پیش به سوی کرمانشاه

تعطیلات نوروزی تمام شده، اما شاید شما هم جزو کسانی باشید که امسال دنبال جور کردن مقدمان یک سفر بهاری برای اردیبهشت و خرداد می گردید. به خصوص که با پایان یافتن فروردین و رسیدن اردیبهشت طبیعت برگ جدیدی از زیبایی اش را رو می کند و فرصت خوبی فراهم می کند تا برای سفرهای آخر هفته برنامه بریزید.

پیش به سوی کرمانشاه - آکا


پیشنهاد ما برای چنین سفری کرمانشاه است که به دلیل موقعیت خاص اقلیمی، دارای مراتعی سرسبز و دره‌هایی پوشیده از جنگل است و به خاطر همین پوشش زیبای طبیعی و آب و هوای معتدل، یکی از بهترین و جذاب‌ترین نقاط کشور برای اتراق است.

سعی کنید در این سفر، پارک جنگلی طاق بستان ـ یکی از پر جاذبه‌ترین مناطق شهرستان کرمانشاه ـ را هم از دست ندهید.


پیش به سوی کرمانشاه - آکا


کوهستان و فضای سبز، چشمه، دریاچه‌های مصنوعی و نقش برجسته‌هایی از دوره ساسانی، محیطی جذاب و دیدنی را در این پارک رقم زده است.

پیش به سوی کرمانشاه - آکا


درباره خوبی این منطقه همین‌قدر بگوییم که به‌خاطر زیبایی و دلچسبی آب و هوایش همواره مورد توجه پادشاهان و محل شکار و تفریح آنها بوده است، به طوری که اگر دقت کنید، در دو طرف ایوان بزرگ طاق بستان، صحنه‌های حجاری شده شکار شاه ساسانی را می‌بینید و احتمالا با کمی تامل، در کنار چهچهه پرندگان، همهمه سواران در جستجوی شکار را هم خواهید شنید.

پیش به سوی کرمانشاه - آکا


منطقه ریجاب و بان زرده در 120 کیلومتری شمال غربی شهر کرمانشاه هم از آن جاهایی است که از سفر به آن پشیمان نخواهید شد؛ کوه‌های سر به فلک کشیده و برفگیر دالاهو که دامنه‌هایش پوشیده از جنگل و درختان انجیر و گردو است، این منطقه زیبا را در برگرفته و رودخانه زیبا و خروشان سراب ریجاب که از فرط زیبایی تصویری از نهرهای بهشتی را نشانتان می‌دهد، با گذر پیچ ‌در پیچ و افسونگرش در پستی و بلندی این منطقه، گرد خستگی یک ساله را از چشم و روح و روانتان می‌شوید و با خود به دوردست‌های بی‌برگشت می‌برد.

پیش به سوی کرمانشاه - آکا


در این منطقه زیبا حتی می‌توانید با دیدن آثاری مانند قلعه یزدگرد و زیارتگاه‌های بابا‌یادگار و ابودجانه، تاریخ را هم مرور کنید.

محوطه بزرگ و تاریخی بیستون هم که آثاری را از دوران پیش از تاریخ تا به امروز در خود جای داده است، در شرق شهر کرمانشاه با جذابیت‌های تاریخی و طبیعی فراوانش، شما را به سوی خود می‌خواند تا صدای اندوهناک تیشه فرهاد که هنوز از لابه‌لای کوه‌های بیستون به گوش می‌رسد، در جان عاشق شما هم زمزمه کند.

پیش به سوی کرمانشاه - آکا


مشهورترین و مهم‌ترین اثر باستانی این محوطه، نقش برجسته و کتیبه داریوش بزرگ بر صخره‌ برافراشته بیستون است که دیدنش خالی از لطف نیست.
منبع:تبیان

پیش به سوی کرمانشاه - آکا

پیش به سوی کرمانشاه - آکا

پیش به سوی کرمانشاه - آکا

تبلیغات