علاوه بر دیدنی ها و جذابیت های محله های از طجرشت تا تجریش

نخستین قربانی این توسعه، درخت چنار عظیم و معروف امامزاده صالح بود که قدیمی ترین چنار ایران لقب داشت. قطر این درخت چنار آنچنان بود که پینه دوزی برای سالها در داخل بدنه آن استقرار یافته بود و به کار می پرداخت. از دیگر دیدنی های از طجرشت تا تجریش

در این بازار ابتدا و انتهای آن را تکیه بالا و تکیه پایین از طجرشت تا تجریش

اما از دیگر جاذبه های بازار تجریش تکیه بالا و تکیه پایین است. محل هایی که در طول سال فروشندگان و حجره داران اجناس خود را در آنها عرضه می کنند، اما در طول ماه محرم که برا ی شیعیان ماه عزاداری است، این تکیه ها از فروشندگان خالی می شود و غرق در سمبل هایی می شود که رابطه ای بسیار قوی و عاطفی با روح ایرانی دارد.

مراسم ماه محرم به ویژه در روزهای تاسوعاو عاشورا در بازار تجریش با شکوه فراوان برگزار می شود و بسیاری از نقاط دور ونزدیک برای شرکت در این مراسم و یا تماشای آن به این محل سرازیر می گردند. از دیدنی های تکایای تجریش که در تمام ماه های سال قابل دیدن است، سقف بزرگ با شیروانی عظیم ان به همراه ستون های بزرگ چوبی و علم ها و نخل مخصوص مراسم ماه محرم است. در کنار موارد ذکر شده، تجریش از جاذبه های دیگری نیز برخوردار است. سینما، باشگاه های ورزشی، کتابخانه ها، مساجد کوچک و بزرگ، کاریز ها و... همه وهمه بخشی از هویتی زنده به نام بازار تجریش هستند.


همچنین بخوانید : همه چیز در مورد تجریش

گروه گردشگری تبیان

برگرفته از ماهنامه دنیای تجارت


گردآوری ایران شناسی آکاایران
گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران

  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات