آکاایران: آستان شاه سلطان حسین

امام هادی (ع) چهار فرزند پسر داشتند به نامهای حسن (ع) ملقب به امام حسن عسگری که در سامرا به خاک سپرده شده اند و محمد (ع) که به سید محمد معروف می باشند و ایشان نیز در نزدیکی سامرا به خاک سپرده شده اند و جعفر که به جعفر کذاب معروف می باشد که خود را به کذب امام معرفی کرده بودند و حسین (ع) که به شاه سلطان حسین معروف می باشند و آستان ایشان در کنار بزرگراه نطنز- اصفهان ( چهارده کیلومتری شهر نطنز ) در منطقه ای به نام ابیازن واقع شده است.

شاه سلطان

آکاایران: آستان شاه سلطان حسین عموی امام زمان در نطنز

شهرستان نطنز یکی از خطه های میزبان خاندان محترم اهل بیت است، خانواده ای که اکثرا به شوق زیارت امام هشتم(علیه السلام) از مدینه به طوس عزیمت می نمودند و در بین راه مورد تعرض دشمنان قرار می گرفتند. در باب منزلت و کرامت امامزاده سلطان حسین (ع) می توان به توصیف مرحوم شیخ عباس قمی در مفاتیح الجنان تکیه نمود که می فرمایند:

« آنچه بنظرم می رسد آنست که حسین پسر امام علی نقی (علیه السلام) سید جلیل القدر و عظیم الشان بوده زیرا که من از بعضی از روایات استفاده کردم که از مولای ما حضرت امام حسن عسگری (علیه السلام)  و برادرش حسین بن على الهادى، تعبیر به «سبطین» می کردند و این دو برادر را به دو جدشان دو سبط پیغمبر رحمت ، امام حسن و امام حسین(علیهما السلام) تشبیه مى کردند، و در روایت ابوالطیّب است که صداى حضرت حجّت (علیه السلام) به صداى عمویش حسین شباهت داشت. »

شاه سلطان

شاه سلطان

همچنین در «شجرة الاولیاء» تألیف عالم بزرگوار، «سیّد احمد اردکانى یزدى» در مقام ذکر اولاد امام هادى (ع) آمده است که :«حسین فرزند آن حضرت از زهّاد و عبّاد بود  و به امامت برادر خود اعتراف داشت.»

شاه سلطان

شاه سلطان

بنای این مکان بسیار قدیمی می باشد و سقف داخل گند بسیار زیبا نقاشی شده است.

شاه سلطان

شاه سلطان

در کنار این امامزاده بزرگوار نیز مانند امامزاده های دیگر عزیزان زیادی آرمیده اند ...

شاه سلطان

برای رفتن به این مکان مقدس چند راه وجود دارد. یکی همان راه بزرگراه هست که به راحتی بارگاه ایشان دیده می شود و دیگری جاده قدیم می باشد که اگر از شهر نطنز به سمت اصفهان حرکت کنیم بعد از گذشت حدود دوازده کیلومتر به مجتمع فولاد نطنز می رسیم که کنار این مجتمع جاده ای است که به سمت نسران و اردستان می رود و با ورود به این جاده بارگاه ایشان دیده می شود و نزدیکترین ایستگاه راه آهن به این مکان ایستگاه روستای نسران می باشد که حدود چهار کیلومتر فاصله دارد.

 

منبع : نون و آب
.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تبلیغات