بندر گز گلستان - آکا ایران

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بندر گز گلستان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

شهر بندرگز در غرب استان گلستان با 17000 نفر جمعیت در 42 کیلومتری گرگان واقع شده است که از شمال به خلیج گرگان و آبهای نیلگون دریاچه خزر و از جنوب به نواحی جنگلی کوههای جهان مورای سلسله جبال البرز محدود شده است. همجواری دریا ، جنگل ، چشمه های آب و شرایط آب و هوایی موقعیت دیدنی و زیبایی را برای این شهر فراهم نموده است.
یکی از نقاط تفریحی و گردشگری این شهر چشمه قلقلی در 20 کیلومتری بندرگز و در عمق جنگلهای روستای وطناء قرار دارد. سواحل خلیج گرگان و شبه جزیره میانکاله نیز از مهمترین جاذبه های طبیعی این شهر محسوب می شود.

تاریخچه شهر :

بندرگز در گذشته با نامهای کناره یا قصه کناره بعنوان ساحل شهر استر آباد محسوب می شد و هم اکنون آثار تاریخی با قدمت 500 ساله می توان در این منطقه مشاهده کرد که ازآن جمله ، کافر تپه، خرابه های آتشکده قدیمی ، مار قلعه، دین تپه، تپه عبداللهی ، قدیم قلعه، عروس قلعه است.

بندر گز گلستان
بندرگز


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله بندر گز گلستان شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

بندر گز گلستان گردآوری توسط بخش شهرهای استان گلستان- دیدنی های استان گلستان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات