مجله زندگی اید
ه آل: حتی اگر تا امروز به شبه قاره‌هند سفر نکرده باشید ، حتما وصف غذاهای هندی با ادویه‌های تند و خوش عطر و رنگ را شنیده‌اید. غذاهای هندی در کنار سبک‌های آشپزی دیگری مثل ایتالیایی و چینی در فهرست محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین مکاتب آشپزی دنیا قرار دارند و می‌توانید ردپای
کجا غذای هندی بخوریم؟چی بخوریم؟


قدیمی‌ترین کجا غذای هندی بخوریم؟چی بخوریم؟


اگر قصد دارید شبی ولخرجی کنید، انتخاب شما می‌تواند کجا غذای هندی بخوریم؟چی بخوریم؟


جوان‌های دیروز، رستوران دهلی دربار را به‌خاطر می‌آورند؛ رستورانی در حوالی پارک‌وی که روزگاری پاتوق جوانان بود. شب‌ها از شلوغی و ازدحام جمعیت می‌توانستید ورودی دهلی دربار را در خیابان ولی عصر تشخیص بدهید. چند سال پیش دهلی دربار مکان خودش را تغییر داد؛ حالا پس از چند جابه‌جایی در خیابان پاسداران جا خوش کرده و جوانان دیروز می‌توانند با مراجعه دوباره، خاطره بازی کنند. تاج محل منوی مفصلی از انواع غذاهای هندی با کیفیت مطلوب دارد.

جایی برای کباب‌های هندی

کجا غذای هندی بخوریم؟چی بخوریم؟


تنوع غذاهای هندی بخشی از جذابیت این سبک غذاست. انواع کباب با انواع ادویه هم بخشی از غذاهای هندی است که شما می‌توانید در دهلی کباب تجربه کنید. این رستوران که در خیابان گاندی قرار دارد، به جای تمام غذاهای هندی فقط کباب‌های هندی ارائه می‌کند که ترکیبی جذاب از انواع ادویه با گوشت است؛ البته در رستوران‌های هندی همیشه چند گزینه انتخابی برای گیاهخواران وجود دارد.

چینگاری در قلب شهر

کجا غذای هندی بخوریم؟چی بخوریم؟


رستوران چینگاری در خیابان شهید مفتح هم یکی از رستوران‌های خوب هندی و پر رفت‌وآمد کجا غذای هندی بخوریم؟چی بخوریم؟


در مجموعه رستورانی «راه چوبی» هم فرصت خوردن غذاهای هندی را دارید. رستوران مدارس در این مجموعه با انواع غذاهای هندی از شما پذیرایی می‌کند. اگر از خوردن غذاهای تند و پرادویه هندی وحشت دارید، بهتر است با غذایی از مدارس و در کنار دیگر غذاهای راه چوبی شروع کنید.

در کجا غذای هندی بخوریم؟چی بخوریم؟


- کاری‌ها معادل خورش‌های ما هستند که همراه با برنج خورده می‌شوند. در رستوران هندی باتوجه به سلیقه خود می‌توانید از میان انواع کاری گوشت، مرغ یا سبزیجات انتخاب کنید. روغن جوش و شامی قورمه از محبوب‌ترین خورش‌های هندی هستند.

- غذاهای بریانی هم هیچ شباهتی به مرغ بریان ما ندارند. بریانی نوعی برنج هندی است که همراه با مواد مختلف تهیه می‌شود. بریانی گوشت، مرغ و سبزیجات یک غذای کامل است و بریانی ساده را می‌توانید برای کنار کاری‌ها سفارش بدهید.

- با سفارش یکی از این غذاها و خوردن آنها کار شما در رستوران هندی تمام نشده است. اگر رستوران هندی که انتخاب کردید، منوی دسر هم دارد، حتما دسر هندی گلاب جامون را امتحان و با خاطره‌ای شیرین این رستوران را ترک کنید.

همچنین بخوانید : تبریز کجا غذا بخوریم؟
گردآوری ایران شناسی آکاایران

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

رستوران هندی چینگاری , غذای هندی در تهران , غذای هندی تهران

گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران

  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات