آکاایران: یکی از تفریحات خوبی که درپاییزمی توان انجام داد، عکاسی از طبیعت است. با ما همراه باشید تا با هم با بهترین مکانها برای عکاسی پاییز در تهران آشنا شویم.

به گزارش آکاایران: پاییز زیبای تهران

پاییز  همواره برای همه ما یادآور رنگ های زیبای درختان و طبیعت است. یکی از تفریحات خوبی که در این فصل می توان انجام داد، عکاسی از طبیعت، حتی درون شهر است. با  ما همراه باشید تا با هم با بهترین مکانها برای عکاسی پاییز  در تهران آشنا شویم.
پارک ملت

پاییز در تهران | بهترین مکانها برای شکار طبیعت پاییزی در تهران+تصاویر - - آکا

آکاایران: پاییز در تهران, بهترین مکانها برای شکار طبیعت پاییزی در تهران+تصاویر

پارک ملت یکی از پارک های قدیمی تهران است که در دهه چهل خورشیدی کار ساخت آن انجام شد و از همان زمان تاکنون هر روز میزبان تعداد زیادی از گردشگران است. پارک ملت در خیابان ولیعصر و جنب بزرگراه نیایش قرار دارد.

این پارک همه روزه میزبان گردشگرانی است که برای رهایی از شلوغی شهر به این پارک سری می زنند و از طبیعت پاییز زیبای آن لذت می برند.

تنوع گونه های گیاهی در این پارک بالا است و باعث شده که برگ های درختان این پارک به رنگ های مختلف در کنار هم قرار داشته باشند.

دریاچه این پارک هم سوژه زیبایی برای عکاسی است و از روی پل میانه آن هم می توانید کادرهای خوبی ببندید

برگ هایی که در پای درختان می ریزد هم زیبایی خاصی به این پارک بخشیده است.

خیابان ولیعصر

خیابان ولیعصر و چنارهای آن نیازی به توصیف ندارند و یکی از سرمایه های طبیعی ملی در تهران هستند. خیابان ولیعصر از میدان راه آهن تا میدان تجریش امتداد یافته است. از میدان ونک تا پارک وی و زعفرانیه و میدان تجریش تراکم درختان بیشتر است و برای عکاسی مناسب تر است.

پاییز در تهران | بهترین مکانها برای شکار طبیعت پاییزی در تهران+تصاویر - - آکا

در بسیاری از نقاط این خیابان المان های هنری زیبایی قرار دارد که از آن ها هم می توانید برای بستن کادرهایی زیبا استفاده کنید.

علاوه بر عکاسی، قدم زدن در این خیابان هم روحیه شما را عوض می کند.

در محدوده پل پارک وی هم چنارهای پرتراکم و بلندی برای عکاسی وجود دارند که در شب هم با نورپردازی که روی آن ها انجام می شود، می توانید تصاویر زیبایی ثبت کنید.

فرحزاد
اما برای گشت و گذار و عکاسی حتما نیازی نیست که به بوستان ها و کاخ ها سر بزنید. فرحزاد خود یکی از مکان های دیدنی در تهران است که گشتن در آن و عکاسی از خوردنی های آن هم می تواند برای شما جالب باشد.

پاییز در تهران | بهترین مکانها برای شکار طبیعت پاییزی در تهران+تصاویر - - آکا

خوراکی های رنگارنگ فرحزاد، هم برای خوردن وسوسه انگیز هستند و هم برای اینکه تصاویری زیبا از آن ها ثبت کنید.

خوردن خوراکی های گرم مثل لبو و باقالی در هوای سرد پاییزی، گشت و گذار در این منطقه را لذت بخش تر می کند.

خوردنی های ترش و شیرین این منطقه هم طرفداران خود را دارد، به خصوص در بین خانم ها که به این خوردنی های خوشمزه علاقه بیشتری دارند.

کوه های شمال تهران، درکه و دربند

پاییز در تهران | بهترین مکانها برای شکار طبیعت پاییزی در تهران+تصاویر - - آکا

کوه های شمال تهران  در پاییز منطقه ای زیبا و طبیعتی دیدنی دارند که با توجه به رفت و آمد کمتر مردم در این منطقه، نسبت به سایر مناطق تهران، بکرتر هستند. مسیر کوهنوردی که مردم عادی (نه با تجهیزات کوهنوردی حرفه ای) آن را طی می کنند در امتداد رودخانه درکه قرار دارد.

اگر در اواسط هفته به این مناطق سر بزنید، برای عکاسی راحت تر خواهید بود. در این ایام هفته رفت و آمد کمتری به این مناطق صورت می گیرد.

البته سعی کنید تنها به این مناطق نروید تا در صورت بروز مشکل و نیاز به کمک بتوانید با دوستان خود راه و چاره ای پیدا کنید.

خوراکی ها سبک اما مقوی مثل آجیل و شکلات را با خود ببرید تا اگر به قسمت های بالایی کوه می روید انرژی لازم برای صعود و البته عکاسی را داشته باشید.

اگر هوا بارانی شد یا در روزهای قبل باران باریده و زمین لیز و لغزنده است، مراقب باشید تا لیز نخورید و از کفش های عاج دار استفاده کنید.

عمارت باغ فردوس، موزه سینما
عمارت باغ فردوس که آن را به عنوان موزه سینما هم می شناسیم، هم یکی از دیدنی های زیبای پاییزی در پایتخت است. موزه سینما در خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان تجریش، عمارت باغ فردوس قرار دارد.

پاییز در تهران | بهترین مکانها برای شکار طبیعت پاییزی در تهران+تصاویر - - آکا

محوطه روبروی موزه که با درختان چنار و برگ های نارنجی آن ها احاطه شده است فضایی بسیار زیبا را به وجود آورده است

جوی آب این باغ موزه هم سوژه خوبی برای عکاسی از برگ های پاییزی است.

حیاط و فضای داخلی موزه در این فصل زیبایی خاصی دارد و برای عکاسی از معماری عمارت و طبیعت روبروی آن، فضایی دل نشین و زیبا را فراهم آورده است.

کجارو

.

منبع :

تبلیغات