loading...

آکاایران: این روزها ترافیک دغدغه مهم جامعه جهانی است، چرا که زمینه ساز آسیب های زیادی به بدنه یک کشور می شود. از آلودگی های زیست محیطی گرفته تا مشکلات اعصاب و بیماری های قلبی و تنفسی که تنها بخشی از صدمات ترافیکی را شامل می شود.

به گزارش آکاایران: هر روزه انسان ها در شهر های بزرگ و صنعتی باید ساعت های زیادی از زندگی را در صفوف طولانی اتومبیل های زنجیره ای در اتوبان ها و خیابان ها بگذرانند یا این که خسته و بی حوصله در سرما و گرما چشم انتظار رسیدن مترو یا اتوبوسی متراکم از جمعیت بمانند. در این میان عدم رعایت حقوق شهروندی، منتظر ماندن در صف و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی می تواند حجم این اتفاق ناخوشایند را دو برابر کند و متاسفانه کشور ما هم تا حد زیادی از این بی قانونی ها رنج می برد.

هر چند که شهرهای بزرگ ایران به ویژه پایتخت، با مشکلات ترافیکی وحشتناکی رو به رو است اما امروز قصد داریم تا شما را با تصاویری فاجعه آمیز از ترافیک های ماشینی و انسانی در جهان آشنا کنیم. در این سفر جهانی به سراغ شهرها و کشورهایی می رویم که جمعیتشان بسیار بیشتر از ظرفیت محیط است و مردم با مصیبت های فراوانی برای رفت و آمدهای روزمره مواجه هستند. حتی ممکن است سالانه بیش از صد ساعت را پشت فرمان اتومبیلشان در ترافیک بگذرانند. برای مثال میانگین حضور مردم آمریکا در ترافیک سالانه حدود ۳۸ ساعت است اما این آمار تنها در شهر لوس آنجلس به ۹۰ ساعت در سال می رسد. آیا تا به حال فکر کرده اید میانگین حضور مردم تهران در ترافیک چند ساعت در سال می شود؟

جدای از اتفاق ناگوار و آزاردهنده ترافیک و عواقب آن، نکته قابل توجه در این تصاویر حضور مردمی است که با وجود غرق شدن در زندگی روزمره، نشانی از شکرگزاری و البته لبخند بر چهره هایشان نمایان گرست.

با کارناوال به تماشای تصاویری از خطوط رفت و آمد پر ترافیک و بعضا عجیب و غیر معمول بنشینید.

ازدحام جمعیت

آکاایران: تصاویری عجیب از ازدحام جمعیت در سراسر دنیا

۱- قایق های مسافربری

روزانه هزاران نفر در بنگلادش با قایق رفت و آمد می کنند. داکا (Dhaka) پایتخت بنگلادش، شهری است که ساکنانش هر روز با چتر از خانه بیرون می روند.

ازدحام جمعیت
photo by Saurabh Das

۲- صفوف دیوانه کننده

در اوج ساعات شلوغی در پکن، تمام مسافران مترو باید مورد بازرسی امنیتی قرار بگیرند و ایستادن در این صف های طولانی زمان زیادی را هدر می دهد. پس از حمله تروریستی در منطقه شین چیانگ (Xinjian) در ماه مه ۲۰۱۴ که به سبب آن ده ها تن کشته شدند، این بازرسی ها شدت گرفت.

ازدحام جمعیت
photo by Jason Lee

۳- وقتی هوا هم کم است

هنگامی که در قطاری به این شلوغی قرار گرفتید سرتان را بالا نگه دارید تا راحت تر نفس بکشید، شاید اینگونه مسیر کوتاه تر شود.

ازدحام جمعیت
photo by Kevin Frayer

۴- در راه بازگشت به خانه

این تصویر مربوط به شهر پکن می شود و بازگشت مردم به خانه ها در هنگام غروب را به گوشه ای از یک جنگل تشبیه کرده است.

ازدحام جمعیت
photo by Kevin Frayer

۵- چهار راه شگفت انگیز

چهار راه شیبویا (Shibuya) در شهر توکیو یکی از شلوغ ترین گذرگاه های عابر پیاده در جهان است. چراغ های قرمز این تقاطع به شیوه ای زمان بندی شده اند که در هر بار جمعیتی حدود ۲۵۰۰ نفر به طور همزمان از آن عبور می کنند.

ازدحام جمعیت
photo by Sean Pavone

۶- رفت و آمد در سیل

مردم هندوستان در هنگام بارش های شدید و وحشتناک هم نمی توانند از سر کار رفتن سرباز زنند. تصویری از حمل و نقل های سخت و طاقت فرسا در شهرستان گواتی (Guwahati) ایالت آسام در کشور هند را مشاهده می کنید.

ازدحام جمعیت
photo by Utpal Baruah

۷- جریان روزمره زندگی

حتی تصور ایستادن در این قطار شهری بمبئی هم کار سختی است.

ازدحام جمعیت
photo by Arko Datta

۸- مردانی از جنس گرگ های باران دیده

حتی بارش سنگین باران هم مردم کراچی پاکستان را از سوار شدن بر سقف اتوبوس باز نمی دارد.

ازدحام جمعیت
photo by Athar Hussain

۹- کمبود شدید وسایل حمل و نقل عمومی

در پر جمعیت ترین شهر اندونزی، جاوه غربی (West Java) تنها ۳۰۰ واگن قطار برای جا به جایی روزانه نیم میلیون نفر در نظر گرفته شده است.

ازدحام جمعیت
photo by Crack Palinggi

۱۰- آرامش پس از طوفان

این تصویر مربوط به طوفان عظیم پایتخت کشور فیلیپین در سال ۲۰۰۹ است که جمعیت عظیمی از مردم مانیل (Maynila) در بخش ویران شده اتوبان گیر افتاده اند.

ازدحام جمعیت

۱۱- قطارهای بیرونی

شما اصولا در بخش حاشیه نشین شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی برای سوار شدن در قطار باید به دستهایتان اطمینان کنید تا سالم به مقصد برسید.

ازدحام جمعیت
photo by Themba Hadebe

۱۲- پر جمعیت ترین شهر قاره آفریقا

لاگوس (Lagos) پایتخت کشور نیجریه دومین رشد جمعیتی را در میان کشورهای قاره آفریقا دارد. جمعیت آن در سال ۱۹۷۰ تنها ۱٫۵ میلیون نفر بود و این در حالی است که اکنون جمعیتی بالغ بر ۲۱ میلیون نفر در آن زندگی می کنند. بر همین اساس مواجهه با چنین منظره ی وحشتناکی در این شهر اتفاق عجیبی نیست.

ازدحام جمعیت
photo by Akintunde Akinleye

۱۳- خطوط طولانی اتومبیل ها

استانبول شهری است که راننده های آن به طور میانگین ۱۲۵ ساعت در سال را در ترافیک می گذرانند و پر ازدحام ترین شهر ترکیه است.

ازدحام جمعیت
photo by Fatih Saribas

۱۴- جمعیت پریشان و منتظر

در جریان اعتصاب راننده های اتوبوس در سائوپائولو برزیل در ماه مه ۲۰۱۴، مردم به ناچار به سراغ متروها رفتند و تراکم جمعیت در این بخش حمل و نقل در صبح روز اعتصاب چند برابر شد. این تصویر حضور پر ازدحام مردم روی پله های برقی یک ایستگاه مترو را نشان می دهد.

ازدحام جمعیت
photo by Chico Ferreira

۱۵- ازدحام بیش از حد یک ایستگاه مترو

ازدحام جمعیت
photo by Nacho Doce

۱۶- مردم یخ بسته در انتظار قطار

جمعیت منتظر در شیکاگو در قلب زمستان، هنگام صبح برای آغاز روزمرگی در ایستگاه مترو ایستاده اند.

ازدحام جمعیت
photo by Scott Olson

۱۷- ارمغان بوران

بوران شدید در کالگری (Calgary) شهر ایالت آلبرتای کانادا سبب ایجاد ترافیک شدید در بعدازظهر شده است.

ازدحام جمعیت
photo by Todd Korol

۱۸- رفت و آمدهای روزانه شبیه به سفر

پیش از ساخته شدن فرودگاه مجمع الجزایر شیلی مردم ناچار بودند برای رفت و آمد به سرزمین اصلی شیلی چهار ساعت رانندگی و کشتی سواری نسبتا طولانی را تحمل کنند.

ازدحام جمعیت

۱۹- سفرهای روزمره

هر روز صدها هزار نفر از شهر شنژن (Shenzhen) به هونگ کونگ (Hong Kong) مسافرت می کنند و این رفت و آمد دائمی در مواجهه با گمرک، ازدحام جمعیت و ترافیک سبب هدر رفتن ساعتهای زیادی می شود.

ازدحام جمعیت

۲۰- تظاهرات در هونگ کونگ

تظاهرات در این شهر شلوغ می تواند سبب ساز بسته شدن جاده ها و تعطیلی همگانی و البته ازدحام وحشتناک جمعیت شود.

ازدحام جمعیت
photo by Vincent Yu

سخن آخر

با دیدن این تصاویر نظرتان راجع به ترافیک تهران تغییری نکرد؟

آیا شما تحمل چنین تراکم بالای انسانی را دارید؟

به نظرتان برای کم کردن حجم ترافیک چه کسانی مسئولند یا چه کاری می شود انجام داد؟

اگر از تماشای این تصاویر لذت بردید حتما به ما بگویید تا در آینده ای نزدیک باز هم با تصاویری از این دست همراهتان شویم.

.

منبع :karnaval.ir


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تصاویری از ازدحام جمعیت در سراسر دنیا , تصاویری از ترافیک در کشورهای مختلفتبلیغات