«اسون» دره‌ای سرسبز و پر آب در شمال تهران است؛ دره‌ای که چند آبشار و چشمه را در دل خود جای داده است. این دره که از سمت غربی جبهه جنوبی قله توچال شروع می‌شود تا نزدیکی روستای «پس قلعه» ادامه می‌یابد و مسیری زیبا و به نسبت راحت را برای دوستداران طبیعت‌گردی و کوهنوردان فراهم می‌کند.

در زمستان‌ها که صعود به قله توچال از مسیر همیشگی

فقط پیاده به این هتل می‌رسید

برای رسیدن به دره و هتل اسون ‌باید از تجریش راهی دربند شوید و وقتی به میدان سربند یا مجسمه رسیدید از آنجا اگر به چپ نگاه کنید تاسیسات تله‌سیژ را می‌بینید که می‌توانید با سوار شدن به آن قسمتی از مسیر را طی کنید یا می‌توانید مسیر مستقیم را ادامه دهید.

پس از نیم ساعت و عبور از کنار ده‌ها غذاخوری به دوراهی شروین خواهید رسید. در اینجا مسیر مستقیم به سوی منطقه جنگلی و دیواره شروین می‌رود و مسیر سمت چپ بعد از یک ربع شما را به دوراهی اسون می‌رساند. این دوراهی از سمت چپ به دره اسون می‌رسد. حالا تا هتل اسون فقط نیم ساعت راه باقیست.

در این هتل در سال‌های اخیر برای جذب مشتری، قیمت صبحانه چندان گران نشده است و می‌توان پس از صرف صبحانه راه را به سوی ارتفاعات بالاتر ادامه داد. از اینجا به بعد مسیر کنار جوی‌های فراوان به جلو می‌رود و با بهسازی‌های اخیر، مسیری بسیار آسان و امن در انتظار شماست.

در کمتر از یک‌ساعت پیاده‌روی و پس از گذر از کنار چند درخت کهنسال به ارتفاع 2600 متری می‌رسید. اینجا مسیر دقیقا به 2 شاخه شرقی و غربی تقسیم می‌شود. مسیر شرقی ابتدا به سوی عمق دره اسون رفته و شما را به کنار رودخانه اسون می‌رساند و از آنجا مجددا با شیب رو به‌بالا به یال اصلی توچال می‌رسید.

همان‌طور که گفتیم این مسیر زمستانی رسیدن به قله است. پس حالا که هوا کم کم سرد و برفی می شود خوب است از این مسیر استفاده و از دیدنی‌های آن لذت ببریم.

بخش گردشگری تبیان

برگرفته از جام جم آنلاین


گردآوری ایران شناسی آکاایران

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

هتل اسون


  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات