آکاایران: این مقاله در مورد یک ایده ی شب تاب از سوی یک شرکت ساختمانی لهستانی است که به روشنایی مسیر دوچرخه سواری شهرها در شب کمک می کند. در ادامه با بنیتا همراه باشید.

 چراغ-های-شب-تاب

آکاایران: مسیر دوچرخه سواری شب تاب در شهری از لهستان

این مسیر دوچرخه سواری نورانی نه تنها راه خشک و بی روح شما برای رفتن به سر کار در زمستان را زیباتر می کند، بلکه به مصرف برق کمتر کمک کرده و آلودگی نوری را نیز کاهش می دهد. در ادامه با بنیتا همراه باشید.

این مسیر یک کار آزمایشی در بخشی از شهر کوچک لیدزبارک وارمینسکی در شمال لهستان است. این ایده زاییده ی افکار شرکت ساختمانی تی پی اِی اینستیتوت بادان است که درزمینه ی توسعه ی مصالح ساخت جاده تخصص دارد.

مسیر دوچرخه سواری شب تاب در شهری از لهستان -آکامسیر-شب-تاب

Credit: TPA Instytut Badan Technicznych.

این مسیر با استفاده از هزاران اتم لومینوفور ساخته شده است. این مواد مصنوعی می توانند نور اندکی را به مدت ۱۰ ساعت از خود ساطع کرده و در طول روز با استفاده از نور خورشید مجدداً شارژ شوند. این مواد کاملاً متکی به خود بوده و نیازی به هرگونه برق اضافی ندارند. این مواد نوری نه تنها ظاهر مناسبی دارند، بلکه برای سیاره ی ما نیز مفید هستند. احتمالاً بتوان این مواد را در آینده با لامپ های خیابانی مرسوم جایگزین کرد.

اگرچه این اتم های درخشان می توانند در رنگ های مختلف نور تولید کنند، اما شرکت سازنده و شورای شهر رنگ آبی آن را انتخاب کرده اند زیرا آن فکر می کنند که این رنگ با محیط اطراف بهترین همخوانی را دارد. اگر این پروژه به موفقیت دست یابد، آن ها می توانند ایده ی خود را به سراسر اروپا ارائه دهند.

این اولین باری نیست که یک شرکت با استفاده از چنین لامپ هایی به دنبال روشنایی شهر است. شرکت گلویی در فرانسه نیز با استفاده از باکتری های زیستی شب تاب اقدام به روشنایی مناطق شهری و ساختمان ها کرده است.

 مدیریت-شهری

Credit: TPA Instytut Badan Technicznych.

شرکت سازنده می گوید: «چنین مسیر شب تابی را نیز می توان در هلند یافت. درواقع ایده ی اولیه ی ما از آن ها الهام گرفته شده است. بااین حال، فناوری ما متفاوت بوده و برخلاف مدل هلندی به یک منبع برق اضافی نیازی ندارد. ساخت چنین مسیری برای دوچرخه سواری بخشی از تلاش ما برای افزایش ایمنی جابجایی شهری است.» برای مطالعه ی بیشتر به مطلب ۱۰ جاده خطرناک دنیا سر بزنید.

 

  مقالات مرتبط
 • مسیر-دوچرخه-سواری
  ۱۰ کشور برتر از لحاظ زیبایی و جاذبه های گردشگری برای مسافرت در سال ۲۰۱۶
 • Luminescent-Bike-Path
  مناطق گردشگری دست نخورده/اروپا

.

منبع :


تبلیغات