توصیه  های ستاد گردشگری به مسافران در روز تاسوعا و عاشورا توصیه  های ستاد گردشگری به مسافران در روز تاسوعا و عاشورا

آکاایران: توصیه های ستاد گردشگری به مسافران در روز تاسوعا و عاشورا

آکاایران: اطلاعیه و توصیه هایی از تساد مرکزی به مسافران در روزهای تعطیل و سوگواری ابا عبدالله الحسین. ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به هموطنان که همزمان با فرا رسیدن تعطیلات مذهبی تاسوعا و عاشورای حسینی، برای شرکت در مراسم عزاداری و یا ادای نذورات به شهرهای زیارتی و یا زادگاه خود سفر می کنند، توصیه هایی اعلام کرد.

 در این اطلاعیه چنین آمده است؛

به مسافران توصیه می شود ضمن رعایت شئونات ماه محرم، به آداب، رسوم فرهنگ و اعتقادات جامعه محلی احترام گذاشته و فرهنگ تکریم از جامعه میزبان را پاس بدارند.

با توجه به شرایط ناپایدار جوی و احتمال بارندگی در مناطق مختلف کشور، هموطنان عزیز قبل از سفر نسبت به برنامه ریزی و انتخاب مقصد سفر و محل اقامت خود اقدام نمایند.

هموطنان با تماس با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استانها از برنامه های فرهنگی تدارک شده توسط دستگاه های عضو ستادهای اجرایی خدمات سفر استانها شامل بازارچه های خیریه و نمایشگاه های هنرهای سنتی، مذهبی و آئینی اطلاع حاصل کنند.

به زائران عزیز پیشنهاد می شود شرکت در برنامه های بومی و محلی و عزاداری های سنتی و آئینی و به خصوص تعزیه ها را در برنامه خود قرار دهند.

هموطنان گرامی پیش از سفر از طریق سامانه مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به شماره 141 از وضعیت تردد در جاده های کشور و از طریق سامانه 134 از شرایط آب و هوایی مقصد مورد نظر اطلاعات لازم را کسب و سپس برای سفر خود برنامه ریزی کنند.

مسافران عزیز ضمن حفظ آرامش خود در ترافیک های طولانی نهایت همکاری را با پلیس راهور ناجا و مأموران راهداری بعمل آورده و از توقف های غیرضروری در حاشیه جاده ها، اطراف رودخانه ها و سایر نقاط که موجب ترافیک می شود خودداری کنند.

سامانه 09669 ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به صورت شبانه روزی آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما هموطنان و مسافران عزیز است.

.

منبع : taknaz.ir


تبلیغات