آکاایران: گشتی در برج میلاد تهران

برج میلاد تهران : پایتخت ۲۳۰ ساله ایران، یکی از مقصدهای گردشگری ایران بوده و حتی در زمستان دود آلود و شلوغ این روزها، مملو از گردشگران داخلی و خارجی است که به عشق تهرانگردی، شمال و جنوب شهر را طی می کنند. تهران دهه نود شمسی، با تهران یک دهه پیش، تفاوت بسیاری دارد چه رسد به تهران دهه شصت و پیش از آن.

برج میلاد تهران

آکاایران: گردشگری در برج میلاد تهران + تصاویر و امکانات جالب برج میلاد تهران

گردشگری در برج میلاد

به گزارش آکاایران: اکنون، بزرگ ترین دریاچه مصنوعی خاورمیانه (دریاچه خلیج فارس) و نگین جهانی کاخ های ایران (کاخ گلستان) و یکی از برترین موزه های جواهرات سلطنتی (موزه بانک مرکزی) در تهران قرار دارند که همه بخشی از ظرفیت های گردشگری پایتخت را تشکیل می دهند.

قبلاً شما را به گشتی در بازار تجریش و بازار تهران و همچنین در سلسله گفتارهای گالری گردی روزیاتو، به تماشای برخی از نگارخانه های شهر بردیم. امروز، سرویس گردشگری روزیاتو شما را به بلند ترین برج ایران می برد. برجی ۴۳۵ متری که اکنون یکی از نمادهای تهران بوده و در فهرست بلند ترین برج های دنیا قرار دارد.

برج میلاد تهران

داستان بلند ترین برج ایران

همین ابتدای گفتار به اطلاع علاقمندان به گردش در برج میلاد برسانیم که برای اطلاع از آخرین برنامه های فرهنگی و هنری و تفریحی برج میلاد تهران، همواره درگاه اختصاصی این مجموعه چند منظوره پایتخت را بررسی کنید. برج میلاد تهران، یکی از سازه های جنجالی پایتخت در نیم قران اخیر به شمار می رود.

برج میلاد تهران

ساکنان تهران، طی بیش از یک دهه، شاهد ساخت فازهای مختلف برج میلاد در اتوبان همت بودند که بالاخره پس از ۱۱ سال، احداث آن به اتمام رسید و افتتاح شد. این برج در منطقه شمال غربی تهران و در فهرست ده سازه بلند جهان قرار دارد. شاید بد نباشد بدانید که بلند ترین برج دنیا، برج خلیفه در امارات متحده عربی است.

برج میلاد تهران

تصاویری از مراحل ساخت برج میلاد تهران

برج میلاد در فضایی به مساحت ۱۳ هزار متر زیر بنا ساخته شد و از نظر وسعت کاربری سازه راس برج در میان برج های مخابراتی دنیا، منحصر به فرد است. تقریبا از هر جای تهران، می توان برج میلاد را مشاهده کرد. محل ساخت برج میلاد تهران، موجب اختلافات بسیاری بود و پس از بررسی ۱۷ نقطه در تهران از نظر زلزله و بررسی گسل، این قسمت تهران انتخاب شد.

برج میلاد تهران

تصویر گنبد آسمان برج میلاد

کلنگ ساخت برج میلاد در همین روز ها (دی ماه) در سال ۱۳۷۶ پس از سه سال کار مطالعاتی وامکان سنجی به نام یادمان ارتباطات بین المللی تهران بر زمین خورد و یک دهه بعد توسط شورای شهر تهران، به برج میلاد تغییر نام یافت. محمد باقر قالیباف شهردار تهران، با نصب روز شمار دیجیتالی، زمان افتتاح برج را به اطلاع شهروندان رساند و توانست ۶۰ درصد پروژه ساخت را در طی ۳۰ ماه، به اتمام برساند.

برج میلاد، این شاهکار ۴۳۵ متری با وزن تقریبی حدود ۱۵۰ هزار تن و با بیشترین قطر سازه در رأس ۶۰ متر در ارتفاع ۲۸۰ متری، دارای حجم بتن ریزی حدود ۶۳ هزار متر مکعبی و حجم شیشه مصرفی حدود ۱۷ هزار متر مربعی است.

شانزدهم مهر سال ۱۳۸۷ برای تاریخ گردشگری تهران، روز بسیار مهمی بود. چرا که در برنامه ای ویژه و با حضور ۲۵۰ خبرنگار داخلی و خارجی، برج میلاد تهران رسما افتتاح شد و توانست، یکی از مقصدهای گردشگری لوکس و مدرن تهران عصر ۱۴۰۰ باشد.

برج میلاد تهران

تصویر شبانه از برج میلاد تهران

یکی از اهداف ساخت برج میلاد تهران، فضایی لازم برای عملکردهای مخابراتی و تلویزیونی بود که به نظر می رسد، اکنون این برج چند منظوره، بیش از یک مرکز مخابراتی تهران، مورد توجه باشد. دسترسی آسان از بزرگراه های همت، حکیم و شیخ فضل الله نوری سبب شده تا شهروندان تهرانی بتوانند به راحتی به برج میلاد سفر کنند.

برج میلاد تهران، یکی از جاذبه های گردشگری نوین پایتخت به شمار می رود و فضاهای بسیاری برای کارهای مختلف فرهنگی و هنری و تجاری و خدماتی دارد. رستوران گردان، رستوران ویژه، سکوی دید باز، سکوی دید بسته، رواق های هنری، گنبد آسمان، موزه مشاهیر، موزه سکه، فود کورت، واحدهای تجاری و نمایشگاهی و مجموعه بزرگ برگزار کنسرت و همایش های مختلف، از جمله ظرفیت های این برج به شمار می رود.

۱۵ سالن همایشی که در کنار برج میلاد ساخته شده است، یکی از برترین سالن های نمایش خاورمیانه به شمار می رود. دلفیناریوم، ظرفیت های دوچرخه سوای و پینت بال و سینمای شش بعدی، از جمله دیگر قابلیت های گردشگری این منطقه است.

دلفیناریوم برج میلاد

برج میلاد تهران

بسیاری از شهروندان تهرانی از وجود دلفیانوریوم در برج میلاد تهران بی خبر هستند. جایی که امکان تماشای آب بازی دلفین های باهوش و همچنین گرفتن سلفی با آن ها فراهم است و می تواند یکی از هیجان انگیز ترین گردش های شهری را برای علاقمندان به ارمغان آورد.

دلفیناریوم برج میلاد تهران، نخستین و تنها دلفیناریوم غیر ساحلی ایران بوده که هر روز پذیرای شمار زیادی از علاقمندان به این حیوان دوست داشتنی و باهوش است. همانطور که قبلا در گزارش هرمز گردی توضیح دادیم، مشاهده دلفین ها را می توان در جزیره هرمز، رنگی ترین و خوراکی ترین جزیره ایران! مشاهده کرد.

برج میلاد تهران

رقص دلفین ها در دلفیناریوم برج میلاد تهران

بنابراین لذت تماشای دلفین ها در کنار اتوبان همت، لذتی خاطره انگیز خواهد بود. ۱۰ دی ماه بود که برای نخستین بار در تهران، نمایش شاد و مهیج دلفین ها و شیرهای دریایی در جشنواره زمستانی برج میلاد برگزار شد و بلیط های ۳۰ هزار تومانی آن در کم ترین زمان به فروش رفت.

برج میلاد تهران

دلفیناریوم برج میلاد تهران، در سانس صبح (جشنواره مادر و کودک) و در سانس شب، پذیرای بازدید علاقمندان به دلفین است. بلیط های پر تخفیف بازدید از دلفیناریوم برج میلاد تهران را می توان از پرتال این مجموعه که در این لینک ارائه شده است، خریداری نمود.

برج میلاد تهران
دلفیناریوم برج میلاد تهران، بلیط هایی با ۶۱ درصد تخفیف به کودکان و مادران اعطا می کند

اگر عاشق اینستاگرام هستید و دوست دارید تا مقصدهای گردشگری هیجانی تهران و ایران را فالو کنید، دنبال کردن صفحه رسمی دلفیناریوم برج میلاد تهران را در این نشانی به شما توصیه میکنیم.

برج میلاد تهران

تصویر سلفی با شیرهای دریایی در دلفیناریوم برج میلاد تهران

سانس اول دلفیناریوم برج میلاد از سال ۱۰ الی ۱۱:۳۰ و سانس دوم از ساعت ۱۹ الی ۲۰:۳۰ برگزار می شود. برای کودکان زیر ۳ سال، نیاز به تهیه بلیط نیست. ضمنا، آوردن هر گونه دوربین فیلم برداری و عکاسی فاقد هماهنگی قبلی، ممنوع است.

رستوران گردان برج میلاد تهران

همچون دلفیناریوم، رستوران گردان برج میلاد تهران نیز درگاه اختصاصی خود را دارد که در این نشانی در دسترس خواهد بود. رستوران گردان برج میلاد تهران را باید بزرگ ترین رستوران گردان جهان دانست که در ارتفاع ۲۷۶ متری، غذاهای لذیذ ایرانی و فرنگی را با مناظری دیدنی از تهران، در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

برج میلاد تهران

در واقع برای کسانی که غذا خوردن در ارتفاع را دوست دارند، تجربه غذا خوردن در رستورانی لوکس و مجهز و گردان آن هم بر فراز تهران، لحظاتی فراموش نشدنی خواهد بود.

توجه داشته باشید که جهت استفاده از این رستوران از ۴۸ ساعت قبل نسبت به رزرو از طریق تماس با شماره تلفن های۲-۸۸۶۲۰۳۸۱ اقدام نمایید. همچنین برگزاری میهمانی های گروهی ارگان ها و نهادها نیز در این رستوران با شرایط و منوی ویژه امکان پذیر خواهد بود.

