مسافران معمولا با اتوبوس به مریوان و بانه برده می شوند و اکثر تورها نهار و شام هم دارند و بیشترشان با یک هتل چهار ستاره در سنندج قرارداد دارند.

شاید خرید جهیزیه مهمترین و اصلی‌ترین دغدغه خانواده‌هایی باشد که دختر دم بخت دارند؛ دغدغه ای که علاوه بر پول، وقت و انرژی زیادی را هم می طلبد.

اما این روزها برخی از آژانس‌ها با برگزاری تورهای 2 یا چند روزه به بانه و مریوان کار را برای خانواده‌ها راحت کردند و فرد می‌تواند با یک تیر 2 نشان بزند؛ هم خرید انجام بدهد و هم از مناظر دیدنی آن خطه لذت ببرد. این را مسوول یکی از آژانس‌ها می‌گوید و تاکید می‌کند: الان به خاطر گرمی هوا، تور نداریم و اما چند روز پیش تور داشتیم که سه شب و چهار روز بود و چند گشت هم به بازارچه های مرزی داشت.

از قیمتش که می‌پرسی می‌گوید: 175 هزار تومان بود؛ اما قرار است دوباره تور داشته باشیم که شاید نرخ متفاوتی داشته باشد.

,با 130 هزار تومان, یک کامیون جهیزیه ببرید! بانه,کردستان,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران


«بازارهای مرزی خیلی خوب است، اما باید مراقب جنس‌ها باشید.» این را دختر جوانی که مسوول فروش تورهای سه روز مریوان است می گوید و تاکید می‌کند: تنها بارهای کم حجم و کوچک را می‌توانید با خودتان به تهران بیاورید و باقی را باید برایتان بفرستند که معمولا با دریافت 150 تا 200 هزار تومان این کار را انجام می دهند و همه اجناس را با کامیون می‌فرستند.

مسافران معمولا با اتوبوس به مریوان و بانه برده می‌شوند و اکثر تورها نهار و شام هم دارند. بیشتر موسسات با یک هتل چهار ستاره در سنندج قرارداد دارند و گشت‌های بازارهای مرزی هم به صورت رفت و برگشتی انجام می‌شود و هزینه شان 168 هزار تومان است.

البته تورهایی هم هستند که صرفا برای بانه و مریوان مسافر می‌برند و به قول قنبری مسوول یکی از آژانس‌ها بیشتر مسافران ترجیح می‌دهند تا وقت‌شان را در بازارهای مرزی بگذرانند تا از جاذبه‌های توریستی منطقه بازدید کنند.

هزینه تورهای 2 شب و سه روز برای بانه و مریوان 130 هزار تومان است که شامل صبحانه، نهار و شام هم می‌شود.

با این حال می‌شود با هزینه کمتری هم به مریوان و بانه سفر کرد. این را مسوول یکی از آژانس‌ها که تورشان برای مسافر جدید جا ندارد و می‌گوید: اگر این هزینه برایتان زیاد است،می‌توانیم برایتان هتل رزرو کنیم که شبی 70 هزار تومان است.

با این حال هستند کسانی که ترجیح می‌دهند با ماشین شخصی راهی بازارهای مرزی شود و خرید کنند و زیر بار هزینه تورها نروند؛ اما این مساله دلیل نمی‌شود که بازار فروش تورهای بانه و مریوان داغ نباشد. این را از پربودن تورهایی می‌فهمید که در روزهای باقی مانده تا ماه رمضان همچنان رزرو بوده و جایی برای مسافران جدید ندارند...

,با 130 هزار تومان, یک کامیون جهیزیه ببرید! بانه,کردستان,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران


منبع: خبرگزاری مهر

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

تبلیغات