نکات مهم و کاربردی و کامل ترین راهنمای سفر به نجفنکات مهم و کاربردی و کامل ترین راهنمای سفر به نجف

آکاایران: نکات مهم و کاربردی و کامل ترین راهنمای سفر به نجف

آکاایران: راهنمای سفر به نجف راهنمای سفر به نجف , نجف شهر علم و عالمان دینی است و وجود آرامگاه امام علی (ع) به وجود این شهر معنویت خاصی بخشیده است. همه ی شیعیان و محبان اهل بیت آرزوی تشرف به بارگاه ملکوتی امیرالمومنین را دارند. در تمامی ایام سال زائران برای زیارت به نجف می روند اما […]

راهنمای سفر به نجف

راهنمای سفر به نجف , نجف شهر علم و عالمان دینی است و وجود آرامگاه امام علی (ع) به وجود این شهر معنویت خاصی بخشیده است. همه ی شیعیان و محبان اهل بیت آرزوی تشرف به بارگاه ملکوتی امیرالمومنین را دارند. در تمامی ایام سال زائران برای زیارت به نجف می روند اما در برخی ایام خاص مانند اعیاد یا شهادت امامان، تعداد زائران به بیشترین مقدار می رسد. همیشه قبل از سفر باید برای آن برنامه ریزی کرده و مقصد را کاملا بشناسید تا دچار مشکل نشوید.

کشور عراق مدفن چندین امام شیعیان است و به همین دلیل این کشور را می توان یکی از قطب های گردشگری مذهبی، به خصوص برای شیعیان نامید.
شهر نجف که آرامگاه امام اول شیعیان حضرت علی (ع) را در خاک خود به آغوش کشیده است،
یکی از مهم ترین شهرهای عراق است .
در گذشته بسیاری از عالمان دینی و مراجع برای تحصیل علوم دینی به این شهر می آمدند.
مرقد مطهر حضرت علی (ع) همچون جواهری است که این شهر را آراسته است.

در اعیاد اسلامی و هم چنین ایام سوگواری و شهادت ائمه ی اطهار، نجف مملو از زائرانی می شود که برای عرض ادب و ارادت به پیشگاه مولای خود می آیند. گفته می شود سفر به مکان های مذهبی دعوتی است و امامان خودشان باید شما را دعوت کنند تا این سفر قسمتتان شود؛ پس اگر روزی شما هم جزو دعوت شدگان بودید، بهتر است نکاتی را قبل از رفتن به این سفر معنوی به یاد داشته باشید تا آنجا مشکلی برایتان پیش نیاید.راهنمای سفر به نجف

اطلاعات ضروری وضعیت آب و هوایی بهترین زمان برای رزرو تور هزینه ها توصیه ها حرم امیرالمومنین علی (ع) مساجد قبر حضرت آدم و نوح قبرستان وادی السلام آثار تاریخی غذاها نکات سفر

نکات مهم و کاربردی و کامل ترین راهنمای سفر به نجفنکات مهم و کاربردی و کامل ترین راهنمای سفر به نجف

حرم امام علی نجف

اطلاعات ضروری برای سفر به نجف

اختلاف ساعت با ایران: ۱/۵- ساعت

زبان رسمی: عربی و کردی

واحد پول: دینار عراق

نوع برق شهری: ۲۳۰ ولت/ ۵۰ هرتز (دو شاخه ی نوع C/D/G)

برق شهری عراق

برق شهری عراق

برق شهری عراق

کد کشور: ۹۶۴++

کد شهری: ۳۳

شماره تلفن های اضطراری:

پلیس: ۱۲۲۱۰۴

آمبولانس: ۱۲۲

آتش نشانی: ۱۲۲۱۱۵

جهت رانندگی: راست

فرودگاه بین المللی: فرودگاه النجف

وضعیت آب و هوایی نجف

آب و هواى نجف در تابستان گرم و خشک و در زمستان سرد و سوزناک است . در فصل تابستان زمانی که گرما شدت مى گیرد، مردم به سردابه هایى حفر شده در دل زمین پناه می برند. این سردابه ها به شکلى بدیع و با عمق هایى متفاوت حفر شده اند. دلیل این اختلاف دما در نجف، موقعیت جغرافیایی آن است. در تابستان دمای هوا بسیار بالا می رود و بادهاى داغ «سموم » مى وزد؛ به گونه اى که دماى آن در تابستان به ۴۵/۵ درجه سانتیگراد مى رسد. اما سرماى آن به حدى است که آب منجمد شده و دما به صفر درجه و گاه به پایین تر از آن نیز مى رسد.

بهترین زمان برای رزرو تور نجف

سفر به عتبات عالیات عموما به شکل تور برگزار می شود و سازمان حج و زیارت، وظیفه ی اجرای این تورها را برعهده دارد. با توجه به وضعیت امنیت عراق و جنگ های داخلی و مبارزه با تروریست در این کشور، به هیچ وجه توصیه نمی شود که به صورت انفرادی به این کشور سفر کنید. سفر به کشور عراق معمولا به صورت ترکیبی اجرا می شود و زائران را به شهرهای زیارتی کربلا، نجف، کوفه، کاظمین و در صورت امکان و برقراری امنیت به سامرا می برند.

معمولا سفرهای زمینی برای شهرهای مرکزی کشور، ۹ روز طول می کشد و پس از عبور از مرز، کاروان وارد شهر نجف، کربلا و سپس کاظمین می شود. سفرهای هوایی معمولا ۷ شب طول می کشد و پروازهای ایران به مقصد فرودگاه های بغداد یا نجف است. و پس از آن با اتوبوس های کشور عراق زائران به دیگر شهرهای زیارتی کربلا و کاظمین منتقل می شوند.

نکات مهم و کاربردی و کامل ترین راهنمای سفر به نجفنکات مهم و کاربردی و کامل ترین راهنمای سفر به نجف

راهنمای سفر به نجف

اگر از طریق آژانس های هواپیمایی اقدام به ثبت نام در تورهای عتبات عالیات کنید، این آژانس ها اقدام به گرفتن ویزای شما می کنند و شما دیگر دغدغه ی گرفتن ویزا نخواهید داشت، اما اگر خواستید به صورت انفرادی سفر کنید حتما برای اخذ ویزا از شهر خود اقدام کنید تا در مرزها گرفتار کلاهبردارها نشده و در مرز بیش از اندازه معطل نشوید.

در حال حاضر قیمت تور زمینی (۶ شب) عتبات عالیات از تهران از حدود یک میلیون و صد هزار تومن شروع می شود و کمترین قیمت تور عتبات با هواپیما (۷ شب) از تهران در ایام محرم حدود یک میلیون و ششصد هزار تومان است و اگر می خواهید خود روز تاسوعا و عاشورا در این شهر باشید باید حدود ۲ میلیون و صد هزار تومان بپردازید. اما در ایام عادی می توانید با یک میلیون و چهارصد هزار تومان نیز به این شهر سفر کنید.

هزینه هاستل ها (خوابگاه) و هتل هادر نجف

همان طور که قبلا هم اشاره شد، بهترین راه برای سفر به عتبات عالیات سفر با کاروان های سازمان حج و زیارت است. در این سفرها شما باید از میان هتل های طرف قرارداد این سازمان انتخاب کرده و در تور ثبت نام کنید. در گذشته هتل های این کشور اصلا از کیفیت لازم برخوردار نبود و بعد از سقوط نظام بعث عراق و باز شدن پای زائران ایرانی و دیگر شیعیان به این کشور، کمی وضعیت و کیفیت هتل های شهرهای زیارتی بهبود یافته است. بهترین هتل های نجف هتل «نورالعباس»، «الغالب»، «نورالنجف» و «المروج» هستند.

نکات مهم و کاربردی و کامل ترین راهنمای سفر به نجفنکات مهم و کاربردی و کامل ترین راهنمای سفر به نجف

هتل نورالنجف در نجف

هزینه خوراک و مواد غذایی در نجف

اگر با کاروان های سازمان حج و زیارت به این شهر سفر می کنید، این تورها تهیه ی صبحانه، ناهار و شام شما را خود بر عهده دارند و در هتل ها غذاهای با کیفیت به مسافران عرضه می کنند. اما اگر قصد دارید به صورت انفرادی به این سفر مشرف شوید توصیه می شود در رستوران های بین راهی غذا نخورید چون به دلیل کیفیت پایین و عدم رعایت کامل بهداشت، احتمال مسمومیت بسیار بالا است. از بهترین رستوران های این شهر می توان به رستوران «سوباط» در خیابان «مصطفی جمال الدین» نجف اشاره کرد. هزینه ی هر وعده غذا در نجف به ازای هر نفر حدود ۲۰ هزار تومان است و با این قیمت می توانید غذاهای خوب و باکیفیت تهیه کنید.راهنمای سفر به نجف

نکات مهم و کاربردی و کامل ترین راهنمای سفر به نجفنکات مهم و کاربردی و کامل ترین راهنمای سفر به نجف

غذای محلی عراق

هزینه حمل و نقل عمومی در نجف

هزینه ی تاکسی در نجف برای مسیرهای مستقیم و کوتاه حدود سه دینار (معادل هزار تومان) است .
اگر بخواهید تاکسی دربست و ساعتی بگیرید، باید به ازای هر ساعت حدود ۳۰ هزار تومان بپردازید.
اما به طور کلی برای مسافت های متوسط هزینه ی تاکسی حدود ۶ هزار تومان می شود.
راهنمای سفر به نجف

کجارو

.

منبع : persianv.com

پربازدیدها
تبلیغات