این رستوران به مبلمان دلپذیر و راحت مجهز بوده و طراحی زیبای سقف به همراه نقش برجسته دیواری که تصاویری از شاهنامه را نشان می دهد، از جاذبه های بصری آن است.

رستوران گردان برج میلاد همراه با بهترین دسر ها، غذاهای بین المللی نوشیدنی های ویژه غذاهای ایرانی انواع سالاد ها، همراه با نواختن پیانو در محیطی بی نظیر و غیر قابل توصیف و ثبت لحظات ماندگار با عکس سلفی در نمای ۳۶۰ درجه ای محیط رستوران گردان برج میلاد در خدمت شما خواهد بود.

برج میلاد تهران

رستوران گردان برج میلاد، در طول ماه، پذیرای هنرمندان و ورزشکاران می شود

رستوران واقع در طبقه ششم با ظرفیت ۳۰۰ نفری فضایی خاطره انگیز را برای شما عزیزان فراهم می نماید. این رستوران از دو فضای ثابت و متحرک که هر یک ساعت یک دور حول بخش ثابت می گردد و دید ۳۶۰ درجه ای به تمام نقاط شهر تهران را برای شما فراهم می کند.

برج میلاد تهران

تصویر پروژه بهساز دکوراسیون رستوران گردان

برای سرو غذا ها به منظور ایمنی بیشتر رستوران در بخش مرکزی و ضلع جنوب غربی برج قرار گرفته و طبخ غذا در این قسمت انجام میشود و از طریق آسانسور های مخصوص به این طبقه منتقل می گردد و به این ترتیب در اختیار مهمانان گرامی قرار میگیرد.

برج میلاد تهران

تصویر پروژه تغییر دکوراسیون رستوران بین المللی گردان برج میلاد تهران

در اینستاگرام، می توانید رستوران گردان را فالوو کرده و در جریان برنامه ها و تخفیف های هیجانی آن در طول ماه قرار بگیرید. اگر علاقمند به برنامه ۹۰ باشید، می دانید که آخرین برنامه پاییزی این برنامه ورزشی دوشنبه های شبکه سوم سیما، با حضور شهاب حسینی، برنده جایزه نخل طلای کن فرانسه، برگزار شد و ایشان با عادل فردوسی پور، مصاحبه جالبی انجام داد که در رستوران گردان برج میلاد انجام شد.

بخش هایی از این برنامه را در این ویدئو مشاهده کنید.

اگر شما هم دوست دارید با دوست و آشنا، لحظات رمانتیکی را در یک رستوران مجلل و گردان که مناظر روز و شب فوق العاده ای از تهران زمستانی دارد، تجربه کنید، این رستوران، یکی از خاطره انگیز ترین وعده های غذایی سال را برایتان به ارمغان می آورد. البته اگر، خیلی با هزینه گران یک وعده غذا در ارتفاع سیصد متری مشکلی نداشته باشید.

برج میلاد تهران

منوی صبحانه

صبحانه رستوران گردان کاملا به صورت سلف سرویس می باشد و محدودیتی در تعداد دفعات صرف غذا موجود نیست از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۰ صبح پذیرای مهمان هاست. روزهای ارائه خدمات صبحانه در روزهای ۵ شنبه و جمعه است و هزینه منوی صبحانه رستوران گردان برج میلاد ۶۰ هزار تومان است و شما هیچ پرداختی دیگری نخواهید داشت.

منوی شام رستوران گردان

در منوی غذایی شام رستوران گردان برج میلاد، پیش غذا، خوراک اصلی و دسر هر سه به صورت سلف سرویس و فاقد محدودیت در تعداد دفعات صرف غذا است. از ساعت ۲۰ الی ۲۳ پذیرای شماست. شام هرشب به صورت منو بوفه به همراه موسیقی زنده ارائه می گردد. هزینه بوفه شام ۱۵۸ هزار تومان است و هیچ پرداختی دیگری مانند ورودی نخواهید داشت.

حتما بخوانید :  مراسم تشییع حادثه قطار در تبریز باشکوه برگزار شد + تصاویر

مرکز همایش های بین المللی برج میلاد

برج میلاد تهران

یکی از پاتوق های کنسرت گردی تهرانی ها، مرکز همایش های بین المللی تهران است که همچون سالن میلاد نمایشگاه بین المللی، تالار وحدت، سالن وزارت کشور و برج آزادی تهران، ظرفیت های خوبی برای برگزاری کنسرت دارد که در چند سال اخیر، محل برگزاری اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم فجر نیز به شمار می رود.

مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران با برخورداری از امکانات منحصر به فرد و منابع انسانی متخصص و مجرب به منظور برگزاری رویدادهای فرهنگی، هنری و اجتماعی شامل: کنفرانس ها، سمینارها، همایش ها، جشنواره ها، کنسرت ها، کارگاه های آموزشی و نمایشگاه ها راه اندازی شده است.

برج میلاد تهران

تصویری از سالن همایش برج میلاد در جشنواره فیلم فجر

این مرکز مجهز به ۱۵ سالن کنفرانس جانبی، فضای نمایشگاهی به مساحت ۶۰۰ مترمربع، استودیوی رادیویی و تلویزیونی و سالن های پذیرایی، مناسب ترین مکان برگزاری برنامه های علمی فرهنگی و هنری در کلانشهر تهران است.

شاخص ترین سالن این مجموعه، سالن حافظ با ظرفیت ۱۶۰۰ نفر در دو طبقه بالکن و همکف است. این سالن مجهز به تجهیزات به روز صوتی و سینمایی، ترجمه همزمان و سیستم تصویربرداری Broadcast است و برای برگزاری کنسرت ها و همایش های بزرگ از آن استفاده می شود.

سینما برج میلاد

یکی از پیشرفته ترین سینماهای ایران که از آخرین تکنولوژی روز دنیا بهره مند است در این سینما ۸ صندلی متحرک با قابلیت چرخش در جهات مختلف وجود دارد پخش فیلم ها حدودا از ۷ تا ۱۵ دقیقه است. سینمای ۶ بعدی برج میلاد با تلفیق نمایش سه بعدی فیلم ها و سیستم حرکتی پیشرفته صندلی ها، افکت های آب، باد، رعد و برق و … بیننده را غرق در فضای شبیه سازی شده می کند.

برج میلاد تهران

هیجان سوار شدن بر ترن هوایی یا سورتمه با عبور از دره ها، پرتگاه ها و مناظر برفی یا خلبانی فانتوم با سرعت ۱۰۰۰ کیلومتر در ساعت در سینمای ۶ بعدی و فاقد فاقد هیچ خطری تجربه کنید.

پینت بال برج میلاد

پینت بال ورزشی نو و پر هیجان است. برپایه دومیدانی، بسیار تقریبا تیراندازی و از آنجا که به تفکر استراتژیک نیاز دارد به آن شطرنج زنده هم می گویند.

برج میلاد تهران

در پینت بال عموماً ٢ تیم که تعدادشرکت کنندگان درآن با توجه به زمین بازی قواعد وسناریو های متفاوتی دارد در برابر هم قرار می گیرند و باتوجه سناریوی ازقبل توافق شده ماموریتی را بعهده دارند، اعضاء هر تیم مجهز به نشانه گذاری ها پینت بال، گلوله های رنگی استاندارد، تجهیزات ایمنی و پوشش قابل شناسایی بوده و بر مبنای قانون حاکم بر زمین سایز ابزار و یا تجهیزات مورد نیاز را همراه خواهند داشت.

مساحت زمین چمن مصنوعی پینت بال برج میلاد تهران که در ضلع جنوب غربی برج واقع شده است، ۱۵۰۰ متر مربع است. پینت بال برج میلاد همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۱۱ شب و پنجشنبه و جمعه ها از ساعت ۹ صبح تا ۱۱ پذیرای علاقمندان است.

برج میلاد تهران

حداکثر نفرات ۱۸ نفر و هزینه ورودی ۲۰۰۰۰ تومان و متغیر است به یاد داشته باشید که رزرو پینت بال حداقل ۱۰ روز قبل باید انجام شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش بلیط به این درگاه مراجعه کنید.

هزینه های بازدید از برج میلاد تهران

برج میلاد تهران همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۲۲ پذیرای گردشگران و بازدید کنندگان عزیز است.

هزینه های ورودی برای افراد بالای ۶ سال به ترتیب زیر است :

بسته کامل: ۳۵۰۰۰ شامل : سکوی دید باز و بسته+ گنبد آسمان + موزه شهرداری + موزه مشاهیر

بسته بازدید از سکوی دید باز: ۱۲۰۰۰ تومان

بلیط ورودی کافه تریا: ۵۰۰۰ تومان

بلیط لیزریوم: ۸۰۰۰ تومان

ورودی پینت بال با رزرو قبلی : ۲۰۰۰۰ تومان

هزینه پارکینگ نیز ۳۰۰۰ تومان خواهد بود.

چگونه به برج میلاد تهران برویم؟

برج میلاد تهران

برای رفتن به برج میلاد تهران، یکی از مسیرهای سه گانه زیر را پیشنهاد می کنیم.

۱- تهران – بزرگراه شیخ فضل الله نوری – ورودی بزرگراه شهید همت – کنارگذر اختصاصی برج میلاد

۲- تهران – بزرگراه حکیم غرب – بعد از بزرگراه چمران – ورودی اختصاصی برج میلاد

۳- تهران – بزرگراه همت شرق – خروجی بزرگراه شیخ فضل الله نوری جنوب، پل کابلی اختصاصی برج میلاد

توصیه های برج میلاد گردی

۱- بلیط استفاده از خدمات مختلف برج میلاد تهران را می توانید اینترنتی سفارش دهید.

