هیجان‌انگیز است وقتی روی سنگفرش‌های باغ قدم می‌زنی، کبک‌ها و جوجه غازها هم با تو همگام شوند و تو در این میان نگران می‌شوی که مبادا حواست نباشد و یکی از آنها را زیر پایت له کنی.

باید مواظب باشی که با صدای قدم‌هایت آرامش قوهای سفید، فلامینگوها، پلیکان‌هایی را که در حاشیه برکه‌ها نشسته‌اند، بر هم نزنی و آنها را نیازاری، حتی باید هوای لک‌لک‌هایی را که کمی آن‌طرف‌تر در برکه کناری بی‌حرکت روی یک پا ایستاده و به خواب رفته‌اند هم داشته باشی.

باید حواست باشد زیادی به قلمرو شترمرغ‌ها نزدیک نشوی، اینجا باید خیلی مواظب پرنده‌هایی که ممکن است کمی بی‌حوصله باشند هم باشی، شاید با پلیکان‌ها شوخی داشته باشی، اما آنها آن‌قدر جدی هستند که اگر احساس کنند می‌خواهی سر به سرشان بگذاری ممکن است به طرفت حمله کنند. وقتی به باغ پرندگان می‌آیی باید چشمت بیشتر به زمین باشد که از کجا راه می‌روی یا پایت را کجا روی زمین می‌گذاری، اگر کمی بی‌احتیاطی کنی ممکن است آشیانه پرنده‌ای را که تخم‌هایش را آنجا گذاشته زیر پا له کنی.

تهران,دیدنی های تهران,جاذبه های گردشگری تهران,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

اینجا باغ پرندگان تهران,دیدنی های تهران,جاذبه های گردشگری تهران,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

چیزی شبیه یک رویا

اگر شنای قوهای سفید زیبا، شکار ماهی‌های کوچک توسط پلیکان‌ها، ایستادن فلامینگوها روی یک پا آن هم برای دقایق طولانی، شنای غازها و اردک‌های رنگارنگ با جوجه‌هایشان را تا حالا فقط در فیلم‌های مستند تماشا کرده‌اید، حالا این شانس را دارید که همه این صحنه‌ها را در باغ پرندگان از نزدیک تماشا کنید. به جرات می‌توان گفت برکه‌های زیبا با آن پل‌های چوبی که رویشان زده شده پربازدیدترین قسمت‌های باغ پرندگان است. اگر در این بازدید کودکان و سالمندان نیز شما را همراهی می‌کنند از همین حالا به شما قول می‌دهیم که می‌توانید با بردن آنها برای تماشای برکه‌های آبی با پرندگان زیبا و منحصر به فردش آنها را غافلگیر کنید. نشستن روی نیمکت‌های چوبی و تماشای برکه‌هایی که قوها، فلامینگوها، غازها، اردک‌ها و پلیکان‌ها در آن زندگی مسالمت‌آمیزی را ‌کنار هم ‌ ‌دارند، چنان آرامشی به شما می‌دهد که شاید زمان را فراموش کنید و ترجیح دهید برای دقایق طولانی همان‌جا بنشینید و از آرامش این فضا لذت ببرید.

 

اینجا ، هم کالسکه است، هم ماشین برقی

پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها به دلیل پادرد و کمردرد و معلولان به دلیل مشکلات جسمی که دارند، نگران نباشند چون آنها هم می‌توانند از باغ پرندگان بازدید کنند، آنها می‌توانند با هر وسیله‌ای خودشان را به باغ برسانند و از آنجا هم با خودروهای کوچک برقی که در نظر گرفته شده تمام طول مسیر را طی کنند و در هر قسمتی که دوست داشته باشند از راننده بخواهند که پیاده‌شان کند و پس از بازدید منتظر بمانند تا خودروی برقی دوباره از راه برسد و آنها را سوار کرده و قسمت‌های دیگر مجموعه را ببینند . البته این تنها انتخاب نیست، اگر در مسیر باغ پیاده‌روی کنید، حتما در طول راه خانواده‌هایی را می‌بینید که به دلیل همراه آوردن کودک یا سالمندی ترجیح می‌دهند برای بازدید از بخش‌های مختلف باغ، کالسکه‌سواری کنند.

تهران,دیدنی های تهران,جاذبه های گردشگری تهران,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

ون‌ها شما را به باغ می‌رسانند

نمی‌دانیم با خودروی شخصی به باغ پرندگان آمده‌اید ‌ یا با اتوبوس و تاکسی ‌. اگر با خودروی شخصی آمده‌اید، پس برای برگشت هم مشکلی ندارید، اما اگر از راه دوم استفاده کرده‌اید، هنگام بازگشت ممکن است آنقدر سخت ماشین گیرتان بیاید که برای لحظاتی هم که شده از این‌که بدون خودروی شخصی زحمت رسیدن به این مسیر پرت را به خودتان داده‌اید، پشیمان شوید.

این مشکل را مدیر پروژه باغ پرندگان تهران,دیدنی های تهران,جاذبه های گردشگری تهران,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

باغ پرندگان اصفهان

باغ پرندگان اصفهان فعالیت خود را از مرداد 1375 آغاز کرده است. در این مجموعه حدود 4000 پرنده در 130 گونه نگهداری می‌شود که زیستگاه‌های متفاوتی بسته به شرایط زندگی طبیعی پرندگان برای آنها در نظر گرفته شده است.

باغ پرندگان شیراز

باغ پرندگان شیراز سال 1388 تاسیس شده و در این مدت گونه‌های نادری از پرندگان‌ که در ایران وجود ندارد، پرورش داده شده است .‌در این باغ 2000 پرنده شامل 200 گونه مختلف از 42 کشور آفریقایی، اروپایی و آسیایی زندگی می‌کنند.

باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان کیش یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری این جزیره است.در این باغ بیش از 55 گونه از پرندگان قاره‌های آسیا، آفریقا و آمریکا نگهداری می‌شوند.

باغ پرندگان کرمانشاه

باغ پرندگان صدف کرمانشاه، به عنوان بزرگ‌ترین مرکز نگهداری پرندگان در خاورمیانه، شهریور90 افتتاح شد.‌این باغ در فضای دو هکتاری طراحی شده و حدود 2000 قطعه پرنده در 130 گونه مختلف در این باغ نگهداری می‌شوند.‌

بخش گردشگری تبیان

برگرفته از جام جم


گردآوری ایران شناسی آکاایران
گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران

  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات