رویای مه آلود اسالم - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد رویای مه آلود اسالم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


اگر برای گذراندن تعطیلات آخر هفته تان به فکر آماده کردن مقدمات سفر هستید، ما اسالم را به شما پیشنهاد می کنیم. شهر رویایی گیلان که این روزها با هوای لطیف و سرسبزی بهاری اش میزبان خوبی برای گردشگران است.

اسالم را باید در جنوب شهرستان تالش ببینید. شهری که با تمام جاذبه های طبیعی اش، در دوره‌هایی مرکزیت شهرستان تالش را داشته و حالا یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ایران به شمار می رود. اسالم در گذشته از بلوک‌های تشکیل دهنده طوالش به شمار می‌آمد که مرکز اداری (خان نشین) آن دیگه‌سرا و مرکز تجاریش بازار ساحلی آلالان بود. اما با احداث جاده سراسری تالش، مراکز اداری و تجاری اسالم نیز به حاشیه این جاده منتقل شدند و بازارهای اسالم «ناورود»، ناوپایین «سه راه خلخال»، خلیف‌آباد و خاله‌سرا در امتداد یکدیگر و کنار جاده شکل گرفتند. اما این روزها شاید بتوان گفت که جاده اسالم - خلخال از شهر اسالم هم معروف تر و گردشگر پذیرتر است. جاده ای که وقتی وارد آن می شوید، ممکن است هر لحظه مجبور شوید آبی به صورتتان بزنید تا مطمئن شوید که خواب نیستید! جاده رویایی اسالم – خلخال با طبیعت سبز و مه آلودش این روزها از خود شهر اسالم معروف تر است.

وقتی وارد جاده اسالم- خلخال می شوید، ممکن است هر لحظه مجبور شوید آبی به صورتتان بزنید تا مطمئن شوید که خواب نیستید!

 


گیلان ,دیدنی های گیلان ,جاذبه های گردشگری گیلان ,شهرهای استان گیلان- دیدنی های استان گیلان

اما اگر می خواهید سفرتان را از جاده خلوت تری ادامه دهید، بد نیست بدانید که اسالم از سمت شمال به دهستان طولارود در بخش مرکزی تالش، از شرق به دریای خزر، از جنوب به بخش پره‌سر رضوانشهر و از سمت غرب به استان اردبیل می رسد. بنابراین فرصت دارید سری هم به این شهرها و جاده های بین راهشان بزنید. اگر هم قرار است در مدت سفرتان در اسالم اقامت داشته باشید، این شهر جاذبه های زیادی دارد تا در مدت سفرتان از شما پذیرایی کند. مجتمع ساحلی گیسوم یکی از زیباترین جاذبه های  گیلان است و جاده جنگلی منتهی به آن با تونل درختی زیبایی که ترتیب داده، می تواند رویایی ترین بخش سفر را برای شما رقم بزند. در ساحل گیسوم شما هم فرصت آب تنی و شنا خواهید داشت و هم پلاژهایی وجود دارد که می توانید مدتی در آنها اقامت کنید.

اما کمی آنسوتر، کوهستان‌های اسالم هم حرف های زیادی برای گفتن دارند. اگر تصورتان از کوهستان، سنگ های خشک و محکم ایستاده بر زمین است، باید بگوییم که این تصور در کوهستان های اسالم به کلی زیر و رو می شود. کوهستان‌های اسالم ترکیبی از کوه، رود، جنگل، مرتع، چشمه‌ و آبشار، صخره‌ و دره‌ و حیات وحش هستند و یکی از مهم ترین جاذب های اکوتوریستی شمال کشور به شمار می روند.


گیلان ,دیدنی های گیلان ,جاذبه های گردشگری گیلان ,شهرهای استان گیلان- دیدنی های استان گیلان

پیرهرات نام یکی از زیباترین روستاهای بخش اسالم است. آبادی سرسبزی که نام خود را از معروف ترین زیارتگاه بخش اسالم وام گرفته است. اگر سری به روستای پیرهرات بزنید، اتاقکی دایره‌ای شکل را با قطر حدود سه متر و ارتفاع حدود دو متر می بینید که اگرچه از جاذبه های تاریخی این روستا به شمار می رود، اما سال‌هاست که رو به ویرانی و تخریب می رود. بنابراین اگر گذارتان به اسالم افتاد سری هم به این تاقک تاریخی که به چله خانه معروف است بزنید که تا پیش از تخریب کامل آن، این اثر 800 ساله را دیده باشید!

بازارهای هفتگی اسالم هم یکی دیگر جاذبه های گردشگری این استان هستند. بازارهایی که ثل تمام بازارهای محلی و هفتگی، رنگ، تازگی و هیجان را به مسافران منتطقه تقدیم می کنند! در بازدید از شنبه بازار اسالم و یکشنبه بازار خلیف آباد می توانید زنان و مردان گیلکی را ببینید که با لباس‌های محلی پای بساط برنج، سبزی، میوه‌های درختی و تخم مرغ، لباس های محلی، ماهی و ... نشسته اند و محصولات و صنایع دستی خود را به شما پیشنهاد می کنند.


گروه گردشگری تبیان- الهام مرادی


گردآوری ایران شناسی آکاایران
رویای مه آلود اسالم گردآوری توسط بخش شهرهای استان گیلان- دیدنی های استان گیلان سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات