بزرگترین مسجد آلمان - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بزرگترین مسجد آلمان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

بزرگترین مسجد آلمان موسوم به مسجد جامع مارکسلو با گنبدها و مناره‌ای بلند در شهر دویسبورگ واقع در ایالت نوردراین وستفالن آلمان قرار دارد.

بزرگترین مسجد آلمان
,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

ایده ساخت مسجد مرکزی دویسبورگ که از سوی جماعت اسلامی ترکیه در آلمان ساخته شده در سال 2004 برای تبدیل ساختمانی که پیشتر به عنوان انبار از آن استفاده می شد به فضایی برای عبادت و نیایش مسلمانان شکل گرفت.

طرح های ساخت این مسجد به سرعت فراهم شد و یک کمیته مشورتی متشکل از نمایندگان کلیسایی، احزاب سیاسی و گروه های اجتماعی منطقه ساخت مسجد را بررسی کردند.

,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

کار ساخت این مسجد اوایل سال 2004 آغاز شد و در مراحل آغازین انتظار می رفت اوایل سال 2007افتتاح شود اما افتتاح آن تا اکتبر 2008 به تعویق افتاد.

,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

مسجد مرکز دویسبورگ که از آن با عنوان مسجد جامع مارکسلو نیز یاد می شود با بودجه 7 میلیون یورویی تکمیل شده است. دولت ایالت نوردراین وستفالن و اتحادیه اروپا 4 میلیون دلار به ساخت این مسجد کمک کرده تا فعالیت آن به رفع شکاف میان پیروان ادیان در جامعه آلمان کمک کند.

,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

گفته می شود این مسجد در حال حاضر بزرگترین مسجد آلمان است که روی زمینی به مساحت 2400متر مربع ساخته شده است و ظرفیت  1200 نمازگزار مسلمان را دارد.

این مسجد دربرگیرنده سالنی ویژه گفتگوی مسلمانان با پیروان سایر ادیان است، مرکز اطلاع رسانی، بخش اینترنت، سالن مطالعه و همایش برای مسلمانان و غیر مسلمانان از دیگر بخشهای این مسجد است.

,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

سبک معماری این مسجد عثمانی است اما در ساخت گنبدهای بلند آن از سبک بیزانسی بهره گرفته شده است. مناره این مسجد 34 متر ارتفاع دارد و دارای گنبدهای متعدد است اما بلندای گنبد اصلی آن به 23 متر می رسد.

,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

حدود 4/3 میلیون مسلمان در آلمان زندگی می کنند. در آلمان 2200 مسجد و نمازخانه وجود دارد . ساخت قدیمی ترین مسجد در آلمان به سال 1924 باز می گردد.

 


گروه گردشگری تبیان

منیع: مهر

منبع : tebyan.net

بزرگترین مسجد آلمان گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات