شاید تا به حال اقامت در هتل‌های مختلفی را تجربه کرده‌اید و خاطراتی متفاوت از هر کدام دارید؛ هتل‌هایی که برخورد کارکنان و مدیرانش برایتان جالب بوده یا ساختمان و نوع امکاناتی که در اختیار مسافران قرار می‌دهند‌ برای شما تازگی داشته است، اما این هتل‌ها هر ساختمانی که داشته و هر خدماتی که بدهند، ابتدا باید روزهایی خوب و آرامی برای شما ایجاد کند تا سفری دلنشین و به یاد ماندنی داشته باشید. علاوه بر این، در بازار رقابتی این روزها هتل‌ها باید خدماتی ویژه به مسافران ارائه دهند تا رضایت آنها را جلب کنند و در ذهن مسافر بمانند.
,توصیه های سفر

تماسی ساده و آسان

اولین کاری که قبل از شروع سفر به فکر مسافران می‌رسد و برای آن برنامه‌ریزی می‌کنند، پیدا کردن هتلی مناسب و رزرو کردن اتاق‌هایی راحت و تمیز و به تعداد دلخواه است. برخی هتل‌ها خدمات کاملی به تمام مسافران ارائه می‌دهند. گروهی هم این امکان را برای مهمانان فراهم کرده‌اند که خودشان محدوده خدمات مورد نظر را انتخاب کنند. علاوه بر این، هتل‌هایی هم هستند که خدمات محدودی دارند و بیشتر در رده مهمانخانه‌ها قرار می‌گیرند.

 

برای انتخاب مناسب‌ترین هتل، بهترین راهکار گشتن در دنیای اینترنت و کسب اطلاعات درباره هتل‌های مختلف است؛ در سایت‌های مربوط به هتل‌ها، می‌توانید اطلاعات دقیقی از جمله مکان هتل، قیمت اتاق‌ها، امکانات و... را پیدا کنید و براساس آن تصمیم بگیرید. پس از انتخاب هتل‌ باید به فکر رزرو اتاق باشید که این مورد هم نیازی به مراجعه حضوری ندارد. امروزه اکثر هتل‌ها این امکان را برای مهمانان فراهم کرده‌اند که از طریق اینترنت، هزینه را پرداخت و اتاق مورد نظرشان را رزرو کنند. خیلی از هتل‌ها هم برای مسافرانی که هتل را از طریق اینترنت و از چند هفته قبل رزرو کنند، تخفیفی نیز در نظر می‌گیرند.در هر صورت این یکی از ساده‌ترین و البته ضروری‌ترین ویژگی‌هایی است که یک هتل خوب می‌تواند داشته باشد.

 

هتل‌های دیروز، هتل‌های امروز

امروز هتل‌های مختلف برای جذب گردشگران و برطرف کردن نیاز آنها، امکاناتی خاص برای مهمانان در نظر می‌گیرند؛ امکاناتی که فراتر از فراهم کردن سه وعده غذا و مکانی برای خواب است. اگر هتل حداقل وسایل مانند تلفن، سیستم تهویه هوا، تلویزیون، ساعت، یخچال و... نداشته باشد، اصلا مورد پذیرش مسافران نخواهد بود. اما این همه ماجرا نیست چون هتل های امروزی در بازار رقابت امکاناتی مثل تهیه و تزئین دسته‌های گل، استخر و سونا، ماساژ، اینترنت نامحدود، سرویس رفت و برگشت و... را هم ارائه می‌دهند. بنابراین قیمت گران یک هتل همیشه به معنای این نیست که هتل مورد نظر شما تمیزتر و بزرگتر و زیباتر از بقیه است. شاید این هتل امکاناتی را به شما ارائه کند که واقعا به آن نیاز ندارید در حالی که با هزینه کمتر می توانید یک هتل شیک و مناسب انتخاب کنید.

 

کدام هتل برای شما بهتر است؟

توصیه های پیش از سفر

اگر قصد پیدا کردن یک هتل مناسب و ارزان قیمت را دارید می‌توانید تاریخ مسافرت خود را با زمان تخفیف دادن برخی از هتل‌ها هماهنگ نمایید. بسیاری از هتل‌ها نرخ اتاق‌هایشان را در روزهای معمولی و در بعضی از فصول 50 درصد کاهش می‌دهند.

اگر قصد دارید که هتلی ارزان قیمت و مناسب برای اقامتی کوتاه مدت تهیه نمایید، می‌توانید از هتل آپارتمان (Apartment Hotel) استفاده کنید.

 

باید توجه داشته باشید که این هتل‌ها مکان‌هایی هستند که در آن‌ها برای مدت کوتاهی از میهمان پذیرایی می‌شود و معمولاً برای مهمانانی مقبول واقع می‌شوند که نیاز به پذیرایی کمتری داشته باشند.

معمولاً در هتل آپارتمان‌ها، وسایل آشپزی وجود دارد و نیازی به رستوران احساس نمی‌شود. اقامت در هتل آپارتمان بسیار شبیه به اجاره آپارتمان است با این تفاوت که قرارداد اجاره‌ای وجود ندارد و مسافر هر وقت بخواهد می‌تواند با هتل تسویه حساب کرده و آنجا را ترک کند. برخلاف هتل‌ها که دارای شرایط ثابت و مقیدی هستند، هتل آپارتمان‌ها انعطاف‌پذیر بوده و انواع بسیار متنوعی دارند.

هتل آپارتمان‌ها، شبیه هتل ساخته می‌شوند و دارای تعداد زیادی آپارتمان هستند. دوره اقامت در آنها بسیار متفاوت بوده و از چند روز تا چند ماه متغیر است. معمولاً قیمت‌شان از قیمت هتل‌های مشابه پایین‌تر بوده و هتل آپارتمان‌ها به هر آنچه که در یک آپارتمان لازم به نظر می‌رسد مجهز هستند. باید دقت داشته باشید که هتل آپارتمان‌ها را از یک تا 3 ستاره طبقه‌بندی می‌کنند. به تعبیر دیگر هتل آپارتمان‌ 3 ستاره با هتل 5 ستاره برابری می‌کند و در گروه خودشان بهترین هستند.

نرخ هتل یک فاکتور بزرگ و مهم برای انتخاب هتل است؛ دقت داشته باشید که پرداخت پول بیشتر به‌معنای آن نیست که شما خدمات و استانداردهایی با کیفیت بالا را دریافت خواهید نمود.

 

 

فراوری:الهام مرادی

بخش گردشگری تبیان

برگرفته از جام جم، خوش فکر

کدام هتل برای شما بهتر است؟
بزرگ‌ترین نگرانی گردشگران مساله اقامت است. کافی است که دیر وقت به مقصد برسیم و پیش از سفر هم جایی را رزرو نکرده باشیم؛ فکر کردن درباره سرگردان شدن در شهر یا ولایت غریب بدترین کابوس است

تبلیغات