فاروج خراسان شمالی آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد فاروج خراسان شمالی آکا ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

[categoriy],فاروج,خراسان,جاذبه های  

 

فاروج را بیشتر بشناسیم

شهرستان فاروج یکی از شهرستانهای استان خراسان شمالی است. این شهرستان در سال ۱۳۸۵، تعداد ۴۹٫۶۹۳ نفر جمعیت داشته است


شهرها و بخش‌ها
فاروج (Farouj)، در ابتدا فرج آباد بوده که در اترک نامه آورده شده است که کسی بنام فرج الله در جنگلهای پائین هرده امروزی سکنی گزیده و به دامپروری مشغول بوده که پس از مدتی مهاجران دیگر نیز به این منطقه آمده اند که آن آبادی فرج آباد نامیده شده و به مرور زمان این اسم تغییر کرده و به فارج(Farej) و پس از آن به فاروج (Frouj)تغییر نام داده است. مردمان فاروج اکثرا" ترک میباشند که امروزه کردها نیز در درونشان دیده میشوند.

فارسهای مهاجر و تات ها نیز در اقلیتند. چون جاده بین المللی (سنتو) از میان فاروج میگذرد بخشی از مردم اقتصاد خود را از طریق فروش آجیل میگذرانند. در واقع آجیلی که در فاروج فروش میرود از محصولات خود فاروج نیست و از شهرهای دیگر برای فروش به اینجا آورده میشود که بهمین دلیل فراوانی ، به شهر آجیلی هم معروف است، که خود زیبایی و جاذبه ای برای مسافران گذری از فاروج را ایجاد کرده است. کشاورزی و دامپروری از شغلهای مهم مردمان سنتی این شهر است. گندم، جو، چغندر قند، انگور از محصولات اصلی کشاورزان و گوسفند داری که رفته رفته شاهد کاهش عمده آن هستیم نیز از فعالیتهای این قشر است. اولین شهردار فاروج در بیش از 45 سال پیش ، یک زن بوده، که مردم فاروج هنوز از او به نیکی یاد میکنند. او جدا از برنامه ریزی شهری و آسفالت کردن خیابانها که هنوز هم آسفالت آن موقع پابرجا است. به مدرسه سازی و کتابخانه اهمیت زیادی داده است.

بخش خبوشان
دهستان تیتکانلو
دهستان حصار
بخش مرکزی شهرستان فاروج
دهستان سنگر
دهستان شاه جهان
دهستان فاروج
شهر: فاروج

فاروج خراسان شمالی آکا گردآوری توسط بخش شهرهای خراسان شمالی - دیدنی های خراسان شمالی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات