جشن خرما در ارگ جدید بم

با هدف ایجاد روحیه نشاط و تحرک و همچنین معرفى بهینه امکانات، تسهیلات و توانمندى هاى منطقه ویژه اقتصادى ارگ جدید، این مجموعه همچون سال هاى قبل از 31 مرداد تا 8 شهریورماه امسال جشن خرما را در شهرک ارگ جدید برگزار مى کند.

از جمله برنامه هاى این جشن مى توان به برنامه هاى شاد تفریحى و سرگرم کننده شامل جنگ شادى، کنسرت موسیقى، تئاتر کمدى، نمایش هاى خیابانى، نورافشانى، پرواز با پاراگلایدر، مسابقات ورزشى و بازارچه صنایع دستى اشاره کرد. سال گذشته براى برگزارى بهینه این جشن ستاد ویژه اى با عنوان ستاد برگزارى جشن خرما تشکیل شده که کار خود را با تدارک برنامه ها و نیز آماده سازى مراکز اقامتى، پذیرایى و تفریحى در ارگ جدیدآغاز کرده است.

جشن خرما که همه ساله با فلسفه سپاسگزارى از مائده هاى الهى و به پیروى از سنت دیرینه مردم بم در منطقه ویژه اقتصادى ارگ جدید برگزار مى شود، هم اکنون به صورت یکى از برنامه هاى تفریحى - فرهنگى مردم بم، استان کرمان و استان هاى سیستان و بلوچستان، یزد و هرمزگان درآمده است و همه ساله تعداد زیادى از شهروندان شهرها و استان هاى یاد شده را به خود جلب مى کند.

منطقه ویژه اقتصادى ارگ جدید در کیلومتر 10 جاده بم - زاهدان قرار دارد و از امکانات و تأسیسات رفاهى، اقامتى و تفریحى مطلوبى برخوردار است. سفر به ارگ جدید از طریق هواپیما، راه آهن و با وسیله نقلیه زمینى امکان پذیر است.

منبع : tebyan.net


تبلیغات