آکاایران: مقاله‌های مرتبط:

  • جورجیا، مکان هایی که تصور نمی کنید وجود دارند
  • تصاویری که برای سفر به ماچو پیچو ترغیبتان می‌ کند
  • سفر به پارک ملی کوه ‌های بزرگ اسموکی، آمریکا

این مسیرهای پیاده‌روی حیرت‌انگیز، ارزش رفتن و دل به جاده زدن را دارند. از میان صخره‌های کنار دریا، جاده‌های پر پیچ‌وخم و غذاخوری‌های ایتالیایی چینکو تره (Cinque Terre) عبور کنید و یا به کوه‌های آپالاش (Appalachia) که طولانی‌ترین مسیر پیاده‌روی جهان است  بروید. از مسیر بی‌نظیر پاسیفیک کرست (pacific crest) گرفته تا طبیعت خیره کننده رشته‌کوه‌های آناپورنا در نپال، ما بهترین مسیرهای پیاده‌روی را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. مسیر آتر(Otter)، آفریقای جنوبی

,بهترین مسیرهای پیاده روی

آکاایران: زیباترین مسیر های پیاده روی دنیا

مسیر آتر اگر معروف‌ترین مسیر پیاده‌روی جهان نباشد قطعا بهترین مسیر پیاده‌روی آفریقای جنوبی به شمار می‌رود. این گذرگاه که ۲۷ مایل طول دارد در امتداد ساحل شرقی کیپ (Cape) و در محوطه پارک ملی سیتسیکاما (Tsitsikamma)  قرار گرفته است. توصیه می‌شود این مسیر را به ۵ بخش تقسیم کرده و در هر روز فقط ۱۳/۸ کیلومتر پیاده‌روی کنید. همچنین کمپ‌های زیبا و کابین‌های کنار ساحل، در طول مسیر وجود دارد. متخصصان بومی می‌توانند به برنامه‌ریزی سفر و توقفگاه‌های در طول مسیر آتر به مسافران کمک کنند. مسیر در نقاطی چالش برانگیز و شیب‌دار است اما زیبایی خیره‌کننده آن ارزش زحمت و تلاش را دارد. کوه‌های جنگلی عظیم، غارهای پنهان و آبشارهای خروشان منتظرند تا کشف شوند. در ارتفاع بالاتر منظره اقیانوس شما را به حیرت وا می‌دارد.

۲. مسیر آناپورنا سیرکویت (Annapurna Circuit)، نپال

,بهترین مسیرهای پیاده روی

آناپورنا سیرکت یک مسیر نمادین در میان مسافران است. ۲۰ روز پیاده‌روی و بیش از ۲۳۰ کیلومتر از دیده‌‌‌ها مخفی ماندن (بسته به مسیر انتخابی) کار بزرگی است. چشم‌اندازی چشمگیر و بی‌همتا، با وجود رودخانه‌های جاری، پل‌های معلق زواردررفته و مناظر تماشایی کوهستان هر مسافری را غافل‌گیر می‌کند.

۳. چینکو تره (Cinque Terre)، ایتالیا

ایتالیا

آب‌های درخشان دریای مدیترانه دورنمایی زیبایی را از این مسیر فوق‌العاده ایتالیای به نمایش می‌گذارد.  چینکو تره (پنج سرزمین) متشکل از روستاهای مختلفی است که قدمت چندصدساله دارند و هریک دوست‌داشتنی‌تر از دیگری است. این روستاها متشکل از مانارولا (manarola)، ریوماتزوره (Riomaggiore)، مونته روسو (monterosso)، ورناتزا (vernazza) و کورنیلیا (corniglia) است. نمای ساختمان‌ها با رنگ‌های روشن و مختلف، رنگ‌آمیزی شده‌اند. ساحل صخره‌ای دریا، مسیرهای پیچ در پیچ و غذاخوری‌های ایتالیای که با تازه‌ترین غذاهای دریایی از مهمانان پذیرایی می‌کنند از جمله چیزهای است که در مسیر مشاهده می‌شود.

۴. مسیر پسیفیک کرست (pacific crest)، آمریکا
,بهترین مسیرهای پیاده روی

سیستم پارک‌های آمریکا بیش از ۱۸۰۰۰ مایل مسیر و راه دارد، که در این بین مسیرهای پیاده‌روی بسیار معروفی نیز دیده می‌شود. معروف‌ترین آن‌ها مسیر پسیفیک کرست است که PCT  نیز گفته می‌شود و بخشی از شهرت خود را مدیون کتاب موفق وایلد (Wild) و فیلمی که براساس آن ساخته شد، است که در آن چریل استرید (Cheryl strayed)، نویسنده کتاب، به تنهایی بیش از ۱۰۰۰ مایل را از کالیفرنیای جنوبی، تا پل خدایان در مرز اورگان در واشنگتن پیاده‌روی کرد. اما حقیقت این است که PCT قبل از اینکه هالیوود آن را به نمایش بگذارد برای هایکرهای (افرادی که پیاده‌روی می‌کنند) معروف، شناخته شده بود. این مسیر زیبا کل طول وست کاوست (west coast) را، از کانادا تا مکزیک، در بر می‌گیرد. با توجه به سازمان پسیفیک کرست، این مسیر، ناهموار، دورافتاده و در بخشی نقاط خطرناک است که به راحتی نمی‌توان از آن عبور کرد.

۵. اسکای واک (sky walk)، پارک مونته ورد، کاستاریکا

,بهترین مسیرهای پیاده روی

برای خیس شدن در جنگل‌های بارانی کاستاریکا آماده‌اید؟ اگر آماده‌اید پس سریعا به اسکای واک در پارک مونته ورد بروید. پل‌های معلق و آویزان و مسیرهای پیاده‌روی طبیعی در این جنگل زیبا، دست به دست هم داده‌اند تا ماجراجویی هیجان‌انگیزی  برای بازدیدکنندگان، در ارتفاع بالا از سطح جنگل ابری مونته ورد به وجود بیاورند. حتی طول یکی از این پل‌ها به ۲۸۹ متر می‌رسد. این مسیرها امکان رویارویی با پوشش گیاهی بومی و جانورهای این جنگل بارانی را امکان‌پذیر می‌کند.

۶. لیگاوگور (laugavegur)، ایسلند

,بهترین مسیرهای پیاده روی

برف، یخ، آتشفشان! قطعا این مسیر برای قلب‌های ضعیف مناسب نیست. در طول تمام مسیر علامت‌گذاری شده، غارهای یخی، یخچال‌ها و کوه‌های آتشفشانی فعالی که گدازه‌‌های آبی و قرمز رنگ را به هرطرف پرتاب می‌کند را مشاهده می‌کنید. این مسیری برای بازدید از حیات وحش یا آغوش گرفتن درخت نیست، بلکه چشم‌اندازی است که گویی از جهان دیگری آمده است. دلیل اصلی‌ پابرجا بودن این مسیر، طبیعت وحشی و اکوسیستم خاص آن است.

۷. مسیر اینکا (Inka) تا ماچو پیچو (macho picchu)

,بهترین مسیرهای پیاده روی

یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین مسیرهای پیاده‌روی در دنیا، مسیر شگفت‌انگیز اینکا است که طی کردن آن سه تا پنج روز طول می‌کشد. در هر گوشه از این مسیر ۴۲ کیلومتری، شاهد خرابه‌های باستانی، منظره‌ی کوهستان‌های ناهموار و گنجینه‌های مقدس تمدن اینکا هستید که سال‌ها در تاریخ پنهان بوده است. در نهایت این ماجراجویی در ماچو پیچو خاتمه می‌یابد. خود مسیر به تنهایی سرشار از دیدنی‌های باستانی است.

۸. سیرا نیگرا (sierra negra)، جزیره گالاپاگوس (Galapagos)

,بهترین مسیرهای پیاده روی

ایزابلا (Isabela) بزرگ‌ترین جزیره در مجمع‌الجزایر گالاپاگوس (Galapagos) است. این جزیره که ۹۶ کیلومتر طول دارد و شبیه اسب دریایی است مملو از لاک‌پشت‌های غول‌پیکر و آتشفشان‌های فعال است. سیرا نیگرا یکی از پنج آتشفشان این جزیره است که یکی از بهترین مسیرهای پیاده‌روی در جهان است به شمار می‌رود. در اطراف این آتشفشان تعداد بسیار زیادی کاسه آتشفشانی (پدیده‌ای که بعد از فوران در اطراف آتشفشان رخ می‌دهد) که قطر هر یک به ۹ کیلومتر می‌رسد وجود دارد. نکته این مسیر عبور از کنار مواد مذابی است که در کنار پوشش گیاهی به خصوص این جزیره قرار دارد. در مجموع، این پیاده‌روی برای کسانی که شیفته شگفتی‌های بی‌همتای جغرافیایی مانند دریچه‌های گاز طبیعی هستند، مناسب است.

۹. مسیر آپالاش (Appalachia)

,بهترین مسیرهای پیاده روی

مسیر آپالاش که بیش از ۳۲۱۸ کیلومتر طول دارد و در بین دره و جنگل قرار گرفته از مسیرهای پیاده‌روی محبوب گردشگران است. طبق گفته سازمان نگهداری آپالاش، این مسیر احتمالا بلندترین مسیر پیاده‌روی جهان است که از ۱۴ ایالت عبور می‌کند و هرساله ۳ میلیون بازدیدکننده دارد. آپالاش با پوشش جنگلی و درختان تنومند، به عنوان یک گنجینه‌ی آمریکایی شناخته می‌شود.

۱۰. مسیر گری گلیسیر (Grey glacier)، شیلی

,بهترین مسیرهای پیاده روی

پارک تورس دل پاین (Torres del Paine) در شیلی قطعا مقصد فوق‌العاده‌ای برای عاشقان طبیعت است. وقتی که نوبت به پیاده‌روی در حیات‌ وحش پاتاگونیا (Patagonia) می‌رسد، مسیر گری گلیسیر مقصد نهایی است. طبق گفته اتلس اند بوتس (Atlas and Boots)، این سفر ۱۲ کیلومتری نزدیک به ۵ ساعت طول می‌کشد. مسیر از شمال غرب مستقیما به گری گلیسر می‌رسد. منظره یخی که از قله دیده می‌شود، نمای شگفت‌انگیزی است که آن را در بین بهترین‌ مسیرهای پیاده‌روی جهان قرار داده است.

.

منبع :


تبلیغات