در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد زیبایی فوق العاده آبشار فدامی شیراز ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته توصیه های سفر از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران:

آبشار فدامی

با نخل های خودرو زیبایی حیرت انگیزی دارد

زیبایی فوق العاده آبشار فدامی شیراز

آبشار فدامی

آکاایران: زیبایی فوق العاده آبشار فدامی شیراز

به گزارش آکاایران: آبشار فدامی با نخل های خودرو زیبایی حیرت انگیزی دارد

اختصاصیآکا ایران:  

آبشار فدامی در شهر فدامی و در مسیر جاده شیراز به بندرعباس واقع شده است و هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و با منظره ی فوق العاده زیبای خود دل هر انسانی را نوازش می دهد . این آبشار زیبا در فاصله 130 کیلومتری جنوب شرق داراب قرار دارد و در گرمای سوزان چشمه از دل کوه می جوشد و به پایین سرازیر می شود.

آبشار فدامی

این آبشار دارای آب شور ، شیرین ، سرد و گرم است و در فاصله ی 20 متری آبشار شیرین با هم مخلوط می شوند و استخر طبیعی و فوق العاده ای را به وجود می آورند . آبشار شور فدامی در بالای آبشار شیرین واقع شده و ارتفاع 10- 15 متری دارد .

آبشار فدامی

آبشار شور فدامی در فاصله 500 متری سرچشمه می گیرد و نخل های خودروی کنار آبشار زیبایی آن را دوچندان کرده است . این آبشار با عرض 800 متر عریض ترین آبشار طبیعی ایران می باشد که اکنون به خاطر استفاده بیش از حد کشاورزان و خشکسالی به عرض 200 متر رسیده است. در زیر این آبشار حوضچه ای بزرگی وجود دارد و در بالای آن پوشش گیاهی متراکم از گیاهان نیزار و بلند به چشم می خورد . از خصوصیات با ارزش آبشار فدامی ، شیرین بودن و دائمی بودن آب آن است که با توجه به شور بودن آب های جاری اهمیت فوق العاده ای دارد. 

آبشار فدامی

این آبشار از بستر یک کیلومتری عبور می کند و به پرتگاهی می رسد که زیباترین آبشار منطقه در لحظه سقوط آب می باشد . آبشار به رودخانه شور می ریزید و به میزان چشمگیری از شوری رودخانه می کاهد و از این آب شور برای آبیاری 825 هکتار نخل ها و 650 هکتار اراضی کشاورزی پایین دست استفاده می شود . آب شیرین آب شرب شهر و روستاهای اطراف را تامین می کند. آب شیرین آبشار فدامی در فصل تابستان بسیار خنک و در فصل زمستان گرم است و ماهیت آب شور با آب شیرین کاملا برعکس است.

آبشار فدامی

در این منطقه غارهای زیاد با عمق های مختلف و قندیل های زیبایی وجود دارد و فعالیت های زمین شناسی چون گسل ، طاق دیس ، ناودیس ، کانی ها و بلورهای سنگی و رسوبی و نمکی و خاکی چون گل رس و گل سرشور از جمله جاذبه های زیبای این منطقه می باشد .

آبشار فدامی

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله زیبایی فوق العاده آبشار فدامی شیراز شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

زیبایی فوق العاده آبشار فدامی شیراز گردآوری توسط بخش توصیه های سفر، توصیه سفر، توصیه های سفر به سایت آکاایران
تبلیغات