loading...
همراه با رهبر فرزانه اهل راز | بر تربت خواجه شیراز - آکا

اینک دیگربار پس از سپری شدن ‪ 21‬سال فضای بهشت گونه‌حافظیه‌هفدهم اردیبهشت ماه میزبان رهپوی راه زهد و پارسایی حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر فرزانه انقلاب شد.

آرامگاه پیر عرفان لسان الغیب خواجه‌شمس‌الدین محمد حافظ شیرازی، آخرین حضور پیر طریقت و معرفت، رهبر فرزانه انقلاب را پاییز سال ‪ 67‬در حافظه خود جای داده بود.

گل‌های بنفشه، اطلسی و شب بو،با رنگ‌های دل انگیز و چشم نواز با وزش باد و حرکت آرام حضور رهبر فرزانه را خوش آمد می‌گویند.

هفدهم اردیبهشت ماه با حضور دوباره رهبر انقلاب بر تربت حافظ خواجه اهل راز، گویی این غزل به گوش می‌رسد:

فاتحه‌ای چوآمدی برسرخسته‌ای بخوان / لب بگشا که می‌دهد لعل لبت به‌مرده جان

با تامل رهبر و قرائت فاتحه، سکوت معناداری فضا را در بر گرفت و فقط صدای باز و بسته شدن دریچه دوربین‌ها سکوت را شکست و خاطره‌های این لحظه را برای مانا شدن در صفحه فرهنگ و ادب، به ثبت رساند.

آرامگاه حافظ روز سه‌شنبه با حضور رهبرفرزانه انقلاب حال و هوایی دیگر یافت و برکت حضورحضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر تربت خواجه شیراز،غنای فضای الهام بخش و معنوی حافظیه رادوچندان ساخت.

همراه با رهبر فرزانه اهل راز | بر تربت خواجه شیراز - آکا

با مرور بیانات ادیبانه و حکیمانه رهبر انقلاب در کنگره بزرگداشت حافظ، به‌روشنی درمی‌یابیم که‌ایشان نه درمیدان سیاست،زهد و پارسایی که در اقیانوس بیکران هنر نیز صاحب نظر و صاحب قلم هستند.

آرامگاه حافظ شیرازی که از آن با عنوان بنای حافظیه یاد می‌کنند پس از گذشت هفت قرن همچنان الهام بخش دلسوختگانی است که از سراسر جهان به زیارت خاک خواجه شیراز می‌آیند.

این بنای تاریخی در میان نارنجستان‌های شرقی و غربی محوطه که هزار متر مربع مساحت دارند، واقع است.

براساس مستندات موجود، نقشه بنای ساختمان آرامگاه حافظ درسال ‪ 1315‬شمسی توسط یک باستانشاس فرانسوی پیشنهاد شد و درسال ‪ 1317‬به سبک ساختمانهای دوره زندیه بنا شده است.

دانشمندان، نویسندگان و ادیبان معروفی چون فرصت الدوله شیرازی، مولانا اهلی شیرازی، استاد مهدی حمیدی و فریدون توللی،درمحوطه این آرامگاه مدفون هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبرفرزانه‌انقلاب ‪11‬اردیبهشت ماه با ورود به شیراز سفر خود به استان فارس را آغاز کردند و با حضور ایشان در فارس شمیم گل‌های بهاری در پایتخت فرهنگی ایران زمین دو چندان گردید.تبلیغات