loading...


اگر هنوز برای سفر نوروزی امسالتان برنامه ای نریخته اید، ناامید نباشید. شهرداری تهران تورهای کوتاه مدتی ترتیب داده که می تواند همه تعطیلات شما را پر کند!این تورهای نیم‌روزه و یکروزه که با عنوان «تور بهارانه» در سطح تهران برگزار می‌شود، شما را به اماکن تفریحی و گردشگری شهر برده و با جاذبه های گردشگری تهران آشنا می کند.

 


نزدیک به 50موزه و کاخ موزه دیدنی در شهر تهران وجود دارد که برخی از آنها در دنیا بی‌نظیر هستند. همچنین حدود 20 هتل و 124مهمانپذیر و مسافرخانه نیز در شهر تهران وجود دارد که با تخفیف‌های نوروزی قادر به پذیرایی از مهمانان نوروزی این شهر هستند.

در این سفرهای یک روزه شما از گذرهای قدیمی و خانه‌ها و کاروانسراهای تاریخی دیدن خواهید کرد و با مفاخر تهران آشنا می شوید. آن هم در شرایطی که سوار بر درشکه‌های اسبی گذرهای تاریخی را تا سنگلج طی می کنید و راهنمایان تور شما را در یک سفر 3 ساعته شهری به 400سال پیش خواهند برد.

این سفرهای رایگان در 2نوبت صبح و بعدازظهر از 2 ایستگاه بهارستان و امام‌خمینی‌(ره) با استفاده از خودروهای مناسب گردشگری و همچنین با حضور راهنمایان مسلط به تاریخ و فرهنگ تهران شروع می‌شود و به مدت 3ساعت ادامه دارد.

در حقیقت روزانه 8 سفر از مبدا 2 ایستگاه‌ تعیین شده انجام می‌شود و پس از سفر به کانون تاریخی شهر با پذیرایی مختصر از مسافران نوروزی پایان می‌یابد.

شهرداری تهران با برگزاری برنامه «تهران، سلام» و ایستگاه‌هایی در مبادی ورودی و خروجی شهر نقشه، راهنمای اماکن توریستی و دیدنی تهران و راهنمای مراکز گردشگری را توزیع می کند و فضای اسکان موقت مسافران در بوستان‌های منتخب را هم فراهم خواهد کرد

 
تهران گردی

6 ایستگاه راهنمایی نوروزی در میدان امام خمینی(ره)، میدان بهارستان، میدان خراسان، میدان شهدا، چهارراه گلوبندک و میدان محمدیه تهران نیز دایر می‌شود تا راهنمایان مستقر در این ایستگاه‌ها نسبت به ارائه اطلاعات مورد نیاز گردشگری تاریخی شهر و توزیع بروشورهای معرفی مراکز تاریخی، فرهنگی و ارائه نقشه گردشگری و کتابچه راهنمای جامع گردشگری به همراه 3حلقه فیلم معرفی جاذبه‌های گردشگری کانون تاریخی شکل‌گیری شهر تهران و البته آموزش‌های شهروندی به گردشگران و علاقه‌مندان اقدام کنند.

در ایام نوروز سال آینده، درشکه سواری تفریحی در محدوده میدان ارگ کاخ گلستان و پارک شهر نیز پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شده که علاقه‌مندان بتوانند از جاذبه‌های تاریخی و تفریحی و فرهنگی منطقه استفاده کنند. مسافران کانون تاریخی شهر همچنین در یک سفر 3ساعته می‌توانند تجربه کوتاهی از سفر با درشکه‌های اسبی در محورهای تاریخی از درون کاخ گلستان و خیابان سنگفرش شده بازار تا پارک شهر تهران یا همان محله سنگلج قدیمی داشته باشند.

شهرداری تهران همچنین با برگزاری برنامه «تهران، سلام» و ایستگاه‌هایی در مبادی ورودی و خروجی شهر نقشه، راهنمای اماکن توریستی و دیدنی تهران و راهنمای مراکز گردشگری را توزیع می کند و فضای اسکان موقت مسافران در بوستان‌های منتخب را هم فراهم خواهد کرد.

علاوه بر این با برپایی 22 ایستگاه فرهنگی در میادین مهم و اصلی تهران در روز 12 فروردین ماه «جشن بهاران» را برگزار می کند و غرفه‌های ورزشی، مسابقات فرهنگی، سلامت، آسیب‌های اجتماعی، قرآن بخوانید جایزه بگیرید و... در این ایستگاه‌های فرهنگی دایر است.

بخش گردشگری


برگرفته از جام جم، همشهری

مقاله مرتبط:

گردشگری شبانه تعطیل


گردآوری ایران شناسی آکاایران


تبلیغات