۲- بازدید از طبقات ابتدایی برج میلاد تهران رایگان است و مغازه ها و فود کورت های متنوعی هم در آنجا قرار دارد.

۳- تماشای تهران از فاصله چهار صد متری از سطح زمین، می تواند فرصت خوبی برای سلفی بازها باشد.

۴- استفاده از رستوران برج میلاد و همچنین گنبد آسمان، هم در روز و هم در شب، جذابیت های خاص خود را دارد.

۵- کنسرت هایی که در زمستان امسال در برج میلاد برگزار می شود را در سایت های فروش رسمی بلیط کنسرت های تهران دنبال کنید.

۶- فالو کردن صفحات مربوط به بخش های گوناگون برج میلاد در اینستاگرام، شما را در جریان نوین ترین رویدادهای این مرکز گردشگری و تجاری پایتخت قرار می دهد.

گشتی در برج میلاد تهران

برج میلاد تهران

جاذبه های گردشگری برج میلاد تهران

در بخش نخست گزارش معرفی ظرفیت های گردشگری متنوع بلندترین برج ایران، شما را با قابلیت های مختلف برج میلاد تهران آشنا کردیم. گفتیم که نخستین دلفیناریوم غیر ساحلی ایران و بزرگ ترین رستوران گردان جهان، از جمله ظرفیت هایی است که در برج میلاد در دسترس شهروندان تهرانی قرار دارد. سلفی با دلفین و شیر دریایی و وعده های غذایی هیجانی در ارتفاع ۲۷۰ متری با چشم اندازهای فوق العاده از پایتخت ۲۳۰ ساله ایران، امکاناتی است که برای رمانتیک ها فراهم شده است.

قسمت های مختلف مجموعه فرهنگی و هنری و خدماتی برج میلاد تهران، دارای پرتال اینترنتی بوده و در گفتار نخست، به این موارد نیز اشاره شد که بلیط آنها را می توان از اینترنت خریداری کرد. در گزارش امروز سرویس گردشگری روزیاتو، به دیدار بخش های مختلف خود برج میلاد می رویم و از همکف تا گنبد آسمان را بررسی می کنیم.

با ما همراه باشید با دانستنی های مهم در مورد برج میلاد تهران

برج میلاد تهران

تصویری دلپذیر از سکوی دید باز برج میلاد تهران

بازدید از برج میلاد

همانطور که شاید بدانید، برای دسترسی به برج میلاد، می توان از اتوبان حکیم، شیخ فضل الله نوری و همچنین همت، استفاده کرد. پارکینگ بزرگ برج میلاد تهران، این فرصت را برای شما فراهم می کند که هر زمان از روز، بتوانید به این مکان مراجعه کرده و پس از پارک خودرو در پارکینگ یا محوطه آن، از امکانات گسترده این مرکز چند منظوره پایتخت استفاده کنید.

برج میلاد تهران

تصویری از مجسمه های سیمین دانشور و جلال آل احمد در موزه مشاهیر برج میلاد

برج میلاد در طبقات ابتدایی، از مخاطبان خود، بلیط درخواست نمی کند. یعنی شما می توانید ۴ طبقه اول این برج را که با پله برقی می توان به آن دسترسی داشت، به راحتی بازدید کرده و پولی پرداخت نکنید. از درب ورودی تا طبقاتی که در پایه برج هستند، فروشگاه های زیادی که عرضه محصولات فرهنگی، هنری و پوشاکی را بر عهده دارند، در دسترس است و البته فود کورت برج میلاد نیز، در این محدوده جای دارد.

انواع و اقسام غذاهای ایرانی و فرنگی را می توان در فود کورت برج میلاد تهران مشاهده کرد که معمولا در طول هفته، مملو از جمعیتی است که برای بازدید از برج میلاد تهران، از ظرفیت های رستورانی آن نیز استفاده می کنند.

برج میلاد تهران

دیدار با سهراب سپهری، شاعر معاصر در موزه مشاهیر برج میلاد

بلیط بازدید از بخش های مختلف برج میلاد

اگر علاقمند به بازدید از برج میلاد تهران در یکی از آخر هفته های زمستان ۹۵ هستید، بلیط های بازدید از برج که رنج های قیمتی مختلف دارد را در نظر داشته باشید. برای بازدید از سایر بخش ها به خصوص قسمت هایی که در راس برج میلاد قرار دارد، تهیه بلیط الزامی است. این بلیط را هم می توان از طریق اینترنت خریداری کرد و هم از گیشه فروش بلیط که در محوطه بیرونی برج میلاد قرار دارد، در دسترس خواهد بود.

توصیه می کنیم که بلیط را حتی المقدور اینترنتی خریداری کنید تا مجبور به ایستادان در صف خرید بلیط نباشید که در روزهای تعطیل، ازدحام جمعیت بسیار دارد.

برج میلاد تهران

برای کسانی که تا کنون از برج میلاد بازدید نکرده اند، خرید بسته کامل بلیط های بازدید از بلند ترین برج ایران، توصیه می شود. چرا که بر خلاف بسیاری از مقصدهای گردشگری تهران مانند: بام تهران، بازار تجریش، بازار قدیمی تهران، دریاچه شهدای خلیج فارس و حتی بازار گل شهید محلاتی تهران که در طول ماه، شاید بارها مورد بازدید هموطنان تهرانی قرار بگیرد، بازدید از سازه راس برج میلاد، معمولا با بازدید متعدد شهروندان همراه نمی شود.

بنابراین، با توجه به اینکه شاید شما سالی یک بار با دوستان و اشنایان، علاقمند به دیدار از سازه راس برج میلاد شوید، بهتر است که بسته کامل بلیط را خریداری کنید که از همه امکانات آن استفاده کرده باشید.

هزینه بسته کامل، ۳۵ هزار تومان است که شامل بازدید از سکوی دید باز، گنبد آسمان، موزه شهرداری، موزه مشاهیر می شود.

سکوی دید باز، واقع در تراز ۲۸۵ متری برج میلاد تهران قرار دارد که اگر بخواهید فقط از این قسمت دیدن کنید، بلیط آن ۱۲ هزار تومان خواهد بود. یکی از بهترین مناظری که از تهران می توان در ذهن داشت، مشاهده این پایتخت خاطره انگیز از بام تهران ولنجک و همچنین سکوی دید باز برج میلاد تهران است.

برای کسانی که به پاریس سفر کرده اند، حضور در سکوی دید باز برج میلاد، یادآور سکوی دید باز در طبقه دوم برج ایفل است که منظره جذاب از پاریس قدیم و نوین (لدوفانس) را در معرض دید آنها قرار می دهد.

از سکوی دید باز برج میلاد نیز، می توان تهران را در چشم انداز سیصد و شصت درجه ای مشاهده کرد.

برج میلاد تهران

بخش های مختلف سازه راس برج میلاد، فرصت گردشگری هیجانی آخر هفته

کافه تریا در برج میلاد تهران نیز بلیط ورودی دارد که ۵ هزار تومان قیمت گذاری شده است. این کافی شاپ، در تراز ۲۶۴ متری برج میلاد تهران قرار دارد و مرتفع ترین کافی شاپی خواهد بود که در ایران، در دسترس خواهد بود.

حتما بخوانید :  شهر عجیب و تماشایی بر لبه یک پرتگاه ساخته شده است + تصاویر

بخشی جدیدا به ظرفیت های گردشگری و فرهنگی برج میلاد تهران اضافه شده است که شاید خیلی ها از وجود آن بی اطلاع باشند. لیزریوم، جایی که همه روزه از ساعت ۹ تا ۲۱، پذیرای بازدید علاقمندان خواهد بود و تابش لیزر را از بلند ترین برج ایران شاهد خواهند بود.

بلیط لیزریوم برج میلاد، هر نفر ۸ هزار تومان است.

برج میلاد تهران

این قسمت از برج میلاد را میتوان فاقد بلیط بازدید کرد

توجه داشته باشید که برخی از مراجعه کنندگان برج میلاد، به خرید بلیط سکوی دید باز بسنده می کنند. بنابراین در صورتی که خواهان عدم پرداخت مبالغ بالا هستید، سکوی دید باز نیز برای گشتی هیجانی بر فراز آسمان تهران، کفایت می کند.

البته در شرایط بد آب و هوایی، تراس سکوی دید باز برج میلاد تهران، از دسترس عموم خارج می شود و این روزها نیز به واسطه شرایط آلودگی هوا، احتمال لغو بازدید از این سکو وجود دارد. به همین منظور، پیش از سفارش بلیط، با روابط عمومی برج میلاد، شرایط را بررسی کنید.

برای تهیه بلیط رستوران گردان برج میلاد، به کانتر رستوران گردان که در ضلع شرقی گیشه فروش بلیط در درب ورودی برج قرار دارد، مراجعه کنید. تهیه بلیط برای کودکان بالاتر از شش سال الزامی و از ورود خانم های باردار و کسانی که مبتلا به فشار خون و بیماری های قلبی هستند، جلوگیری می شود.

توجه داشته باشید که کلیه بخش های برج میلاد، حتی پله ها و آسانسور، زیر پوشش دوربین قرار دارد و استفاده از آسانسور به طور انفرادی امکان پذیر نیست.

موزه شهرداری

موزه شهرداری، یکی از امکانات سازه راس برج میلاد تهران است که در سکوی دید بسته و در طبقه چهارم سازه راس قرار دارد.

برج میلاد تهران

برج میلاد تهران

سکوی دید باز برج میلاد

یکی از هیجانی ترین بخش های سازه راس برج میلاد را می توان تراس سکوی دید باز دانست که در ارتفاع ۲۸۰ متری قرار گرفته است. در این فضا، تهران را می توان بر فراز آسمان به نظاره نشست و اگر هوا صاف و آفتابی باشد، تا کیلومتر ها دورتر را می توان از سکوی دید باز مشاهده کرد.

شب هایی که برج آزادی تهران، نور باران می شود، مشاهده این برج نوستالژیک پایتخت از سکوی دید باز، امکان پذیر خواهد بود. همچنین منطقه اکباتان و برج بین المللی تهران و دماوند ۵۶۷۱متری.

بزرگ ترین قطر در سازه راس برج میلاد که در طبقه هفتم قرار گرفته است، سکوی دید باز بوده که در فضایی به مساحت ۳ هزار متر مربع، فرصت گردشگری جذابی را در اختیار مخاطبان قرار می دهد. تجربه ای بی نظیر از تهرانگردی و تماشای تهران را فقط می توان در این نقطه در اختیار داشت.

موزه تهران برج میلاد نیز در همین طبقه قرار دارد که بعضا با حضور نقاشان و گرافیست های تهرانی، فضای جالب را در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد. برخی از گالری های هنرمندان جوان پایتخت ظرف چند سال اخیر، در این منطقه برپا شده و استودیو برخی از برنامه های تلویزیونی نیز در این محوطه، استقرار یافته است. مخصوصا در زمان هایی که جشنواره بین المللی فیلم فجر برگزار می شود.

در ادامه شما را با مشاهده تصاویر زیبای محوطه سکوی دید باز برج میلاد، دعوت می کنیم.

برج میلاد تهران
این قسمت، محوطه سر پوشیده روبروی سکوی دید باز برج میلاد است
برج میلاد تهران
معرفی آثار فرهنگی و هنری هنرمندان جوان تهرانی، در محوطه سرپوشیده روبروی سکوی دید باز
برج میلاد تهران
در محوطه سرپوشیده روبروی سکوی دید باز، جشنواره ای از نقاشی برپا شده است
برج میلاد تهران
رواق هنرهای ایرانی در محوطه سر پوشیده روبروی سکوی دید باز برج میلاد
برج میلاد تهران
از طریق دوربین های نصب شده در سکوی دید باز برج میلاد، تهران را نزدیک تر ببینید
برج میلاد تهران

تصویری از سکوی دید باز برج میلاد در روز

به هر حال، بازدید از این سکو، جالب است و یکی از اولویت های گردشگری آخر هفته ای خود را در زمستان امسال، حضور در این سکو قرار دهید که تصاویر سلفی و جالبی می توان از آنجا گرفت.

موزه مشاهیر برج میلاد تهران

برای کسانی موزه گرد حرفه ای در تهران هستند، موزه مشاهیر برج میلاد تهران، یادآور نمادهایی است که در موزه عبرت (شکنجه گاه کمیته مشترک ضد خرابکاری ساواک) مشاهده می شود. در آنجا نیز، می توان نمادهایی از چهره های شخصیت های سیاسی کشور را که در زندان های ساواک شکنجه شده بودند را تماشا کرد.

اکنون چهره های جالب شخصیت های اجتماعی، سیاسی و هنری معاصر ایران در موزه مشاهیر برج میلاد در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است که با چهره ها با همان ظرافت و تکنیک طراحی و ساخته شده اند که در موزه مادام توسو لندن، مشاهده می کنیم.

طبقه پنجم راس برج، محلی دلپذیر به منظور عرضه و نمایش آثار ارزشمند تجسمی هنرمندان است. هدف مدیران مجموعه، ایجاد فضایی ویژه با بهره گیری از امکانات مجموعه برج میلاد تهران برای عرضه این آثار تجسمی از هنرمندان کشور در تراز ۲۷۱ متری است.

برج میلاد تهران

آثار صنایع دستی در موزه مشاهیر برج میلاد تهران

برج میلاد تهران

نماد هایی از مشاهیر ایران زمین در موزه مشاهیر

برج میلاد تهران

کنار هر چهره، بوردی برای معرفی شخصیت مربوطه ارائه شده است

برج میلاد تهران

گنبد آسمان برج میلاد

گنبد آسمان، یکی دیگر از مکان های هیجانی برج میلاد را تشکیل می دهد. آخرین طبقه عمومی برج، گنبدی شیشه ای به ارتفاع ۱۳ متر است. بر روی دیوار هشت ضلعی مرکزی این طبقه، کار هنری اجرا و نصب شده است که دستاورد صنعتگران و هنرمندان داخلی به شمار می رود.

این کارها، جلوه ای خاص به گنبد آسمان داده است. گفته شده که این اثر هنری، بر پایه مجموعه ای از نمادها، اسطوره ها و روایت های کهن ادبیات ایران زمین شکل گرفته و باز گو کننده بخشی از این ظرفیت غنی است. سیر تکامل فرهنگ و تمدن هزاران ساله ایران را میتوان بر دیواره های گنبد آسمان مشاهده کرد که از دوران امپراطوری بزرگ تا دوران شکوهمند اسلامی را در بر می گرد.

