آبشار شوی خوزستان - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آبشار شوی خوزستان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آبشار شِوی یکی از بزرگ ترین و زیباترین آبشارهای ایران در رشته‌کوه‌های زاگرس است . شوی در گویش لری بختیاری نامی زنانه است به معنی لطافت . این آبشار در مرز استان خوزستان و استان لرستان قرار دارد که همین باعث وجود اختلاف نظر در مورد قرار گیری این آبشار در حوزه جغرافیایی هر کدام از این دو استان است.

آبشار شوی خوزستان
آبشار شوی - خوزستان

گفته می‌شود که ارتفاع این آبشار در حدود ۸۵ متر و عرض آن نیز حدود ۷۰ متر است لیکن هنوز منبع نقشه‌برداری موثقی این مطلب را ذکر نکرده‌است. این آبشار در بهار دارای طبیعتی سرسبز و بسیار زیباست. این آبشار در دره‌ای بین کوه چهل‌ویک و سالن‌کوه واقع در زاگرس بختیاری قرار دارد. همچنین منطقه بسیار زیبای گرپه در آن نزدیکی است.

آبشار شوی - خوزستان

 

برای رسیدن به آبشار شوی دو مسیر وجود دارد. مسیر اول از طریق ایستگاه راه‌آهن تله‌زنگ شهرستان اندیمشک می‌باشد. مسیر دوم از طریق شهرستان دورود می‌باشد و مسیر سوم از سمت منطقه سردشت و پیرچل بعضی منابع از آن به‌عنوان آبشار تله‌زنگ یاد می‌شود.

آبشار شوی - خوزستان

در نزدیکی این آبشار، آبشار بزرگ دیگری وجود دارد که گاه از آن به آبشار دوم شوی یاد می‌شود .

آبشار شوی خوزستان گردآوری توسط بخش شهرهای استان خوزستان - دیدنی های استان خوزستان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات