر از مردم شهرستان کازرون در ورزشگاه این شهر و خیابان های اطراف، با اشاره به حرکت رو به پیشرفت و نشاط ملت ایران و استحکام مبانی و شور انقلابی مردم به ویژه جوانان تاکید کردند: دولت و ملت باید با حفظ رابطه مستحکم و صمیمانه کنونی خود، در جهت آبادانی و ساخت کشور و تبدیل آن به یک الگوی اسلامی در همه ابعاد تلاش کنند که لازمه آن احساس مسئولیت همه آحاد مردم و مسئولان، وحدت کلمه، و حسن ظن به یکدیگر است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به بازیابی هویت ایرانی و اسلامی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی و برنامه ریزی و تلاش برای رسیدن به آرمان های مشخص شده در چارچوب هویت ایرانی و اسلامی افزودند: بعد از گذشت حدود سی سال از پیروزی انقلاب اسلامی، حرکت ملت ایران به ویژه جوانان به سوی آرمان ها و پیشرفت های آنان در این مسیر، پرشتاب تر، و همین مسئله موجب درماندگی دشمنان ملت شده است.

ایشان با انتقاد از برخی یاس پراکنی ها در کشور تاکید کردند: من این آیه های یاس را که برخی دائما تکرار می کنند به هیچ وجه قبول ندارم.

رهبر انقلاب اسلامی علت نگرانی شبکه استکبار جهانی از حرکت رو به پیشرفت ملت ایران را احساس خطر آنان از گسترش روزافزون بیداری اسلامی دانستند و افزودند: اگر چه این دشمن در اجرای توطئه های گوناگون در مقابل ملت ایران ناکام مانده است، اما همواره باید با شناخت صحنه و نقشه دشمن، هوشیاری را حفظ کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: از جمله امتیازات ملت ایران هوشیاری و آگاهی، وجود روشنفکران در میان علمای دین و دانشگاه، و حضور جوانان بسیجی، پرشور و پیشتاز در عرصه های علم و فناوری است.

ایشان با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد اختلاف اعم از اختلاف میان سلیقه های سیاسی، مذاهب و مناطق مختلف کشور و همچنین سرگرم کردن جوانان به مسائل لهو و لعب و دور کردن آنان از مسیر اصلی زندگی انقلابی ملت ایران تصریح کردند: ملت ایران با وحدت و همبستگی، تلاش و مجاهدت، و با جدی گرفتن حرکت خود به سوی قله های کمال، می تواند بر دشمن غلبه کند و به فضل خداوند این کار را نیز خواهد کرد.

تاکید رهبری بر حفظ وحدت کلمه و حسن ظن - آکا

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به عنایت و کمک های الهی به ملت ایران افزودند: در این برهه نیز یکی از کمک های الهی این است که دولت امریکا به عنوان مظهر استکبار دچار مشکلات و ناکامی های فراوانی شده که ناکامی در مسئله فلسطین، عراق، افغانستان و لبنان نمونه های بارز آنهاست.

ایشان با اشاره به گسترش روزافزون مخالفت های مردمی در داخل امریکا با حضور نظامیان اشغالگر این کشور در عراق خاطرنشان کردند: این مخالفت ها و تنفرها به حدی رسیده است که حتی نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری امریکا برای جلب رای مردم، همان واقعیتی را که ما از روز اول می گفتیم، بیان می کند و می گوید هدف اصلی امریکا از اشغال عراق تسلط بر نفت این کشور و منطقه بوده که این مسئله نشانه دیگری از ناکامی دولت امریکاست.

رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه ابرقدرت ها همواره تلاش می کنند در عین ناکامی با زبان تهدید، طرف مقابل را مرعوب کنند افزودند: ملت ایران این راز را کشف کرد و از تهدیدهای امریکا و دیگر قدرت ها نهراسید و از این پس نیز مرعوب نخواهد شد و همه دشمنان در حسرت زوال نظام جمهوری اسلامی خواهند ماند.

حضرت آیت الله خامنه ای مرعوب نشدن در مقابل تهدیدهای دشمن، شجاعت،‌آگاهی، هوشیاری و تکیه بر توانایی های درونی را بخشی از راهکار مقابله با دشمن دانستند و تاکید کردند: در کنار این مسائل، باید تلاش و احساس مسئولیت مردم و مسئولان برای ساختن ایران آن گونه که شایسته ایران و اسلام است، مضاعف شود و ارتباط میان مردم و مسئولان نیز همانند وضع کنونی، مستحکم و صمیمانه باقی بماند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: هر کس که سعی کند میان ملت و مسئولان فاصله بیندازد و بر طبل اختلافات بکوبد، کاری برخلاف مصلحت کشور و ملت انجام داده است.

تاکید رهبری بر حفظ وحدت کلمه و حسن ظن - آکا

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به آمادگی ملت در همه عرصه ها و همچنین آمادگی مسئولان برای خدمت رسانی افزودند: وحدت کلمه و حسن ظن به یکدیگر زمینه ساز عنایت خداوند و فایق آمدن بر مشکلات است.

ایشان خاطرنشان کردند: تنها راه سربلندی و پیشرفت ایران تمسک به اسلام است.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سابقه تاریخی، دینی و مبارزات انقلابی و ضداستعماری مردم کازرون و همچنین برجستگی این منطقه در وادی علم و ادب افزودند: نسبت سلمان فارسی به عنوان چهره شاخص تاریخ اسلام به کازرون نیز مایه افتخار است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر اینکه انتساب ولادت سلمان فارسی در کازرون و برخی اقوال دیگر مبنی بر حضور او در دوران نوجوانی و جوانی در اصفهان، منافاتی با یکدیگر ندارند خاطرنشان کردند: سلمان فارسی متعلق به همه ایرانیان است و مردم ایران به شخصیتی همانند سلمان که پیامبر اکرم (ص) او را جزو اهل بیت علیهم السلام می دانستند، مفتخر هستند.

ایشان افزودند: ایمان و معرفت، مقام مجاهدت در راه خدا، و پیگیری برای رسیدن به سرچشمه زلال حقیقت از صفات و ویژگی های سلمان فارسی است که او را به چنین مقامی رساند و این درس و الگویی برای همه جوانان ایرانی است.

رهبر انقلاب اسلامی استقامت و ثبات قدم مردم منطقه کازرون بر سخن حق را ازجمله امتیازات و مایه شرافت این منطقه برشمردند و خاطرنشان کردند: با وجود ظلم هایی که از لحاظ عمران و آبادانی در دوران گذشته به این منطقه شد، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، خدمات بسیاری در زمینه های مختلف ازجمله راهسازی، سدسازی، ایجاد صنایع بزرگ و تامین آب آشامیدنی انجام گرفته است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه خدمات رسانی به استان فارس باید با قوت بیشتری ادامه یابد، ازجمله نیازهای این استان را راه آهن دانستند و افزودند: راه آهن حق مردم فارس است که باید ایجاد شود و به لطف خداوند انجام خواهد شد.

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون ضمن بیان سابقه تاریخی، مبارزاتی، فرهنگی و علمی این شهرستان، به رهبر انقلاب اسلامی خیر مقدم گفت.

منبع : tebyan.net

تبلیغات