اینجا با پرسیدن آدرس نمی‌توان به راحتی به مقصد رسید،‌ شوخی نمی‌کنیم،‌ این ربطی به تمایل مردم این شهر برای جواب دادن به سوال‌ها یا شاید سر به سر گذاشتن با مسافران ندارد،‌ مسأله کلا چیز دیگری است.

اگر قصد رفتن به

کاشان ,دیدنی های کاشان ,جاذبه های گردشگری کاشان ,شهرهای استان اصفهان - دیدنی های استان اصفهان

مهمان نوازهای کویر

کاشان ,دیدنی های کاشان ,جاذبه های گردشگری کاشان ,شهرهای استان اصفهان - دیدنی های استان اصفهان

وصف خانه‌های تاریخی کاشان ,دیدنی های کاشان ,جاذبه های گردشگری کاشان ,شهرهای استان اصفهان - دیدنی های استان اصفهان

امامزاده ها در کاشان

به‌جز ساختمان‌های کم‌ارتفاع، چیزی که می‌توانید با یک بار دور زدن در شهر کشف کنید، تعداد زیاد امامزاده‌ها و بقعه‌ها در منطقه است. به‌جز مشهداردهال که محل دفن حضرت سلطانعلی (ع) است و هر سال مراسم پرشکوهی در آنجا برگزار می‌شود، گاهی در بعضی محله‌های کاشان، آران و بیدگل هم مقبره‌ی امامزاده‌هایی را می‌توان دید که بعضی‌ها گنبدهای مخروطی آبی و طلایی و تزیینات داخلی دارند. ویژگی مهم مقبره‌ها در منطقه این است که آب، درخت و سایه دارند،‌ از حیاط بعضی از امامزاده‌ها به‌عنوان گورستان استفاده می‌شود و مردم‌ ‌روزهای تعطیل با ظرف‌های غذا و بساط گل‌گشت در آن‌ها جمع می‌شوند که هم یادی از اهل قبور کرده باشند و هم روز تعطیل‌شان را بیرون از خانه بگذرانند.

کاشان ,دیدنی های کاشان ,جاذبه های گردشگری کاشان ,شهرهای استان اصفهان - دیدنی های استان اصفهان

شبیه یزد، خواهر قم

کاشان از برخی جهت ها به قم و از برخی جهت ها به یزد شبیه است، این جا فقط مساله ی سوغاتی ها نیست،‌ مردم روی حفظ شئونات اسلامی حساس هستند و این حساسیت آن قدر عمومی است که اگر کمی از هنجارهای فرهنگی این شهر عبور کنید ممکن است با واکنش مردم رو به رو شوید و از آدم‌های عادی توی خیابان تذکر بشنوید.

گشت و گذارتان که تمام شد،‌ می‌توانید برای خریدن سوغاتی،‌ انواع و اقسام عرق‌های گیاهان را در کاشان تهیه کنید، به‌جز چیزهایی مانند پشمک، سوهان و حاجی‌بادام، که یک نوع خوراکی شبیه بیسکوییت است، کلوچه‌های خشکی هم هست که فقط در کاشان پیدا می‌شود، با روغن حیوانی تهیه می‌شود و طرفدارهای زیادی هم دارد.

بخش گردشگری تبیان

برگرفته از ایسنا


گردآوری ایران شناسی آکاایران
گردآوری توسط بخش شهرهای استان اصفهان - دیدنی های استان اصفهان سایت آکاایران

  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات