باغی زیبا با تحفه های مشهور - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد باغی زیبا با تحفه های مشهور ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته تهران از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

باغی زیبا با تحفه های مشهور
,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نطنز گفت : شهرستان نطنز  باغی زیبا با آب و هوایی متنوع، دارای تحفه‌هایی مشهور همچون گلابی و انار و روستایی پرآوازه بنام ابیانه است.

شهر نطنز در گلابگیری سابقه تاریخی داشته،چنانچه در منطقه تاج آباد نطنز مجموعه‌ای تاریخی وجود دارد که گفته می شود، بدستور شاه عباس اول برای گلابگیری بنا شده است.

وی، احیای این بنای تاریخی را یکی از برنامه‌های این اداره عنوان کرد و ازمنطقه تاریخی " اریسمان" در شمال شرقی نطنز به عنوان یکی دیگر از مراکز با قدمت چند هزار ساله این منطقه نام برد.

صادقی اظهار داشت: کاوشهای صورت گرفته‌درمنطقه اریسمان نشان می‌دهد، این منطقه از جمله نخستین مراکز استخراج و ذوب فلزات است، بطوریکه این منطقه را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین شهر صنعتی جهان نام برد.

وی، برخی آثار معماری شهرستان نطنز را به لحاظ نوع و ویژگیهای معماری منحصر به فرد خواند و از جمله آنها به مسجد جامع این شهرستان اشاره کرد و گفت: بنای اولیه این مسجد متعلق به دوره آل بویه است و برخی از متعلقات آن در دوره ایلخانیان ساخته شده‌است.

رییس اداره میراث فرهنگی نطنز گفت: در کنار این بنا خانقاه و بقعه شیخ عبدالصمد اصفهانی یکی از صوفیان بزرگ سده هشتم هجری قرار دارد و دارای سردر و مناره بلندی است که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

وی اظهار داشت: محراب کاشی مینای این خانقاه در اواخر قرن گذشته به سرقت رفته و هم‌اکنون در موزه ویکوتوریا آلبرت لندن نگهداری می‌شود.

صادقی از "گنبد باز" نظنز به عنوان یکی دیگر از آثار دوره صفوی نام برد و گفت: این گنبد بر بالای یکی از قله‌های رشته کوه کرکس مشرف به جاده نطنز به سمت کاشان به دستور شاه عباس اول ساخته شده‌است.

وی یکی دیگر ویژگیهای نطنز را برخورداری از ‪ 35‬آسیاب قدیمی با ‪ 365‬رشته قنات نام برد و گفت: این شهرستان از حیث آثار مذهبی نیز مورد توجه زایران و گردشگران قرار دارد، بطوریکه علاوه بر ‪ 35‬امامزاده، هرساله هزاران زایر از مرقد امامزاده آقاعلی عباس (ع) این شهرستان واقع در شهر بادرود دیدن می کنند.

وی در ادامه یاداور شد:اگر چه هر سال هزاران نفر از گردشگران داخلی و خارجی از روستای ابیانه و امامزاده آقاعلی عباس (ع) این شهرستان دیدن می کنند، ولی برخی از نقاط دیدنی این شهرستان به علت ضعف تبلیغات و اطلاع رسانی همچنان ناشناخته مانده‌است.

وی از جمله این مناطق را روستاهای هدف گردشگری، قلعه‌ها و بافتهای تاریخی ، آداب و رسوم و مردم شناسی این شهرستان عنوان کرد.

شهرستان نطنز با بیش از ‪ 42‬هزار نفر جمعیت در شمال استان اصفهان واقع شده است.

منبع : tebyan.net

باغی زیبا با تحفه های مشهور گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات