در قشم شبگردی کنید! - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد در قشم شبگردی کنید! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


اگر تجربه سفرهای تابستانی به نواحی گرم جنوب کشور را داشته باشید، حتما می دانید که این سفرها تقریبا در هتل معنا می شوند و گرما و رطوبت هوا آنقدر زیاد است که عملا راهی جز ماندگار شدن زیر یک سقف خنک نخواهید داشت. با این حال، مسئولان گردشگری کشور در منطقه آزاد قشم تصمیم دارند از همین خصوصیت جزیره شان استفاده کنند و یک نوع جدید از گردشگری را در منطقه رواج دهند: گردشگری شبانه! در این نوع از گردشگری شما ممکن است مجبور شوید چند روزی سبک زندگی تان را تغییر دهید و جای شب و روزتان را عوض کنید! با این حال به نظر می رسد این تغییر برنامه به یک تجربه تازه و تکرار نشدنی از سفر بیارزد! به خصوص که قطعا از زندانی شدن 24ساعته در هتل بهتر است.

 

مسئولان گردشگری کشور در منطقه آزاد قشم تصمیم دارند از گرمای روز در جزیره شان استفاده کنند و یک نوع جدید از گردشگری را در منطقه رواج دهند: گردشگری شبانه! در این نوع از گردشگری شما ممکن است مجبور شوید چند روزی سبک زندگی تان را تغییر دهید و جای شب و روزتان را عوض کنید!
 

فرزین حق دل، مدیر سیاحتی گردشگری منطقه آزاد قشم در این باره به خبرگزاری مهر می گوید: «ما برای استفاده گردشگران از جاذبه های گردشگری قشم در زمان شب تدابیر ویژه ای اندیشیده ایم تا آنها بتوانند به جای روز، از شروع تاریکی هوا تا ساعات ابتدایی صبح در منظقه به گردش و سیاحت بپردازند.»

بر همین اساس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری قشم در حال برنامه ریزی برای نورپردازی سایت های گردشگری منطقه آزاد قشم در شب است تا توریستها بتوانند از لحظه غروب تا سه و چهار صبح از این سایت های گردشگری استفاده کنند.


قشم ,دیدنی های قشم ,جاذبه های گردشگری قشم ,شهرهای استان هرمزگان- دیدنی های استان هرمزگان

جالب است بدانید که این نورپردازی با برج های نوری خاصی که پایه و دکل ندارند و به لحاظ زیبایی و محیط زیستی به منطقه آسیبی نمی رسانند انجام می شود.

منبع تبیان

گردآوری ایران شناسی آکاایران
در قشم شبگردی کنید! گردآوری توسط بخش شهرهای استان هرمزگان- دیدنی های استان هرمزگان سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات