چشمه میشی یکی از پرآب‌ترین و خنک‌ترین چشمه‌های زاگرس - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چشمه میشی یکی از پرآب‌ترین و خنک‌ترین چشمه‌های زاگرس ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید
چشمه میشی یکی دیگر از جاذبه های طبیعی این شهر است که در چهار کیلومتری شمال شرقی شهر سی‌سخت  (سی سخت شهری در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهر یاسوج و در استان کهگیلویه و بویراحمد ایران قرار دار) قرار دارد و یکی از پرآب‌ترین و خنک‌ترین چشمه‌های زاگرس بوده که آن را چشمه “بشو” نیز می‌نامند.

چشمه میشی یکی از پرآب‌ترین و خنک‌ترین چشمه‌های زاگرس
چشمه میشی, گردشگری, تور گردشگری

 سردی آب این چشمه به حدی است که تا فاصله 800 متری از محل جوشش نمی‌توان دست را در آن نگه داشت. در اسطوره‌ها آمده است که کی خسرو به امیر اهورامزدا در این چشمه سر و تن بشست و در غاری آرامید.

این چشمه علاوه بر تأمین آب شرب شهر سی سخت تأمین کننده آب کشاورزی باغات سیب و انگور و گردوی سی سخت و روستاهای پایین دست است. آب زلال و گوارای آن خستگی هر رهگذری را از تن خارج می‌کند.

چشمه میشی, گردشگری, تور گردشگری

چشمه میشی در فصول مناسب سال پذیرای خیل عظیمی از دوستداران طبیعت و گردشگرانی است که از سراسر کشور به این منطقه سفر می‌کنند.

بهترین فصل بازدید فصول بهار وتابستان بوده ودارای جاده دسترسی آسفالته در مسیر کوه گل می باشد.

 

چشمه میشی, گردشگری, تور گردشگری

 

چشمه میشی, گردشگری, تور گردشگری

 

چشمه میشی, گردشگری, تور گردشگری

 

منبع:seeiran.ir

گردآوری ایران شناسی آکاایران
چشمه میشی یکی از پرآب‌ترین و خنک‌ترین چشمه‌های زاگرس گردآوری توسط بخش شهرهای کهکیلویه و بویر احمد- دیدنی های کهکیلویه سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات