بزرگترین تور سافاری با 30 خودرو به کشور وارد شد

بزرگ‌ترین تور سافاری با 81 گردشگر از چهار کشور فرانسه، بلژیک، اسپانیا و تایلند با 35 دستگاه خودرو امروز (23 مردادماه) از مرز باجگیران به ایران وارد شد.

ابراهیم پورفرج ـ رییس جامعه‌ی تورگردانان ایران و هدایت‌کننده‌ی این تور در کشور ـ با اعلام این خبراظهار داشت: این گروه از مرز باجگیران در شرق کشور پس از عبور از کشورهای اکراین، روسیه، ازبکستان،‌ تاجکیستان و ترکمنستان به ایران وارد شد و از این پس، توسط گروه‌های حرفه‌یی ایرانی راهنمای اکوتور هدایت می‌شود.

وی ادامه داد: این 81 گردشگر پس از ورود از مرز باجگیران که بیشتر با هدف سفر در مناطق کویری ایران به کشور وارد شده‌اند، از شهرهای مشهد، ‌خراسان شمالی،‌ خراسان جنوبی و یزد عبور و در کویر بین مشهد و یزد اقامت می‌کنند.

او بیان کرد: این گروه در ادامه با عبور از مسیر کوهستانی قزوین ـ شمال، ماسوله،‌ تبریز و ارومیه پس از دو هفته حضور، پنجم شهریورماه ایران را به مقصد ترکیه از مرز بازرگان ترک می‌کند و مسیر را تا فرانسه ادامه می‌دهد.

پورفرج با بیان این‌که این بزرگ‌ترین تور سافاری در ایران است، به همکاری‌های بسیار مطلوب وزارت امور خارجه در صدور روادید برای این گردشگران، پلیس اتباع خارجی و مهاجرت،‌ مرزبان‌ها و معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اشاره کرد و گفت: اگر این همکاری‌ها ادامه داشته باشند، تعداد تورهای سافاری در ایران افزایش می‌یابد و کشور ما جزو مقصد طراحان این تورها قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد: این تور ازسوی یک شرکت سافاری در فرانسه که به‌عنوان بزرگ‌ترین برگزارکننده‌ی تورهای سافاری در دنیاست، راه‌اندازی شده است و اگر ایران در فهرست مقصدهای آن‌ها قرار گیرد، سالانه شاهد حضور بیش از 10 تور سافاری با گردشگران بسیار خواهیم بود.

این تورگردان تأکید کرد: اگر روال این همکاری‌ها مانند این تور ادامه یابد، حتما در قالب آژانس خود تورهای سافاری را به مقصد ایران هدایت می‌کنم.

منبع : tebyan.net


تبلیغات