قطع آب ایلام در هفته اخیر

پس از بارش سیل‌آسای باران در اواخر هفته گذشته، شهروندان روزه‌دار ایلامی با قطعی دور از انتظار آب شرب مواجه شده‌اند.

قطعی آب در بیشتر مناطق مختلف شهر ایلام، مردم را با مشکلات فراوانی موجه کرده و در بیشتر موارد شهروندان ایلامی از آب معدنی بسته‌بندی شده برای آب مصرفی خود استفاده می‌کنند.

قطعی آب شرب دیروز جمعه بیشتر مناطق شهر ایلام را دربرگرفته و در پاره‌ای موارد آب از طریق تانکرهای آبرسان به برخی از مناطق شهر که از قبل اقدام به تهیه تانکر ذخیره آب کرده‌اند، ارسال می‌شود.

براساس گفته مسئولان مرتبط با موضوع، افزایش کدورت آب سد ایلام ناشی از بارندگی سیل‌آسای آخر هفته اخیر منجر به قطعی‌های آب شرب در مناطق مختلف شهر ایلام شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام گفت: در این راستا گروهای لایروبی این شرکت مشغول به لایروبی شبکه انتقال آب از سد ایلام به این شهر بوده و با توجه به امکانات محدود استان عملیات لایروبی زمانبرخواهد بود.

ذولفقار مهدی‌زاده عصر دیروز در ایلام افزود: برای اجرای سریع لایروبی از همه امکانات استان استفاده شده و حتی در نشست شورای حوادث غیرمترقبه نیز از استان‌های مجاور نیز درخواست کمک شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر برای تامین آب شرب شهر ایلام از 20 تانکر آبرسان استفاده می‌شود اما با توجه به میزان قطعی‌های آب این تعداد تانکر آبرسان برای تامین آب مردم ایلام کفایت نمی‌کند.

این مسئول اضافه کرد: درصدد هستیم ظرف چند روز آینده با لایروبی شبکه‌های آبرسانی مشکل قطعی آب شهر ایلام برطرف شود.

مهدی‌زاده تصریح کرد: در این مدت آب شرب مردم و شهروندان ایلامی از طریق تانکرهای آبرسانی تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: برای اجرای این مهم از استان‌های مجاور درخواست تانکر آبرسانی شده که در نخستین فرصت آب شرب همه مناطق شهر ایلام تامین شود.

منبع : tebyan.net


تبلیغات