نخستین سپاه استانی کشور تشکیل شد - آکا

نخستین سپاه استانی کشور با نام سپاه عاشورایی در استان آذربایجان شرقی تشکیل شد.

بنا به این گزارش از تبریز، در راستای تقویت توان رزم سپاه و در سال نوآوری و شکوفایی، طرح تشکیل 31 سپاه استانی که به تصویب فرماندهی معظم کل قوا رسیده است، عملیات اجرایی نخسیتن سپاه استانی کشور امروز با حضور جانشین بازرسی ستاد کل نیروی های مسلح، آغاز و در آذربایجان شرقی تشکیل شد.

براساس این گزارش، جانشین بازرسی ستاد کل نیروهای مسلح امروز در آئینی، محمدتقی اوصانلو را به عنوان فرمانده سپاه عاشورا معرفی کرد.

این گزارش می افزاید، فرمانده سپاه عاشورا در جمع پرسنل این سپاه تمرکززدایی و افزایش اختیارات و توان تصمیم گیری در سپاه استان ها را از ویژگی های ساختار جدید در سپاه دانست و گفت: این ویژگی توان عملکردی سپاه را افزایش می دهد.

محمدتقی اوصانلو افزود: سپاه بر اساس مأموریت، رسالت ذاتی و قانونی خود در پاسداری از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی، باید همواره خود را برای حضور بالنده و باصلابت در همه صحنه‌ها و در همه شرایط آماده نگه دارد.

فرمانده سپاه عاشورا اظهار داشت: سپاه باید هوشیار،‌ مقتدر و برخوردار از قابلیت‌های فوق‌العاده، پاسخگوی سریع و قاطع به تهدیدات و تجاوزات احتمالی دشمنان باشد و نقطه تردید و وحشت برای آنها به حساب آید.

وی تصریح کرد: با وجود تغییرات تشکیلاتی، هیچ چیزی در روند امور سپاه دگرگون نشده است و هرجا که نظام و انقلاب نیاز به ‌خون داشته باشد، نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمادگی دارند.

منبع : tebyan.net

تبلیغات