خزر زیر پای شماست! - آکا


نظرتان درباره یک روستای کوهستانی و خنک و بکر چیست؟ اگر اهل سفر به ارتفاعات هستید و سر پر دردی برای کشف سرزمین های بکر دارید، ما برای تعطیلات آخر هفته تان، روستای ییلاقی درازنو را به شما پیشنهاد می کنیم. روستایی که نه تنها چشم انداز شگفت انگیزی به دریای خزر دارد، بلکه با آب و هوای کوهستانی و طبیعت دست نخورده اش می تواند چند روزی شما را از گرمای تابستانی شهرتان دور کند.

برای سفر به روستای ییلاقی درازنو باید تا فاصله 40 کیلومتری شهر کردکوی در استان گلستان برانید. جایی درست در کنار قله 2800 متری درازنو که اتفاقا چشم انداز شگفت انگیزی هم به خلیج گرگان و نواحی جنوب شرقی دریای خزر دارد. آنقدر که اگر بر بام روستای درازنو بایستید، می توانید بیش از 11 شهر و صدها روستا از استان های گلستان و مازندران را جلوی چشمانتان ببینید.

به درازنو که سفر کنید، فرصت دارید تا دلتان می خواهد خانه های روستایی

و فرهنگ دست نخورده مردم محلی را از نزدیک ببینید. مردمی که حاضرند

 به گردشگران روستایشان پناه بدهند و چند روزی را میزبان شما باشند

 
خزر زیر پای شماست! - آکا

درازنو از آن روستاهای گردشگرپذیری است که حتی اگر امکانات زیادی نداشته باشد، می توانید روی قابلیت های آن برای تفریحات چند روزه تان فکر کنید. ارتفاعات این منطقه گزینه خوبی برای پرش با کایت و تمرین های پروازی به شمار می رود. آن هم یک پرواز پرخطر و هیجان انگیز برفراز جنگل های شمال ایران!  علاوه بر این، دو غار طبیعی خانه و انبار حسن خان هم در این روستا، فرصت خوبی را برای گشت و گذار در دل جنگل های شمال ایران برایتان فراهم می کنند. درست مثل ارتفاعات دکالی که بهشت گم شده ای برای اهل کوهنوردی و شکار است.

اگر در روستای درازنو قدم بزنید، احتمالا آویشن، گل گاوزبان، بو مادران، گل بنفشه، کنگر وحشی، گل ختمی، گل بابونه، پرسیاوش و گزنه را در ارتفاعات روستا می بینید که زمین را رنگارنگ کرده اند. گیاهان خودرویی که می توانند بهترین سوغات این روستا باشند. با این حال، اگر گذارتان به درازنو افتاد، نان شیرمال این منطقه را که زنان محلی سر تنور خانه هایشان می پزند، از دست ندهید.

خزر زیر پای شماست! - آکا

به درازنو که سفر کنید، فرصت دارید تا دلتان می خواهد خانه های روستایی و فرهنگ دست نخورده مردم محلی را از نزدیک ببینید. مردمی که حاضرند به گردشگران روستایشان پناه بدهند و چند روزی را میزبان شما باشند. خانه های درازنو کاهگلی اند... با دیواره های چوبی و سقف کاله پوش که در میان گونه های درختچه ای زرشک، ازگیل، تمشک، سیب وحشی، گلابی وحشی و آلوچه ساخته شده اند. معماری ساده و زیبایی که احتمالا در مناطق کوهستانی نمونه اش را زیاد دیده اید.

دسترسی به روستای درازنو، از طریق کردکوی امکان پذیر است. مسیری که در آن می توانید یکی از زیباترین پارک های جنگلی گلستان یعنی پارک امام رضا (ع) را ببینید و چند ساعتی را در آن استراحت کنید. چشمه های متعدد، آبشارهای شگفت انگیز و رودهای بکر این منطقه بدون شک سفر خوبی را برایتان رقم می زنند!


گروه گردشگری تبیان


گردآوری ایران شناسی آکاایران
تبلیغات