برج میلاد تهران

تصویری از گنبد آسمان برج میلاد با نقوشی از اساطیر ایرانی

اندیشه اولیه طراحی این اثر، برخواسته از نشانه های جاودان تمدن بشری، ناظر بر چهار عنصر اصلی آفرینش یعنی خاک، آب، باد وآتش است. همچنین در طراحی این آثار که تصاویرش را در ادامه مشاهده خواهید کرد، مفاهیم بنیادینی چون زندگی، مرگ، عشق، عدالت، مبارزه و صلح در نظر گرفته اند.

چهار دیوار اصلی اثر، هر یک الهام گرفته از نقش مایه های گوناگونی است که مرتبط با یکی از نشانه های چهار گانه که در آمیزش با دنیای پر رمز و راز هندسه، ریاضیات و نجوم قرار دارد. این نقش ها، پیوسته الهام بخش هنر و معماری ایران زمین در دوران گوناگونی بوده که باتفکر ایرانی-اسلامی، در نمونه های درخشان میراث فرهنگی و هنری این سرزمین تجلی یافته است.

رضا یحیایی، خالق آثار، متولد ۱۳۲۷ بابل است. دکترای هنر از سوربن فرانسه دارد و معماری را در میلان و هنرهای زیبا را در فلورانس گذرانده و بیش از سه دهه در مراکز معتبر اروپایی به تلاش هنر مشغول بوده است.

گنبد آسمان، محفل همایش های مختلفی از جمله بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی بوده است.

برج میلاد تهران
تصویری دلپذیر از گنبد آسمان برج میلاد در شب – تراز ۳۰۱ متری
برج میلاد تهران

تصویری دلپذیر از نقوش کار شده بر دیواره های گنبد آسمان

برج میلاد تهران

تصویر ساختمان شیشه ای گنبد آسمان در ارتفاع ۳۰۰ متری برج میلاد

برج میلاد تهران
تصویر نقوش به کار رفته در گنبد آسمان آبی رنگ برج میلاد
برج میلاد تهران
دکوراسیون دلپذیر و جذاب گنبد آسمان برج میلاد تهران که جشنواره ای از رنگ و نقش است
برج میلاد تهران
از راهنما، برای ارائه توضیحاتی درباره این نقوش، درخواست کنید

لیزریوم برج میلاد تهران

یکی از ظرفیت های گردشگری نوین برج میلاد را باید علاوه بر دلفیناریوم، لیزریوم برج دانست. لیزریوم، هنر تلفیقی رنگ ، نور، صدا و تصویر است که برای بازدید کنندگان بلندترین برج کشور، جذاب بوده و مردم می توانند از این سالن، همزمان با بازدید از برج میلاد تهران، استفاده کنند.

برج میلاد تهران

این سالن که در ورودی برج پارکینگ برج میلاد قرار دارد، با ظرفیت ۵۰ نفر در سانس های ۱۵ دقیقه ای، اقدام به نمایش ویدئو آرت به صورت لیزری به همراه صدا و تصویر می کند. هنر لیزریوم، از جمله هنرهای تلفیقی ویژه نور، رنگ و صدا بوده که همراه با افکت های ویژه و صدای دالبی ارائه می شود.

برج میلاد تهران

برج میلاد تهران

نکاتی در میلاد گردی

۱- نوین ترین اطلاعات از برنامه های بخش های گوناگون برج میلاد را در پرتال این مجموعه مشاهده کنید.

۲- بازدید از بخش های مختلف برج میلاد، فاقد بلیط امکان پذیر است.

۳- معمولاً بازدید از اکثر قسمت های برج میلاد، چند ساعت زمان می برد. این فرصت را در صورتی که خواهان بازدید آسان و راحت هستید، به روزهای پایانی هفته موکول نکنید.

۴- رستوران سنتی، دلفیناریوم، سالن کنسرت و همایش ها و همچنین پینت بال هیجانی برج میلاد، در محوطه روبروی برج قرار دارد.

۵- برخی از درگاه های تخفیف در کشور، استفاده از قسمت های گوناگون برج میلاد را با کدهای تخفیف همراه می کنند.

۶- گنبد آسمان برج میلاد و سکوی دید باز، فرصت خوبی برای سلفی بازها به خصوص پیش از غروب آفتاب است.

۷- فود کورت برج میلاد در طبقه چهارم سازه قرار دارد که استفاده از آن، نیاز به تهیه بلیط ورودی نخواهد بود.

۸- گردشگری آخر هفته ای در برج میلاد تهران، می تواند فضای مفرحی برای خانواده ها باشد که البته در روزهایی که تهران از نظر آلودگی در وضعیت بحرانی قرار ندارد، توصیه می شود.

۹- بهمن ماه، ماه شلوغ برج میلاد تهران بخاطر برگزاری جشنواره بین المللی فیلم فجر است. کاخ جشنو


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

بازدید از برج میلاد در ماه رمضان , تعداد پله های برج میلاد , پل معلق برج میلاد چیست , اندازه کاغذ b4 b5 b6 , خوراک کده برج میلاد

تبلیغات