آکاایران: مجموعه: مکانهای تفریحی ایران

 

زیباترین و قدیمی ترین جنگل ایران بر دامنه رشته کوه های البرز واقع است و مرز بین منطقه جنگلی و نیمه بیابانی در استان سمنان و گلستان را تشکیل می دهد.


جنگل ابر

آکاایران: پاییز در«جنگل ابر» جلوه ای دلپذیر ازطبیعتعکس

 

 

جنگل ابر

 


جنگل ابر شاهرود یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین جنگل های دنیاست که در 45 کیلومتری شمال شرقی شاهرود در مسیر جاده آزادشهر و پس از عبور از میان باغات بسطام بر ورای رشته کوه های دوردست و در امتداد قله چهار هزار متری "شاهوار" قرار دارد.

 

 

جنگل ابر

 

 

 

جنگل ابر

 

 

این جنگل از قدیمی ترین جنگل های ایران است که با گونه های گیاهی و جانوری نادر، یکی از منحصر به فردترین زیست بوم های ایران محسوب می شود.

 

 

 

جنگل ابر

 

 

 

جنگل ابر

 

 

به دلیل این که در اغلب مواقع فضای این جنگل را اقیانوسی از ابر فراگرفته به این نام مشهور است و به باور بسیاری از گردشگران یکی از زیباترین چشم اندازهای طبیعت ایران محسوب می شود.

 

 

جنگل ابر

 

 

 

جنگل ابر

 

 

جنگل دلپذیر و خوش آب و هوای ابر با ۳۵ هزار هکتار وسعت در ادامه جنگل های سرسبز شمال کشور است. این جنگل در نزدیکی روستاهای "ابر"، "شیرین آباد" و "خاک پیرزن" واقع شده و تقریباً مرز استان سمنان و استان گلستان است.

 

 

جنگل ابر

 

 

 

ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا، پایین بودن دما در فصل گرما و وجود چشمه سارهای فراوان و پوشش جنگلی متنوع از شاخصه های این جنگل است.

 .

منبع : beytoote.com


تبلیغات