تپه‌درمانی در ریگان! - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تپه‌درمانی در ریگان! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته کرمان از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


 

اگر دوست دارید بلندترین تپه های دنیا را ببینید لازم نیست دور دنیا بچرخید. یک بلیط به مقصد کرمان و شهرستان ریگان شما را به این تپه ها می رساند. تپه هایی که نه فقط زیبا و دیدنی هستند، بلکه خاصیت درمانی هم دارند!

 

تپه‌های شنی ریگان ـ که در دل کویر کرمان قرار گرفته با ارتفاع 75 متر در مجاورت روستای علی‌آباد پشت‌ریگ قابل دیدن است. این تپه ها به دلیل ماهیت شنی‌ و گرمایی که در خود نگاه داشته و به مرور آزاد می‌کنند، خواص درمانی ویژه‌ای دارند و می‌توانند مسکنی برای دردهای جسمی و روحی باشند. 

کجا برویم؟

شهرستان ریگان یکی از شهرستان‌های استان کرمان در جنوب شرق ایران است. مرکز این شهرستان شهر محمدآباد است و در فاصله 300 کیلومتری جنوب کرمان واقع شده که بیشتر مردم آن از قوم بلوچ هستند. بر اساس آمار موجود این شهرستان با 9هزار متر مربع وسعت و 360 پارچه آبادی دارای حدود 90 هزار نفر جمعیت است.

شاید تا به حال تنها درباره تاثیرات درمانی آبگرم ها شنیده باشید اما باید برایتان بگوییم که خاک و سنگ هم خاصیت درمانی دارند؛ گرمایی که بعد از حفر چاله و خوابیدن در میان شن‌ها بتدریج جذب بدن‌شده و به آن آرامش می‌بخشد، می تواند دردهای مفاصل، دیسک کمر، عوارض پوستی و حتی زخم بستر را بهبود بخشد

چطور درمان شوید؟

شاید تا به حال تنها درباره تاثیرات درمانی آبگرم ها شنیده باشید اما باید برایتان بگوییم که خاک و سنگ هم خاصیت درمانی دارند؛ گرمایی که بعد از حفر چاله و خوابیدن در میان شن‌ها بتدریج جذب بدن‌شده و به آن آرامش می‌بخشد، می تواند دردهای مفاصل، دیسک کمر، عوارض پوستی و حتی زخم بستر را بهبود بخشد.


شهرستان ریگان ,دیدنی های شهرستان ریگان ,جاذبه های گردشگری شهرستان ریگان ,شهرهای استان کرمان- دیدنی های استان کرمان

این تاثیر تا حدی است که بیشتر ارتوپدها و روانپزشکان، دراز کشیدن و راه‌رفتن در تپه‌های شنی را برای تسکین آلام بیماران خود توصیه و تجویز می‌کنند. راه‌رفتن در این تپه‌ها همچنین می‌تواند باعث التیام بسیاری از دردهای روحی ـ روانی شود.

اگر قرار است برای تپه درمانی راهی ریگان شوید، باید در این تپه ها چاله ای حفر کرده و در میان ریگ‌ها بخوابید و باقیمانده ریگ ها را روی بدنتان بریزید. بهتر است این کار به مدت 30 الی 45 دقیقه در بعدازظهر که شن‌ها در حال خنک‌شدن هستند، انجام دهید.

 

از درمان تا تفریح

سفر به ریگان فقط در تپه درمانی خلاصه نمی شود. تپه های مرتفع این منطقه برای آموزش پرواز پاراگلایدر بسیار مناسب هستند. به خصوص که شنی بودن این تپه ها از آسیب‌دیدگی جلوگیری می‌کند.


شهرستان ریگان ,دیدنی های شهرستان ریگان ,جاذبه های گردشگری شهرستان ریگان ,شهرهای استان کرمان- دیدنی های استان کرمان

به جز پاراگلایدر، فوتبال ساحلی هم در ریگان رواج دارد و اگر مسافر این طبیعت کویری باشید، می‌توانید در مسابقات فوتبال ساحلی که بزودی در حاشیه تپه‌های شنی ریگان برگزار می‌شود هم شرکت کنید. مسابقات اسکی روی شن هم برای اولین بار در ایران با حضور 11 استان کشور در ایام نوروز روی این تپه‌ها برگزار می‌شود که تماشای آن خالی از لطف نیست.

 

کجا اقامت کنیم؟

اگر تمایل به اقامت در هتل و اماکن اقامتی مناسب را داشته باشید، می‌توانید در اماکن اقامتی شهرستان ریگان ـ که در 13 کیلومتری این تپه‌ها قرار دارد ـ مستقر شوید. شهرداری ریگان هم برای اقامت موقت گردشگران حدود 50 آلاچیق به صورت طبیعی در نزدیکی تپه‌ها آماده کرده است.


شهرستان ریگان ,دیدنی های شهرستان ریگان ,جاذبه های گردشگری شهرستان ریگان ,شهرهای استان کرمان- دیدنی های استان کرمان

نزدیک‌ترین منطقه دارای امکانات به این تپه‌ها روستای علی‌آباد پشت‌ریگ است که در فاصله 1500 متری تپه‌ها قرار دارد و قرار شده 20 منزل مسکونی برای اقامت گردشگران در ایام نوروز در این روستا تخلیه و آماده‌سازی شود.

 

بخش گردشگری تبیان


ابر برچسب ها : دیسک کمر و ورزش درمانی ، عوارض راههای درمان ورزش برای نشانه های دیسک خفیف کمر ، دیسک کمر به انگلیسی ، ارتباط دیسک کمر با ورزش ، رابطه دیسک کمر و ورزش ، دیسک کمر ، دیسک کمر در دوران بارداری ، درمان علائم علائم دیسک خفیف کمر ، دیسک کمر درمانورزش ، دیسک کمر بدنسازی ، انواع پارگی علایم علت دیسک کمر و درمان آن ، درمان دیسک کمر ورزشکاران ، درمان علت فتق عمل بسته دیسک کمر چیست ، دیسک کمر و راههای درمان آن ، دیسک کمر و درمان آن ، دیسک کمر در زنان باردار ، دیسک کمر و بدنسازی ، دیسک کمر خفیف ، رابطه دیسک کمر ورزش ، دیسک کمر خفیف چیست ، دیسک کمر بارداری ، دیسک کمر در بارداری ، رابطه دیسک کمر با ورزش ، دیسک کمر و ورزش ، دیسک کمر و راه درمان ان ، معنی دیسک کمر به انگلیسی ، علایم پارگی بیماری دیسک کمر چیست؟ ، دیسک کمر ورزشکاران ، دیسک کمر چیست ، تاثیر دیسک کمر بارداری ، دیسک کمر در ورزشکاران ، دیسک کمر و بارداری ، دیسک کمر و ورزش بدنسازی ، دیسک کمر ورزش ، دیسک کمرحرکات ورزشی ، دیسک کمر در دوران حاملگی ، درمان دیسک کمر در دوران بارداری ، درمان دیسک کمر دوران بارداری ، درمان عوارض دیسک کمر دوران بارداری

گردآوری ایران شناسی آکاایران
تپه‌درمانی در ریگان! گردآوری توسط بخش شهرهای استان کرمان- دیدنی های استان کرمان سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات