loading...


کندلوس ,دیدنی های کندلوس ,جاذبه های گردشگری کندلوس ,شهرهای استان مازندران- دیدنی های استان مازندران

کندلوس را باید در دامنه‌های سبز البرز که به دره زانوس منتهی می شوند، ببینید. جایی در منطقه کجور مازندران که یکی از تاریخی ترین نواحی این استان به شمار می رود و این روزها با نام میخ ساز شناخته می شود. باستان شناسانی که کندلوس را بررسی کرده اند، معتقدند که این منطقه یکى از قدیمى ترین سکونت گاه هاى انسانى منطقه کجور است و نشانه‌هایی از تمدن پیش از میلاد، تمدن ایران پیش از اسلام و تمدن ایران اسلامی در این منطقه وجود داشته است.

چطور برسیم؟

کیلومتر 70جاده چالوس وکرج، 5کیلومتری مرزن آباد، سمت راست به طرف روستا با طی مسافت 42کیلومتر تمام آسفالت... این سرراست ترین آدرسی است که شما را به کندلوس می رساند.

سفر به کندلوس - آکا

اما اگر جزئیات بیشتری می خواهید، باید بدانید که بعد از گذشتن از «مرزن آباد» در جاده چالوس، به یک سه راهی می‌رسید که «‌دو آب کجور» ‌نام دارد‌. یعنی جایی در 42 کیلومتری کندلوس. اگر از اینجا به سمت راست حرکت کنید، وارد جاده «دشت نظیر» می‌شوید و از اینجا به بعد جاده پر از پیچ‌وخم‌های سرسبز می شود.

سفر به کندلوس - آکا

این جاده که به رویان (علمده) منتهی می‌شود، بعد از عبور از دشت نظیر در بخشی به نام «هنی سک» باجاده‌ای فرعی به سمت راست، شما را به ارتفاعاتی می‌برد که در نهایت به کندلوس منتهی می شوند.

سفر به کندلوس - آکا

کسب و کار

در میخ ساز می توانید چهار دهکده را به نام‌های پیده، گیل کلا، میرکلا و کندلوس ببینید که کار و پیشه تمام آن ها از قدیم، تهیه و تولید چوب و زغال در زمستان و کشاورزی در تابستان بوده است.

سفر به کندلوس - آکا

با این حال این روزها جمعیت خیاط و نجار و سازندگان صنایع دستی در این منطقه روز به روز بیشتر می شود. اما از همه این ها مهم تر، پرورش گیاهان دارویی در کندلوس است که رونق اقتصادی چشمگیری به این منطقه می دهد.

سفر به کندلوس - آکا

یک سفر پر و پیمان

اگر گذارتان به کندلوس افتاد، می توانید سری به پارک معروف کندلوس بزنید که دسترسی به آن از طریق جاده ای که به بخش بالایی روستا و پارک منتهی می‌شود امکان پذیر است.

سفر به کندلوس - آکا

 کمی بالاتر از پارک، موزه کندلوس قرار دارد که از آنجا می توانید کل روستا را در چشم اندازتان ببینید و با یک تیر دو نشان زده باشید! هم بازدید از موزه مردم‌شناسی و هم استراحت روی سر دهکده!

سفر به کندلوس - آکا

بناى اصلى موزه 2 طبقه است که در هر طبقه 3 اتاق قرار دارد و در آنها اسناد تاریخی مربوط به کندلوس، آثار و اشیای تاریخی، ابزارهای زیستی و ظروف سفالی، نقاشی و نقاشی قهوه‌خانه‌ای‌، لباس‌ها و پوشاک تاریخی و کهن و... نگهداری می شود. در کنار این موزه هم مهمانسرای کندلوس قرار دارد که می تواند اقامتگاه چند روزه شما در کندلوس باشد.

سفر به کندلوس - آکا

موزه گیاهان دارویى مجتمع کشاورزى کندلوس هم در سال 1365 افتتاح شد تا کشت، پرورش، تولید و بسته بندى گیاهان اصلى دارویى و معطر و البته تولید اسانس ها و روغن هاى گیاهى را در این منطقه رونق دهد.شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

نحوه رفتن به مرزن اباد چالوس , رشت به کندلوستبلیغات