آکاایران: موزه فرش ایران در تقاطع خیابان های کارگر و فاطمی واقع شده است. این موزه در سال 1356 افتتاح شد و به فرش اختصاص یافت. مساحت ساختمان آن 3400 متر مربع است.

 

دیدنی تهران

آکاایران: جاهای دیدنی تهران/ موزه فرش ایران

 

دیدنی تهران

به گزارش آکاایران: موزه فرش ایران در تقاطع خیابان های کارگر و فاطمی واقع شده است. این موزه در سال 1356 افتتاح شد و به فرش اختصاص یافت. مساحت ساختمان آن 3400 متر مربع است. در طبقه همکف این موزه، 150 قطعه فرش به صورت دائمی به نمایش درآمده اند و در طبقه دوم نمایشگاه های فصلی برگزار می شود.

 

دیدنی تهران

فرش بافی یکی از جنبه های مهم فرهنگ و هنر ایران است و تاریخچه آن به عصر مفرغ برمی گردد. البته به دلیل این که فرش ها به مرور زمان فرسوده می شوند، باستان شناسان هنوز نتوانسته اند کشف خاصی از این دوره دارا باشند. اما قالی پازیریک که در سیبری روسیه کشف شده نشان می دهد فرش بافی در ایران دست کم 3500 سال قدمت دارد.

معماری موزه فرش ایران به نحوی است که یادآور دار قالی است. این موزه در شمال پارک لاله واقع شده است. این موزه در رتبه چهاردهم جاهای دیدنی تهران در سایت تریپ ادوایزر قرار دارد.

یک کاربر آمریکایی درباره موزه فرش نوشته است: «ما با راهنمای خود به موزه فرض رفتیم و او فوق العاده بادانش بود. من پیشنهاد می کنم به همراه فردی بروید که توضیحات بیشتری نسبت به نوشته های روی تابلوها بدهد. رفتن به این موزه یعنی توری کامل از فرش های ایران! من که خیلی لذت بردم.»

یک گردشگر بلژیکی هم نوشته: «این موزه در شمال غرب پارک لاله واقع شده است. این جا فرش های منحصر به فرد زیادی پیدا می کنید. اگر هنر دوست دارید واقعا ارزشش را دارد که از آن بازدید کنید.»

 

دیدنی تهران

یک کاربر اهل کلرادو آمریکا هم نوشته است: «این موزه تاریخچه فرهنگی عالی ای از فرش های مشهور ایرانی می دهد و فرش هایی از قرن یازدهم هم در آن هست. همچنین در این جا می بینید که فرش چطور بافته می شود. یک هدیه فروشی فوق العاده هم برای خرید هدیه دارد.»

گردشگری هنگ کنگی هم نوشته است: «برخی از این فرش ها بیش از صدها سال قدمت دارند ولی همچنان در شرایطی عالی هستند. یکی از آنها فرشی سه بعدی با کیفیت و طراحی بسیار بالا است. بازدید از این موزه به شدت توصیه می شود.»

####7211-6621###%

.

منبع :

تبلیغات