پل خلیج فارس؛ نماد گردشگری قشم - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد پل خلیج فارس؛ نماد گردشگری قشم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید 

با راه‌اندازی پل خلیج‌فارس ارتباط جزیره قشم با سرزمین اصلی برقرار می‌شود. این پروژه حدود 2 کیلومتر است و اهمیتش به آن جهت خواهد بود که حاشیه جنوبی جزیره قشم را با مناطق شمالی کشور متصل خواهد کرد و در زمینه انواع سرمایه‌گذاری‌ها به ویژه سرمایه‌گذاری نفتی و سوخت‌رسانی به کشتی‌ها می‌تواند مفید واقع شود.

 


 

پروژه پل خلیج‌فارس با استفاده از قابلیت‌های بخش خصوصی کشور به ثمر می‌رسد و 85 درصد آن از محل سرمایه‌گذاری غیر دولتی و 15 درصد آن از منابع تامین بودجه می‌شود. میزان سرمایه‏گذاری پل خلیج فارس حدود 650 میلیون یورو برآورد شده است که 85 درصد آن در بخش غیردولتی و سرمایه‏گذاری خارجی و 15 درصد مابقی آن توسط سرمایه‏گذاری دولتی تامین خواهد شد.

پل خلیج فارس؛ نماد گردشگری قشم,پل خلیج فارس,تاریخچه پل خلیج فارس,شهرهای استان هرمزگان- دیدنی های استان هرمزگان

حمید بقایی معاون رییس جمهور و دبیر شورای هماهنگی امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در نشست خبری که در مرکز امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزارشد از واگذاری بخش عمده‏ای از حجم سرمایه‏گذاری‏ها در مناطق آزاد به بخش خصوصی خبر داد و افزود: با اجرای چنین برنامه‏هایی تصدی‏گری در این مناطق کاهش خواهد یافت و صرفاً مناطق به سمتی پیش خواهند رفت که در بحث مدیریتی و نظارتی بر عملکرد شرکت‏ها و پروژه‏ها فعالیت کنند.

 

 

با احداث پروژه‏های مهمی که در سطوح ملی و بین‏المللی همانند احداث پل خلیج فارس، راه آهن چابهار و بندر کاسپین در انزلی مطرح هستند؛ در آینده نزدیک شاهد تحولات گسترده‏ای در مناطق آزاد کشور خواهیم بود

 

دبیر شورای هماهنگی امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار امیدواری کرد با احداث پروژه‏های مهمی که در سطوح ملی و بین‏المللی همانند احداث پل خلیج فارس، راه آهن چابهار و بندر کاسپین در انزلی مطرح هستند؛ در آینده نزدیک شاهد تحولات گسترده‏ای در مناطق آزاد کشور خواهیم بود.

بقایی زمان پیش‏بینی شده برای احداث پروژه ملی پل خلیج فارس را سه سال عنوان و زمان کلنگ زنی آن را قبل از شروع سال جدید اعلام کرد.

پل خلیج فارس؛ نماد گردشگری قشم,پل خلیج فارس,تاریخچه پل خلیج فارس,شهرهای استان هرمزگان- دیدنی های استان هرمزگان

موسوی رئیس مرکز امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز منابع مالی دولتی پل خلیج‌فارس را بالغ بر 150 میلیون یورو عنوان کردو افزود: بازگشت سرمایه پل خلیج فارس هشت و نیم ساله است و سازمان امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز تضمین کننده این برگشت سرمایه است.

 وی افزود:  12 شرکت در مراحل پایانی مناقصه پل خلیج فارس حضور داشتنداز این تعداد 6 شرکت واجد شرایط شناخته شده‌اند که در نهایت شرکت‌های پترو ساحل توسعه خلیج‌فارس و همچنین هدایت سرمایه‌گذاری ایده پارس به عنوان برنده نهایی انتخاب شدند.

شرکت‏های " پتروساحل توسعه خلیج فارس" و "هدایت سرمایه‏گذاری ایده پارس" متعهد شده‏اند به صورت کنسرسیوم طی این مدت مراحل احداث این پروژه ملی را به اتمام برسانند.

 منبع تبیان

 

 

 


گردآوری ایران شناسی آکاایران
پل خلیج فارس؛ نماد گردشگری قشم گردآوری توسط بخش شهرهای استان هرمزگان- دیدنی های استان هرمزگان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات