نشتارود ,دیدنی های نشتارود ,جاذبه های گردشگری نشتارود ,شهرهای استان مازندران- دیدنی های استان مازندران


این بار اگر گذارتان به شمال کشور افتاد، تماشای شهر ساحلی نشتارود را از دست ندهید. شهری که در هر جای آن بایستید، تنها چند دقیقه با دریا فاصله دارید و هر قدر بیشتر از دریا فاصله بگیرید، به جنگل های بکر و دیدنی تنکابن نزدیک تر می شوید!


نشتارود از یک سو به مناطق سرسبز کوهستانی مازندران و دامنه های البرز شمالی نزدیک است و از سوی دیگر به سواحل دریای خزر و همین مهم ترین دلیلی است که این شهر کوچک و دوست داشتنی را صاحب چشم اندازی منحصر به فرد می کند.

بر بام مازندران - آکا

برای دیدن نشتارود باید به 5کیلومتری شمال شرق تنکابن سفر کنید. فاصله ای که شاید بهترین وسیله طی کردن آن دوچرخه باشد تا هم فرصت پر کردن ریه های تان از هوای پاک جنگلی را داشته باشید و هم امکان تماشای طبیعت زیبایی که شاید کمتر نمونه ای در کشور داشته باشد. با این حال، با طی این فاصله کوتاه بین تنکابن و نشتارود نباید انتظار تجربه آب و هوای متفاوتی را داشته باشید. آب و هوا و طبیعت این دو شهر تا حد زیادی شبیه هم است با این تفاوت که نشتارود به دلیل نزدیکی به دریا منظره های دیدنی تری برای تماشا دارد.

بر بام مازندران - آکا

اما جاذبه های نشتارود به همین جا ختم نمی شود. این شهر توریستی، یک منطقه جنگلی به نام دینارسرا دارد که در بخش مرتفع شهر قرار گرفته و از آنجا می توانید نمای کلی شهر و دریای آبی شمال را زیر نظر داشته باشید. منطقه جنگلی سفیدآب و کوه سر، منطقه ییلاقی داغ کوه، آبشارکمیلیه و کوه سرو دینارسرا هم از دیگر جاذبه های این شهر هستند که تماشای آنها خالی از لطف نیست.

بر بام مازندران - آکا

آبشار کمیلیه در غرب شهر نشتارود قرار گرفته و دسترسی به آن از طریق خیابان شهید اوجانی (جاده کترا) امکان پذیر است. آبشار دینار سرا را هم این آبشار هم می توانید با عبور از خیابان 15 خرداد به سمت جنوب ببینید.

بر بام مازندران - آکا

اما اگر گذارتان به نشتارود افتاد، توصیه می کنیم سری هم به مرداب نشتارود بزنید. این مرداب که در مرکز شهر قرار گرفته، 3 کیلومتر طول و 50 متر عرض و 10متر عمق دارد و از نظر شکل ظاهری، مرداب انزلی و بابلسر را برایتان تداعی خواهد کرد. در این مرداب همچنین امکانات ماهیگیری فراهم است. بنابراین توصیه می کنیم در سفر به نشتارود تجهیزات ماهیگیری تان را هم همراه ببرید.

تبلیغات