شیشه ای ترین غار دنیا! - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد شیشه ای ترین غار دنیا! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته تهران از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

شیشه ای ترین غار دنیا را باید در بیابان های شیهواهوای مکزیک ببینید. غاری که اگرچه به عنوان یک معدن کریستالی شناسایی شد، اما جاذبه های آن به حدی بود که این روزها گردشگران زیادی برای دیدن آن راهی مکزیک می شوند.

شیشه ای ترین غار دنیا!
غار

این غار که معدن نایکا (Naica Mine) نام دارد، در عمق 305متری زمین قرار گرفته و توسط دو برادر معدنچی که در حال کندن زمین بودند برای کشف سرب و نقره بودند، کشف شد.

غار

بزرگترین کریستالی که در این غار کشف شده، 55 تن وزن داشته و 11متر طول. فقط یک لحظه خودتان را لابه لای این کریستال های شفاف تصور کنید و فکر کنید که چنین قندیل های شیشه ای زیبایی صدها متر زیر زمین مدفون شده باشند!

غار

این قندیل ها اگرچه در تصاویر یخی و سرد به نظر می رسند، اما حقیقت این است که دمای غار در حدود 45درجه سانتیگراد است و غارنوردان مجبورند در کوله پشتی هایشان تجهیزات خنک کننده حمل کنند.

غار

زمین شناسانی که این غار را بررسی کرده اند، معتقدند که بلورهای غار نایکا حاصل میلیون ها سال فعل و انفعال در درون زمین است و این بلورهای عظیم شیشه ای، از اشباع کلسیم سولفاتی که در آبهای زیر زمینی وجود داشته است، به وجود آمده اند. آنها طول این غار را 10متر و عرض آن را 16متر تخمین زده اند.

غار
غار
غار


بخش گردشگری تبیان- رستم زاد

منبع : tebyan.net

شیشه ای ترین غار دنیا! گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات