اهل کوهنوردی هستید یا کویرگردی؟ یا شاید دوست داشته باشید سفر به زیارتگاهی دنج و دوست داشتنی را تجربه کنید؟ اهل تن به آب زدن هستید و می خواهید یک چشمه جدید را بشناسید؟ خب همه این ها را در یک روستای کوچک و با صفا می توانید تجربه کنید؛ بله فقط یک روستا! آن هم در نزدیکی یکی از قدیمی ترین و توریست پذیرترین شهرهای مرکزی کشور!

روستای همه چیز تمام!

اگر شما هم امسال برای سفر به روستای همه چیز تمام!

خور و بیابانک هم که به اندازه کافی برای کویر دوستان معروفند. این منطقه در در حاشیه جنوبی دشت کویر قرار دارد و یکی از بهترین مناطق گردشگری خشک ایران به حساب می آید که دیدن آن برای یک بار هم که شده لازم است.

روستای همه چیز تمام!

روستای آب گرم، همان طور که از نامش پیداست چشمه‌های متعدد آبگرمی دارد که هر کدام از آن ها دارای خواص آب‌درمانی زیادی هستند و برای درمان بیماری‌های پوستی، عضلانی و حتی بیماری‌های روحی و عروق مورد استفاده قرار می گیرند.

روستای همه چیز تمام!

اگر گذارتان به آبگرم افتاد، فراموش نکنید که تا غروب آفتاب در روستا بمانید. چون این روستا 1079 متر از سطح دریا بالاتر است و همین باعث شده که غروب آفتاب تا آخرین لحظات در آن قابل تماشا باشد.

روستای همه چیز تمام!

 دور تا دور روستا هم با رشته کوه‌های کم ارتفاع پوشیده شده و به همین دلیل، در آبگرم هم فرصت کوهنوردی سبک دارید و هم می توانید لذت تماشاش طلوع و غروب را روی این کوه های کوتاه تجربه کنید.

روستای همه چیز تمام!

در سفر به روستای آب گرم، می توانید مرقد امام‌زاده ابراهیم (ع) از نوادگان امام موسی‌ابن جعفر (ع) را زیارت کنید. دو باب حمام قدیمی هم به صورت حوضچه‌ای در این روستا وجود دارد که یک باب آن مخصوص خانم‌ها و دیگری به آقایان اختصاص دارد و با وجود عمر طولانی شان هنوز هم آبشان به جوش است و مشتری شان به راه.

روستای همه چیز تمام!

روستای همه چیز تمام!

روستای همه چیز تمام!

بخش گردشگری تبیان


گردآوری ایران شناسی آکاایران
گردآوری توسط بخش شهرهای استان اصفهان - دیدنی های استان اصفهان سایت آکاایران

  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات