تک نگین پایتخت - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تک نگین پایتخت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

درباره برج میلاد بیشتر بدانیم؟

تک نگین پایتخت
,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

برج میلاد بلندترین آسمان‌خراش ایران و چهارمین برج مخابراتی بلند در جهان است. این برج مخابراتی و چندمنظوره، در مجموعه مرکز ارتباطات بین المللی تهران، در شمال ‌غربی شهر تهران، میان تپه‌ای با مساحت تقریبی 14هکتار واقع در جنوب شهرک‌ قدس و شمال کوی‌ نصر در منطقه 2شهرداری تهران قرار دارد.

این سازه به خاطر ارتفاع بلند و شکل ظاهری متفاوتش، تقریباً از همه جای تهران نمایان است، یکی از نمادهای پایتخت به شمار می‌آید.

,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

ارتفاع برج میلاد 435 متر است که پس از برج سی ‌ان تورنتو کانادا با 3/553 متر ارتفاع، برج مسکو با 3/533 متر ارتفاع و برج شانگهای چین با 500 متر ارتفاع در مکان چهارم برج‌های مخابراتی جهان قرار دارد.

,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

برج میلاد از 5 قسمت اصلی شامل: شالوده، ساختمان پای برج (لابی)،‌ بدنه اصلی برج، سازه رأس و دکل تشکیل شده است که ساختمان رأس آن یکی از بزرگ‌ترین ساختمان‌های راس در برج‌های مخابراتی دنیاست.

مرکز ارتباطات بین المللی تهران، که با هدف رفع نیازهای مخابراتی و تلویزیونی تهران ساخته شده است، از چهار بخش اصلی شامل: برج مخابراتی - تلویزیونی، مرکز همایش‌های بین‌المللی، هتل پنج ستاره بین‌المللی و مرکز تجارت جهانی تشکیل شده است.

کارکردهای عمده برج

- ایجاد و گسترش شبکه دسترسی بی‌سیم به اطلاعات Wireless Access Network

- زیر ساخت مناسب برای سیستم های جدید تلویزیونی دیجیتال

- بهینه سازی پوشش رادیو تلویزیونی FM،UHF،VHF

- کاربری‌های هواشناسی

- گسترش و بهینه سازی پوشش شبکه های بی سیم و پی جو

,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

- ایجاد جاذبه گردشگری و بهره مندی از فضاهای گردشگری، تجاری و فرهنگی (رستوران گردان، سکوی دید،گالری هنری، گنبد آسمان و موزه انقلاب اسلامی

,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

مشخصات فنی برج:

این برج سازه‌ای است بتنی که پایه ی اصلی برج بتن آرمه است. ارتفاع آن 315متر از روی زمین‌طبیعی با مقطع حجره‌ای (سلولار) است که حدود ۳۳۰۰۰ متر مکعب بتن در آن مصرف شده ‌است.

بدنه برج، شامل هسته مرکزی و چهار عدد باله‌ است که درون هسته مرکزی 3حجره به آسانسورها و یک حجره به راه پله اضطراری اختصاص یافته‌ است.

6 آسانسور شیشه‌ای در سه طرف بدنه برج، هر یک با ظرفیت 25 نفر قرار داردکه با سرعت متوسط 7 متر بر ثانیه، بازدید کنندگان را به بالای برج منتقل خواهد کرد.

,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

سازه رأس برج از جنس فولاد و از 12 طبقه با زیربنای بیش از 15000 مترمربع با حداکثر قطر 60 متر که یکی از بزرگترین سازه راس برج‌های مخابراتی تلویزیونی دنیاست، ساخته شده است. عملکرد سازه رأس شامل رستوران ویژه و گردان، سکوهای نمایش، گنبد آسمان است.

,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

دکل آنتن برج با ارتفاع بیش از 120 متر به منظور نصب آنتنهای مخابراتی و تلویزیونی پیش بینی شده است.

منبع : tebyan.net

تک نگین پایتخت گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات