آبشار شهنیز

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آبشار شهنیز ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: آبشار شهنیز در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع است. این آبشار در حاشیه منطقه چشمه گلی شهنیز واقع است. چشمه گلی شهنیز، روستایی از توابع بخش مارگون شهرستان بویراحمد است. منطقه شهنیز یکی از مناطق گردشگری و بسیار زیبای استان کهگیلویه وبویراحمد است که دارای چشم اندازهای بدیع و بکر از طبیعت ایران است. ارتفاع این آبشار در حدود 18 متر است. از ویژگی های این آبشار زیبا ، پرآب بودن در تمام فصول سال است و اگر خوش شانس باشید ، پرندگان زیبای طبیعت دنا را هم در مسیر و خود آبشار نظاره گر خواهید بود. دسترسی به این آبشار از طریق جاده ارتباطی شهرستان مارگون به روستای چشمه گلی امکانپذیر است.

به گزارش آکاایران: طبیعت بکر ، دیدنی و مثال زدنی این بخش هنوز نا شناخته مانده و به طور مطلوب به مردم سایر شهرها و استان های کشور معرفی نشده است. این بخش به دلیل برخورداری از جاذبه های گردشگری ، طبیعی ، اماکن مذهبی و تفریحی متعدد در صورت چاره اندیشی توسط مسوولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد یکی از قطب های مهم گردشگری کشور به شمار می رود. بخش مارگون به دلیل داشتن آب و هوایی مطبوع و دارا بودن شگفتیها و زیبایی های طبیعی از جمله جنگل های وسیع ، آبشارها و چشمه سارهای جوشان ، دره های سرسبز و اماکن مذهبی در جلوی چشم هر بیننده ای جلوگری می کند و چشم دل می رباید. در دامنه و کوه های بخش و شهر مارگون گیاهان خوراکی و دارویی از جمله قارچ ، بن سرخ ( لیزک ) ، تره ، کرفس ، گل گاوزبان ، بو مادران( برنجاس) ، آویشن (اوریشم) ، لاله واژگون ، پونه ، به وفور یافت می شود که روح هر بیننده ای را نوازش می دهد. اماکن مذهبی متعددی از جمله بقاع متبرکه امامزاده بی بی رقیه خاتون(س) ، بی بی زبیده خاتون (س) معروف به بی بی خاتونین ، امامزاده شیخ صدوق (ع ) و امامزاده شاهزاده غالب (ع) در این بخش وجود دارد. آبشار بهرام بیگی ، چشمه ها و آبشار شهنیز ، چشمه های آبسردان ، آبشار تنگریس ، برم مور زرد زیلایی از جمله جاذبه های طبیعی مستعد برای سرمایه گذاری در بخش صنعت گردشگری در بخش مارگون محسوب می شود.

آبشار شهنیز
,آبشار شهنیز,آبشار شهنیز مارگون,جاذبه های تاریخی ایران,[categoriy]

آکاایران: آبشار شهنیز

,آبشار شهنیز,آبشار شهنیز مارگون,جاذبه های تاریخی ایران,[categoriy]

,آبشار شهنیز,آبشار شهنیز مارگون,جاذبه های تاریخی ایران,[categoriy]

,آبشار شهنیز,آبشار شهنیز مارگون,جاذبه های تاریخی ایران,[categoriy]

منبع :

219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات