آکاایران: دربند در میان مکان های پرطرفدار تهران در سایت تریپ ادوایزر در رده چهارم قرار گرفته است. دربند یکی از دهکده های قدیمی شمیران است و اکنون جزو محلات تهران به شمار می رود.

دیدنی تهران

آکاایران: جاهای دیدنی تهران/ دربند

  

دیدنی تهران

به گزارش آکاایران: دربند در میان مکان های پرطرفدار تهران در سایت تریپ ادوایزر در رده چهارم قرار گرفته است. دربند یکی از دهکده های قدیمی شمیران است و اکنون جزو محلات تهران به شمار می رود. این منطقه خنک یکی از راه های اصلی کوه نوردان البرز مرکزی است و رود دربند هم از میان آن می گذرد. خیابان دربند از میدان قدس شروع شده و تا میدان سربند و تندیس کوه نورد ادامه دارد.

دربند هم طبیعت زیبایی دارد و هم این که در آن رستوران های بسیاری قرار گرفته اند که رونق فراوانی دارند.

یکی از کاربران اهل بیلبائو اسپانیا درباره دربند نوشته: «رستوران خوب و غذای خوشمزه. از دربند بازدید کردم. من برای کوه نوردی رفتم و این جا را دیدم. برایم خوب بود چون من کوه نورد هستم و این کوه را دوست داشتم.»

یک کاربر فنلاندی هم نوشته: «دسترسی به آن کاملا آسان است. از طریق خط قرمز مترو تا ایستگاه آخر بروید و سپس 1.5 تا 3 کیلومتر پیاده روی کنید؛ بسته به این که تا چه ارتفاعی می خواهید بالا بروید. هوا واقعا تازه تر از مرکز شهر تهران است، اما در جمعه که ما رفتیم افراد زیادی بودند که می خواستند با ماشین به این منطقه برسند و راه رفتن در کنار جاده خیلی سرحال کننده نبود. پیدا کردن جای پارک هم که کابوس است. برای پایین کوه کفش های معمول خوب هستند، اما اگر واقعا می خواهید از کوه بالا بروید، کفش های مناسب بپوشید و باید حوصله زیادی هم داشته باشید چون افراد زیادی سر راهتان هستند که دارند سلفی می گیرند!»

 

دیدنی تهران

یک کاربر دیگر نوشته است: «دربند جای زیبایی است که در آن می توانید ایرانی های زیادی را ملاقات کنید که غذا می خورند و از خود سلفی می گیرند. تعداد رستوران ها بسیار بالاست و جو هم خوب است. احتمالا در تابستان جایی عالی باشد، اما در پاییز دمای پایین آن احتمالا زیاد برای مردم جالب نباشد.»

یک سنگاپوری هم نوشته است: «این جا جای خوبی برای غرق شدن در میان جمعیت مشتاق است. مغازه های زیادی هستند که ترشی و دیگر چیزها را می فروشند. اگر وقتش را دارید از این جا بازدید کنید وگرنه آن را نادیده بگیرید.»

.

منبع :

تبلیغات