اگر اهل سفر به شمال و گذر از جاده هراز باشید، حتما بارها از مقابل بارگاه

امامزاده ای در پیچ و خم کوه ها

در جنگ جهای اول و نهضت جنگل این بقعه آسیب فراوان دید بعد از کشیدن راه شوسه بقعه کنار شاهراه اصلی شمال قرار گرفت و ساختمان جدیدی برای آن ساخته شد. زلزله 31 خرداد 1369 گیلان بنای این امامزاده را به شدت تخریب کرد اما بازسازی های پی در پی آن، زیارتگاه امامزاده ای در پیچ و خم کوه ها

اگر مسافر این جاده شدید و به زیارت امامزاده ای در پیچ و خم کوه ها

تمام گردشگرانی که یک بار پا به این جنگل مه آلود گذاشته اند معتقدند جنگل الیمستان برای پیاده روی و گردش یک روزه عالی ترین گزینه است. به شرطی که کفش و لباس مناسب همراه داشته باشید و البته نوشیدنی و خوردنی را هم فراموش نکنید!

روستای الیمستان یکی از بکرترین روستاهای شمال است که هنوز هم آب مردم آن از چشمه تامین می شود و محصول آن غلات، لبنیات و عسل است. بیشتر ساکنان این روستا زراعت و گله داری می کنند و عده ای هم به تولید صنایع دستی، کرباس و شالبافی مشغولند. راه مالرویی که از این روستا می گذرد عبور و مرور را قدری سخت کرده و به همین دلیل اکثر سکنه آن در زمستان در شهر آمل سکونت می کنند.

امامزاده ای در پیچ و خم کوه ها

اما از همه این ها گذشته، قله الیمستان هم یکی دیگر از جاذبه های این روستا است که در زمستان و بهار کوهنوردان زیادی را به خود جذب می کند. قله ای که حدود ???? متر ارتفاع دارد و یکی از بهترین گزینه های کوهنوردی در زمستان به شمار می رود. اگر اهل کوهنوردی باشید، این قله با تمام جاذبه های طبیعی اطرافش بهترین گزینه سفر کوهنوردی شما به شمار خواهد رفت. در کل مسیر دامنه شرقی، قله دماوند در پیش چشمان ما است و هر لحظه با شما حرکت می کند. اما شاید از همه جالب تر منطقه نقش پای رستم باشد که تعجب همه کوهنوردان را بر می انگیزد. نرسیده به قله جای دو شهاب سنگ بزرگ دیده می شود که حفره هایی به عمق 10 متر ایجاد کرده اند. بومیان منطقه افسانه ای زیبا برای این چاله ها دارند. آنها معتقدند این گودال ها جای زانوهای رستم است که در این منطقه زانو زده و از آب دریا نوشیده است.

 

بخش گردشگری تبیان

 


گردآوری ایران شناسی آکاایران
گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران

  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات