loading...

بازگشایی مرز چزابه - آکا

سازمان حج و زیارت کشور اعلام کرد: «با اعلام آمادگی دولت عراق، احتمال باز شدن مرز چزابه در آینده نزدیک وجود دارد.» حسین اکبری، معاون عتبات عالیات سازمان حج به خبرنگار مهر می گوید: «مسئولان عراقی به تازگی اعلام کرده اند که احتمال بازگشایی مرز چزابه برای تردد زائران به عتبات عالیات در آینده ای نزدیک وجود دارد.»

او ادامه می دهد: «سازمان حج و زیارت ایران از دو سال قبل با مسئولان عراقی به توفق نهایی برای بازگشایی مرز چزابه رسیده بود، اما در این دو سال طرف عراقی ظاهرا آمادگی کافی نداشت. با این حال به نظر می رسد مشکلات در حال حل شدن است و در آینده نزدیک راه سفر زائران به کربلا هموارتر خواهد شد.»

به این ترتیب با بازگشایی این مرز درصد بالایی از زائرانی که از مرز خسروی و شلمچه به عتبات سفر می کردند از مرز چزابه خواهند گذشت که 130 کیلومتر کوتاه تر از مسیر فعلی است.

آمارهای سازمان حج نشان می دهد که  رورانه سه هزار و 350 زائر به عتبات عالیات اعزام می شوند که در صورت بهبود مسیر، بهتر شدن شرایط بهداشتی، اقامتی و امنیتی عراق این تعداد از این هم بیشتر خواهد شد.

اما این تنها خبر خوش سازمان حج و زیارت برای زائران ایرانی نیست. این سازمان با شروع پیش ثبت نام اعزام به عتبات عالیات، تسهیلات بیشتری را برای زائران فراهم کرده است.

بنابراین زائرانی که در بازه زمانی 30/2/89 تا 31/4/89 به عتبات عالیات سفر خواهند کرد، می توانند از ساعت هشت صبح روز چهارشنبه 25 فروردین تا ساعت 24 روز شنبه 31 فروردین از طریق سایت www.atabat.haj.ir ثبت نام کنند. زائران نهایی بعد از قرعه کشی که در روز 4 اردیبهشت ماه انجام می شود، معرفی خواهند شد.


گروه گردشگری تبیان

گردآوری ایران شناسی آکاایران


تبلیغات