پیشنهادی برای یک شب متفاوت - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد پیشنهادی برای یک شب متفاوت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


 

شب ماندن در جنگل یکی از لذت های سفر است که کمتر گردشگری در ایران آن را تجربه می کند! اما اگر به دنبال یک تجربه بکر و متفاوت از اقامتی امن در جنگل هستید، ما دریاچه چورت در قلب جنگل‌های کیاسر را به شما پیشنهاد می کنیم که جای خوبی برای شب‌مانی در جنگل است.

 

دریاچه چورت در شمال شرقی استان مازندران و بخش چهاردانگه شهرستان ساری قرار دارد. چورت در سال 1320 بر اثر زمین لرزه و رانش زمین و در پی آن بسته شدن مسیر آب چشمه ای که در کنار دریاچه قرار دارد، بوجود آمده است.

برای رسیدن به دریاچه چورت، باید مسیر ساری کیاسر را در پیش بگیرید. بعد از طی مسافتی در حدود 25 کیلومتر بعد از تابلوی روستای چورت وارد مسیر فرعی می شوید. 15کیلومتر جلوتر، در جاده آسفالته به روستای چورت خواهید رسید. پس از روستا چندین مسیر خاکی برای دسترسی به دریا وجود دارد. مسیر جاده خاکی به طول 10 کیلومتر به دریاچه چورت منتهی می شود. برای دسترسی می توانید از راهنمایان محلی هم کمک بگیرید.

چه چیزی نیاز دارید؟

کمپ زدن در طبیعت به وسایل بیشتری نسبت به سفرهای عادی احتیاج دارد. کوله پشتی ، کیسه خواب، چادر ، آب، غذای مناسب، نقشه منطقه، قطب نما یا جی پی اس ، انبر دست چند کاره، سوزن و نخ، ناخن‌گیر، سوت، کفش مناسب پیاده روی، جعبه کمک‌های اولیه، الکل جامد، مواد ضد عفونی‌ کننده، چاقو، چراغ قوه، باطری، کبریت، فوم برای زیر کیسه خواب‌ها، فندک، از آن دسته وسایلی است که همیشه باید در هر سفری که به طبیعت دارید همراهتان باشد.

-هد لمپ (Head lamp) وسیله‌‌ای است که برای استقرارهای شبانه در طبیعت بسیار ضروری است؛ چون نور بسیار خوبی را از یک زاویه مناسب تامین می‌کند. این وسیله در تمام موقعیت‌ها چه پیاده‌روی در طبیعت و چه در شب‌مانی‌ها کاربرد دارد، چون در مناطقی مثل جنگل امکان استفاده از نور مهتاب هم خیلی کم است.

دریاچه چورت, کمپ زدن در طبیعت, سفر,شهرهای استان مازندران- دیدنی های استان مازندران

 

- روشن نگه داشتن آتش چیزی است که باید در تمام سفرهای طبیعت‌گردی رعایت ‌شود. برای این کار می توانید چند کنده بزرگ را روی هم بگذارید، کنده‌هایی که حداقل 5 ـ 4 ساعت سوختن کامل آنها طول می‌کشد. برای بیشتر دانستن از چگونگی روشن کردن آتش اینجا و اینجا را بخوانید.

 

کیسه خواب را نباید فراموش کرد. چیزی که شما را از سرما و حشرات در امان نگه می دارد. برای خرید یک کیسه خواب خوب می توانید این مطلب  را بخوانید.

دریاچه چورت, کمپ زدن در طبیعت, سفر,شهرهای استان مازندران- دیدنی های استان مازندران

یک صبح جنگلی!

صبح که از خواب بیدار شوید، می توانید یک گشت و گذار فوق العاده را در جنگل های کیاسر داشته باشید. بنابراین با کمک طناب سعی کنید از بلندی ها بگذرید و با توجه به گره هایی که اینجا و اینجا  آموزش داده ایم، یک پیاده روی خوب را تجربه کنید.

پیاده روی شما می تواند تا وقتی ادامه پیدا کند که تابلوی زیبای روستای چورت را از دور دست ببینید. از اینجا به بعد، هر جا اراده کنید می توانید هم سفره روستایی های شوید و یک صبحانه کامل را با آنها بخورید. صبحانه ای محلی بدون هیچ گونه موارد نگهدارنده!

دریاچه چورت, کمپ زدن در طبیعت, سفر,شهرهای استان مازندران- دیدنی های استان مازندران

 

 

بخش گردشگری تبیان


گردآوری ایران شناسی آکاایران
پیشنهادی برای یک شب متفاوت گردآوری توسط بخش شهرهای استان مازندران- دیدنی های استان مازندران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات