loading...

در شمال سرسبز ایران، درست جایی میان کوه و دریا و جنگل، بزرگترین مجموعه تفریحی شمال راه اندازی شده است. تله کابین رامسر که شما را از روی کوه های سرسبز و بکر عبور می دهد، از وسط اتوبان می گذراند و تا نزدیکی دریا می برد!

تله کابین رامسر در سال 1388 شروع به کار کرد. طول مسیر آن حدود 1850 متر است و از سمت دریا (شمال جاده ساحلی) شروع می شود، از عرض جاده ساحلی عبور می کند و پس از طی چند صد متر که از روی محوطه ی جنوبی تله کابین و مزارع و باغ های مرکبات رد می شود، ارتفاع می گیرد و تا حدود 500 متر بالا می رود. تنوع مسیری که این تله کابین طی می کند و زیبایی های منطقه در نوع خود منحصر به فرد است.

تله کابین دارای 16 پایه است و زمان طی کردن مسیر رفت یا برگشت بستگی به میزان شلوغی یا خلوتی فرق می کند و شما بین 12 تا 15 دقیقه در راه خواهید بود

از اقدامات جالبی که سازندگان تله کابین انجام داده اند، یکی ساخت محوطه ی وسیعی تحت عنوان بام رامسر ( در سقف ایستگاه بالایی تله کابین ) است که چشم انداز فوق العاده زیبایی را به دور از هر گونه خطر سقوط فراهم ساخته است.

تله کابین دارای 16 پایه است و زمان طی کردن مسیر رفت یا برگشت بستگی به میزان شلوغی یا خلوتی فرق می کند و شما بین 12 تا 15 دقیقه در راه خواهید بود.

راه رفتن روی کوه و دریا - آکا

محدوده محصور ایستگاه بالای کوه به شکل مناسبی محوطه سازی شده است، هرچند به دلیل وجود پله های متعدد، گردش در این محوطه برای بیماران قلبی، مبتلایان به آرتروز شدید زانو و سالمندان چندان مناسب نیست.

یک مجموعه  فواره موزیکال هم در محوطه وجود دارد که اگر هوا مناسب باشد، صرف دقایقی چند در کنار آن خالی از لطف نیست.

نحوه دسترسی

تله کابین رامسر در فاصله ی 5 کیلومتری غرب رامسر (به سمت رودسر) و 103 کیلومتری شهر رشت واقع شده است. جاده ی ساحلی در این قسمت به صورت اتوبانی است ولی از هر دو طرف جاده می توانید وارد مجموعه شوید و همچنین از هر طرف که می خواهید خارج شوید.

راه رفتن روی کوه و دریا - آکا

مجموعه تله کابین در دو طرف جاده واقع شده است و جهت عبور خودرو های سواری زیرگذر وجود دارد. برای عبور پیاده نیز علاوه بر زیرگذر می توانید از پل هوایی عابر پیاده استفاده کنید.

شهر رامسر غربی ترین شهر استان مازندران است. از نظر مسافت، نزدیکترین طریقه رسیدن به رامسر از تهران، از طریق کرج، چالوس و تنکابن است. هرچند مسیر کرج، قزوین، رشت، لاهیجان، لنگرود و رودسر نیز خالی از لطف نیست.

امکانات رفاهی

* برای ورود به مجموعه لازم است ورودی پرداخت کنید.

* ساعت کاری تله کابین صبح ها از ده و نیم تا یک بعد از ظهر و عصرها از سه تا هشت است. در تعطیلات و ایام شلوغ تله کابین یکسره فعال است.

* برای سوار شدن به تله کابین، کودکان زیر پنج سال نیاز به خرید بلیط ندارند.

* گنجایش هر کابین چهار نفر است.

راه رفتن روی کوه و دریا - آکا

* تفریحات جانبی مانند کارتینگ (پیست اتومبیل رانی) و پینت بال موجود است.

* سایبان و فضاهای مناسب برای استراحت کردن در بخش پایینی و بالایی تله کابین موجود است. هرچند برای ایام شلوغ کافی به نظر نمی رسد.

*  فضای مناسب برای پارک اتومبیل موجود است.

* آب آشامیدنی در تله کابین رامسر موجود است.

* سرویس های بهداشتی در پایین و بالای مجموعه موجود است. سرویس ها تمیز هستند و توالت فرنگی نیز وجود دارد.

* آنتن دهی تلفن همراه در محوطه ی پایین مطلوب است. در بخش کوهستان مجموعه، آنتن دهی در برخی نقاط کور مطلوب نیست.

* ممنوعیتی برای فیلمبرداری و عکسبرداری وجود ندارد.

* انواع رستوران، اغذیه فروشی های غذای آماده و کافی شاپ در مجموعه وجود دارد.

* نمازخانه در مجموعه وجود دارد.

راه رفتن روی کوه و دریا - آکا

* فروشگاه پوشاک و صنایع دستی در مجموعه وجود دارد.

* این مکان دارای خطرات بالقوه برای سالمندان و کودکان است. در ارتفاع مراقب کودکان خود باشید. محوطه ی پارکینگ جای مناسبی برای دویدن کودکان نیست.

* به آنهایی که ترس از ارتفاع دارند توصیه می شود از تله کابین استفاده نکنند.

* در روزهای گرم و آفتابی، حتماً از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

بهترین زمان بازدید

خطه ی سرسبز شمال کشور در تمام ایام سال پذیرای گردشگران است. در تعطیلات آخر هفته، ایام نوروز و تابستان تعداد بازدیدکننده ها زیادتر خواهد بود، به طوری که در برخی اوقات شلوغی بیش از حد می تواند آزاردهنده باشد. از نظر آب و هوا، میزان شلوغی و سایر شرایط ماه های اردیبهشت، خرداد، مهر و آبان بهترین زمان بازدید محسوب می شوند.

بخش گردشگری تبیان

برگرفته از ایران- ایرانی ها


گردآوری ایران شناسی آکاایران


تبلیغات