پیاده‌روی در آب های ناز! - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد پیاده‌روی در آب های ناز! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


شاید پیاده‌روی و قدم زدن در دل دریا تجربه بکری باشد که کمتر کسی از ما تجربه‌اش کرده باشد؛ تجربه‌ای هیجان‌انگیز که تحققش تنها در جزایر ناز جزیره قشم فراهم می‌شود. به همین خاطر می‌خواهیم با بال خیالتان با ما همراه شوید تا بتوانید لذت حضور در آن مکان را تصور کنید و در اولین فرصت هم دلتان را به دریا بزنید و راهی جزیره شوید تا بتوانید خودتان را هم به دریا بزنید و کلی برای ما دعا کنید.

 

صدف های رنگارنگ، عروس های دریایی و بچه خرچنگ ها که هنوز سخت پوست نشده اند و موج دریا آنها را به ساحل آورده، در ساحل ناز منتظرتان هستند! اسم ساحل بر قامت این جزیره کوچک می درخشد و برازنده آن است. شن و ماسه این ساحل از نوع خاصی است و مانند بیشتر قسمت های سواحل بندرعباس گلی و چسبنده نیست. بنابراین زمان گشت و گذار در ساحل خیلی کثیف و خاکی نمی شوید!

قشم 4 جزیره کوچک تر هنگام، لارک، هرمز و ناز را در تنگه استراتژیک هرمز در مجاورت خود دارد. اما شاید از میان همه آنها جزایر ناز که در 22 کیلومترى شهر قشم قرار دارند جذاب تر و دیدنی تر باشد. اینجا تنها محلى است که می‌توانید با پاى پیاده یا با خودروى شخصى‌تان به اندازه یک کیلومتر در داخل آب‌هاى نیلگون خلیج فارس پیش‌روی کنید.

وسعت جزیره ناز تقریباً سه هکتار است. این جزیره فاقد ساحل شنی است و دیواره های صخره ای به ارتفاع 5 تا 10 متر اطراف آن را فراگرفته است. روی این جزیره به طور کامل مسطح است. در زمان جزر با پسروی کامل آب دریا، برای مدت کوتاهی، باریکه ای از خشکی جزیره ناز را به ساحل قشم وصل می کند.

جزیره ناز ,دیدنی های جزیره ناز ,جاذبه های گردشگری جزیره ناز ,شهرهای استان هرمزگان- دیدنی های استان هرمزگان

هر چند زمان این اتفاق کوتاه است، اما در همین مدت مى‌توانید از بلنداى آن، تنگه هرمز، جزیره لارک و همه زیبایى‌هاى عالم خلقت را از دل پهنه آبى خلیج فارس نظاره کنید و خود را غرق در شادی و خوشبختی بیابید.

در این جزیره کسی سکونت ندارد. ماهیگیران محلی چند سایبان و مکان استراحت از چوب و پلاستیک به صورت موقت ساخته اند. روبه روی جزیره ناز در قشم ساحل شنی قرار دارد که مکان مناسبی برای تغذیه پرندگان دریایی و ماهیگیران بومی است. در سراسر فصول سال بازدیدکنندگان بسیاری بویژه هنگام غروب از این محل بازدید می کنند.

جزیره ناز ,دیدنی های جزیره ناز ,جاذبه های گردشگری جزیره ناز ,شهرهای استان هرمزگان- دیدنی های استان هرمزگان

آرامش و زیبایى جزایر ناز از یک سو و وجود صدف‌ها و مرجان‌هایى که در طرح‌ها و رنگ‌هاى مختلف و متنوع در اطراف این جزایر دیده مى‌شود، از سوى دیگر بر زیبایى منطقه و هیجان شما برای تماشای این همه هنرنمایی خالق خوش‌نگار بر بوم زمین خواهد افزود.

جزیره ناز ,دیدنی های جزیره ناز ,جاذبه های گردشگری جزیره ناز ,شهرهای استان هرمزگان- دیدنی های استان هرمزگان

صبر کنید! هنوز سفرتان به پایان نرسیده!... آب بزودی بالا خواهد آمد و با بالا آمدن آب دریا، صحنه‌ای هیجان‌انگیزتر شما را در برخواهد گرفت چراکه خود را در پهنه‌اى از آب دریا بدون وجود جاده‌اى براى خروج از آن گرفتار مى‌بینید و می‌توانید بدون نگرانى از این شرایط تا جذر مجدد آب به تماشاى قسمت‌هاى مختلف جزایر ناز و همه زیبایى‌هایش بنشینید.

جزیره ناز ,دیدنی های جزیره ناز ,جاذبه های گردشگری جزیره ناز ,شهرهای استان هرمزگان- دیدنی های استان هرمزگان

فقط اگر دریا شما را با خود به ناکجاآبادش برد یا هیجان تماشای این صحنه‌های بکر و زیبا چراغ آمپر فشارتان را سوزاند و کار دستتان داد، ما بی‌تقصیریم. از همین حالا گفته باشیم.

تا یادمان نرفته بگوییم اگر اهل غواصی هم هستید وجود سایت‌هاى بکر و منحصر به فرد براى غواصى در محدوده جزایر در انتظارتان نشسته است.

 

 

بخش گردشگری تبیان

برگرفته از جام جم آنلاین، ایران


گردآوری ایران شناسی آکاایران
پیاده‌روی در آب های ناز! گردآوری توسط بخش شهرهای استان هرمزگان- دیدنی های استان هرمزگان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات